Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 kwie 2015, 23:30
 śląskie
#174437
Tak będzie jak kolega napisał.
Ja po zamontowaniu tego Chińskiego czujnika mam tak samo.
Jeśli jadę i robi się powoli ciemno to załącza się podświetlanie deski i ze św dziennych (halogeny) załączają się postojowe i dopiero po jakimś tam czasie z upływem ściemniania na dworze zapalają się mijania.

Cudowałem, kombinowałem i tak to po prostu jest. też mam 30byte AJ
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  19 kwie 2015, 10:06
 warmińsko-mazurskie
#174473
Kurcze też miałem ten chiński czujnik podłaczony i było normalnie, :) Włącznik był na AUTO ustawiony, właczały się halogeny jako dzienne, a jak sie ściemniło to zapalały sie mijania. Może to ma jakiś związek z włacznikiem świateł, jaki jest :unsure: Te pokrętła miałem mniej wiecej w 3/4 skali ustawione. A co do doświetlania zakrętów, to juz nie wiem jak było na tym czujniku chińskim. Czy to było, czy nie :unsure: :blush: W każdym bądź razie na pewno działa doświetlanie zakrętów przy oryginalnym czujniku na szybie w stopce lusterka fotochromowego i poprzez odpowiednie ustawienie w Bordnetzie, czy w opcjach samego czujnika zmierzchu RLS i światła też zapalaja sie jak trzeba :ok:
By michalka -  19 kwie 2015, 12:14
 podlaskie
#174482
zbyńo.ko pisze: A co do doświetlania zakrętów, to juz nie wiem jak było na tym czujniku chińskim. Czy to było, czy nie :unsure: :blush: W każdym bądź razie na pewno działa doświetlanie zakrętów przy oryginalnym czujniku na szybie w stopce lusterka fotochromowego i poprzez odpowiednie ustawienie w Bordnetzie, czy w opcjach samego czujnika zmierzchu RLS i światła też zapalaja sie jak trzeba :ok:

Jak jest ciemno i światła przełączą się na mijania to doświetlanie zakrętów działa bezproblemowo. Tak jak pisałem wcześniej, problem dotyczy tempa z jakim następuje zmiana świateł dziennych (pn. ameryka u mnie) na światła mijania - odbywa się to dużo wolniej niż było wcześniej. Tak obrazowo: wjeżdżam do tunelu, czujnik zmierzchu przełącza włącznik AUTO i zaczyna się zmiana świateł, wyłącza światła dzienne i dopiero mniej więcej po sek. włącza mijania (wcześniej było to od razu, bez żadnego opóźnienia) i wygląda to teraz tak, że przez tunel przejeżdżam na pozycyjnych, a dopiero za włączają się światła, po czym następuje zmiana na dzienne, bo jest jasno.
Niestety nie mam kabla, muszę czekać do jutra, żeby sprawdzić co tam jest ustawione, może jakiś błąd albo coś innego.
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  20 kwie 2015, 14:47
 dolnośląskie
#174691
Koledzy włącznik chrom pasuje tak samo jak fabryczny czarny? P&P ? dodatkowo można ustawić halogeny do jazdy dziennej i jak zrobi się ciemno automatycznie będą gasnąc i zapalać się mijania?
Awatar użytkownika
By jihaad -  23 lis 2015, 11:27
 dolnośląskie
#201925
Dajcie link do tego czujnika, bo widzę sporo jest tego teraz. Włącznik AUTO.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18