Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By S-ky -  22 sie 2016, 15:41
 śląskie
#237531
Witam wszystkich,

Zgłaszam się po przeczytaniu kilku lektur z problemem dotyczącym dorobienia kluczyka, a więc:

Pacjent Golf V, luty więc nie powinno być problemu z dorobieniem kluczyka we własnym zakresie. Przy pomocy VAG Commander wydobyłem PIN z licznika, zakupiłem pilot o identycznych numerach co mój ( nowy, czysty ) + w komplecie prekodowany transporder pod Golfa V.

Kluczyk przyszedł, grot docięty, przypisany do centralnego ( bez problemu otwieram i zamykam auto zdalnie jak i z kluczyka. )

Transporder włożyłem do kluczyka, wymieniłem baterie na nową ( niby nowa miała tylko 1.8 V) i przystąpiłem do procedury przypisywania kluczy według strony : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... y_Matching


Po podpięciu VCDS obecny klucz ma coś takiego:
Obrazek

Czyli wszystko OK, a tutaj nowy klucz który chciałem przypisać:
Obrazek

Próbowałem zignorować opcję "NO" w jednym okienku i przystąpiłem do kodowania zgodnie z procedurą, jednak po włożeniu nowego kluczyka wyskakuje komunikat w samochodzie immobilizer active i na tym się wszystko kończy.

Ktoś wspomoże?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By major -  23 sie 2016, 14:55
 mazowieckie
#237575
S-ky pisze:Witam wszystkich,

Zgłaszam się po przeczytaniu kilku lektur z problemem dotyczącym dorobienia kluczyka, a więc:

Pacjent Golf V, luty więc nie powinno być problemu z dorobieniem kluczyka we własnym zakresie. Przy pomocy VAG Commander wydobyłem PIN z licznika, zakupiłem pilot o identycznych numerach co mój ( nowy, czysty ) + w komplecie prekodowany transporder pod Golfa V.

Pozdrawiam!
Na jakiej podstawie Ci prekodował ?
co mu podałes ?
By S-ky -  23 sie 2016, 15:51
 śląskie
#237582
Zakupiłem kluczyk tutaj ( chińszczyzna ) :
http://allegro.pl/pilot-kluczyk-seat-vw ... Y4N2M3Zg==

Podałem markę, model, rok produkcji samochodu. Wcześniej się z nim kontaktowałem czy kluczyk będzie gotowy do dopisania według procedury VCDS(ross tech) - uzyskałem odpowiedź "TAK"

Czyżbym dostał MEGAMOS Crypto 48 ( ID48 / JMA TP08 do golfa IV zamiast MEGAMOS Crypto VW-CAN (JMA TP23)?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By major -  23 sie 2016, 23:09
 mazowieckie
#237631
S-ky pisze:.....
Podałem markę, model, rok produkcji samochodu. Wcześniej się z nim kontaktowałem czy kluczyk będzie gotowy do dopisania według procedury VCDS(ross tech) - uzyskałem odpowiedź "TAK"
Pozdrawiam
......czyli nic nie zrobił.
Po 2004 juz się tak nie robi, więc udaj się do kogoś kto ma sprzęt do kluczy , bo innej opcji nie ma ,a w najgorszym wypadku namieszasz sobie loginami w IMMO i nie odpali wcale.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  29 kwie 2019, 12:31
 pomorskie
#273821
Dziś poleconym otrzymałem od dealera nowy kluczyk zamówiony z centrali VW do mojego auta po VIN, bo przy zakupie otrzymałem jeden, ponieważ drugi został zagubiony. To że muszę dopisać go to wiem ale myślałem że immo ma już zakodowane pod moje auto a jednak się nie komunikuje, czyli wniosek taki że muszę podjechać do gościa który ma inny sprzęt niż vcds. Ktoś to może potwierdzić?
By tberent -  01 maja 2019, 18:41
 łódzkie
#273872
Mettenoos pisze:
yox2014 pisze:
29 kwie 2019, 17:58
... no ale jak "centrala" mogła zdalnie przypisać Twoje immo ? dorobili grot, dealer powinien to zrobić ;)
myślałem że po VIN przyślą "gotowca" i tylko do centralnego zamka go dopiszę
Ty kupiłeś tylko pilot z czystym immo.
Teraz musisz wykupić usługę w Aso :/
Taka jest polityka vw

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2019, 20:18
 pomorskie
#273874
yox2014 pisze:
01 maja 2019, 18:52
@Mettenoos ... a tak nawiasem to ile ta "usługa" Cię kosztowała ?
Nic, na koszt dealera

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
tberent pisze:
01 maja 2019, 18:41
Ty kupiłeś tylko pilot z czystym immo.
Teraz musisz wykupić usługę w Aso :/
Taka jest polityka vw
Gwoli ścisłości nic nie kupowałem. Kupiłem używanego Tiguana od dealera VW Krotoski-Cichy, przed zakupem zapewniano mnie, że są dwa kluczyki, niestety w trakcie okazało się, że jest tylko jeden. Dealer zobowiązał się że zamówi z centrali Volkswagena po VIN do mojego auta nowy kluczyk i mi go dośle, ot cała historia

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Teraz musisz wykupić usługę w Aso :/
dlaczego, poza ASO nie mogę przypisać immo?
By tberent -  01 maja 2019, 21:45
 łódzkie
#273879
Mettenoos pisze:
yox2014 pisze:
01 maja 2019, 18:52
@Mettenoos ... a tak nawiasem to ile ta "usługa" Cię kosztowała ?
Nic, na koszt dealera

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
tberent pisze:
01 maja 2019, 18:41
Ty kupiłeś tylko pilot z czystym immo.
Teraz musisz wykupić usługę w Aso :/
Taka jest polityka vw
Gwoli ścisłości nic nie kupowałem. Kupiłem używanego Tiguana od dealera VW Krotoski-Cichy, przed zakupem zapewniano mnie, że są dwa kluczyki, niestety w trakcie okazało się, że jest tylko jeden. Dealer zobowiązał się że zamówi z centrali Volkswagena po VIN do mojego auta nowy kluczyk i mi go dośle, ot cała historia

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Teraz musisz wykupić usługę w Aso :/
dlaczego, poza ASO nie mogę przypisać immo?
Śmiało. Poza ASO możesz dopisać. Tylko po co?

Miałeś mieć 2 kluczyki do auta to niech skończą.
A kluczyk po vin to grot dociety no i elektronika kluczyka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8