Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#99031
Witam,

mam problem z golfem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że po otwarciu drzwi kierowcy (innych również) nie zaświecają się lampki w środku. Dawniej było tak, że podczas otwarcia drzwi oświetlenie wewnętrzne się zaświecało. Czy ktoś miał podobny przypadek i mógłby udzielić mi jakichkolwiek informacji co mogło się zepsuć.

Pozdrawiam
#99231
Kamil1986 pisze:Witam,

mam problem z golfem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że po otwarciu drzwi kierowcy (innych również) nie zaświecają się lampki w środku. Dawniej było tak, że podczas otwarcia drzwi oświetlenie wewnętrzne się zaświecało. Czy ktoś miał podobny przypadek i mógłby udzielić mi jakichkolwiek informacji co mogło się zepsuć.

Pozdrawiam

a czy buzzer otwarcia drzwi kiedy je otwierasz przy włączonych światłach buczy? Czy podczas wchodzenia do auta podczas otwierania drzwi uaktywnia się licznik? Czy robiłeś odczyt błędów VCDS-em?
#99275
Bezpiecznik sprawdzony, buzzer podczas otwierania drzwi (również innych drzwi) gdy są światła drogowe zaświecone buczy. Podczas wchodzenia do samochodu licznik się aktywuje. Logów jeszcze nie robiłem. Wczoraj rozkręciłem tą lampkę w podsufitce i wygląda na to, że nie łączy przełącznik, który ustawia się trzy opcje:
- wyłączenie oświetlenia,
- włączenie oświetlenia podczas otwierania którychkolwiek drzwi,
- włączenie oświetlenia na cały czas.
Przypuszczam, że lampka do wymiany.
By _Dominik_ -  06 cze 2013, 20:16
 podkarpackie
#99945
Podłącze się do tematu. Mam ten sam problem ale gdy otworzę drzwi oświetlenie nóg działa a kabiny nie.


EDIT: rozebrałem tą lampkę i widzę, że ten przełącznik jest lekko przytopiony i zardzewiały. chyba on będzie przyczyną. Da się kupić sam przełącznik czy całą "wewnętrzną" lampkę ?
#105525
dokładnie to samo miałem w moim Golfie, ponieważ na FISie pokazywało otwarcie drzwi oraz lampkę dało się włączyć przełącznikiem to padło na przełącznik trybu pracy w lampce sufitowej, faktycznie po rozebraniu okazało się że jeden ze styków się lekko nadpalił, wystarczyło oczyścić ten styk i przy okazji część stykową w lampce i śmiga aż miło :)

z tego co teraz czytam to wynika że wada jakaś jest w tych lampkach bo problem znany i często występujący...
#225501
Odświeżę temat.
U mnie nie świeci się lampka (przód i tył). Nie pokazuje również na liczniku gdy drzwi mam otwarte, buzzer nie odpowiada. Które kable są odpowiedzialne za działanie mechanizmu? Kable w przelotce ok. Dzieje się tak po stronie kierowcy. (nie mam vcds dostępnego)
#225516
Cimek pisze:Odświeżę temat.
U mnie nie świeci się lampka (przód i tył). Nie pokazuje również na liczniku gdy drzwi mam otwarte, buzzer nie odpowiada. Które kable są odpowiedzialne za działanie mechanizmu? Kable w przelotce ok. Dzieje się tak po stronie kierowcy. (nie mam vcds dostępnego)
Hmmm. za informację o oświetlenie po otw drzwi odpowiedzialny jest w zamku mikrostyk. A który to przewód w wiązce drzwiowej to nigdy nie sprawdzałem...