Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By orlo88 -  11 lut 2016, 12:49
 śląskie
#215051
Witam,
Mam problem otoz kupilem używany kluczyk i chciałem go do programować pilot centralki.
Pilot jest po numerach taki jak moj z końcówką G.
Idąc za instrukcja :
http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6
Nic się nie dzieje w pierwszym punkcie w vcds nie mogę zmienić na wartości inną niż jest :/
A jest 1.
Więc próbowałem dalszy punktów z zamkiem i naciskanie i też brak obiaw:/
Dodam że kupilem nową baterie do tego pilota:(
Awatar użytkownika
By Sajmon -  11 lut 2016, 15:47
 śląskie
#215060
orlo88 pisze:Witam,
Mam problem otoz kupilem używany kluczyk i chciałem go do programować pilot centralki.
Pilot jest po numerach taki jak moj z końcówką G.
Idąc za instrukcja :
http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6
Nic się nie dzieje w pierwszym punkcie w vcds nie mogę zmienić na wartości inną niż jest :/
A jest 1.
Więc próbowałem dalszy punktów z zamkiem i naciskanie i też brak obiaw:/
Dodam że kupilem nową baterie do tego pilota:(
Z tego co pamiętam to najpierw trzeba zresetować klucze a później dopiero programować nowe.

Edit:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jdakPlM ... Q&index=17[/youtube]
By longer1231 -  06 maja 2016, 12:11
 dolnośląskie
#227087
Witam,
Ja mam beznadziejną sytuację.
Miałem tylko jeden kluczyk. Podczas rozbierania obudowy wszystko się rozsypało i wypadła pestka szklana na beton. Rozbiła się i uszkodziła - silnik odpala tylko na jedną sekundę.

Co robić?
Awatar użytkownika
By Ramzes -  06 maja 2016, 12:51
 kujawsko-pomorskie
#227092
longer1231 pisze:Witam,
Ja mam beznadziejną sytuację.
Miałem tylko jeden kluczyk. Podczas rozbierania obudowy wszystko się rozsypało i wypadła pestka szklana na beton. Rozbiła się i uszkodziła - silnik odpala tylko na jedną sekundę.

Co robić?
Pisz do Krzycho, pewnie będziesz musiał wyciągnąć licznik
Awatar użytkownika
By Ramzes -  06 maja 2016, 13:57
 kujawsko-pomorskie
#227098
longer1231 pisze:Czy podasz do siebie numer telefonu abym mógł się dopytać? Jestem właśnie u speca i sobie nie radzi... Pomoc potrzebna.
Musisz pisać do użytkownika Krzycho, on jest specjalista w tej dziedzinie. Wyciągasz licznik i do niego wysyłasz.
By adek -  27 maja 2016, 22:14
 łódzkie
#229432
Cześć,

Powoli zbieram informacje dot. zmian w kluczyku, a dokładniej dorobieniu nowego grota. Pytanie moje jest następujące : czy jak kupię kompletną obudowę i czysty grot, to :
1) grot dorobi mi każdy ślusarz, czy muszę iść do ASO ?
2) czy jak już będę miał dorobiony sam grot, to wystarczy przełożyć elektronikę ze starego kluczyka czy trzeba na nowo programować?

Chodzi o to, ze mam oba kluczyki sprawne, ale jeden trochę styrany, drugi za to nie do końca dociąga grot (pewnie kwestia jakiejś regulacji) i ten jeden chciałbym sobie 'zregenerować' :) Jeżeli ktoś z Was robił już taki zabieg i ma info nt kosztów, to chętnie wyslucham :)
By Buczek21 -  27 maja 2016, 23:17
 śląskie
#229437
1) grot dorobi mi każdy ślusarz, czy muszę iść do ASO ?
Dorobi Ci go ślusarz który ma maszynę do takich płaskich grotów,przynajmniej w mojej okolicy.. nie każdy zakład to ma.
U mnie w okolicy krzyczą sobie 40zł za szlif+ 15-20zł od nowego grotu..
Co do grotów z ali/allegro.. to przynajmniej mi na 4 groty które kupiłem do MK5 czy Polo żony 2 nietrzymały wymiarów oryginalnego klucza,i były z jakiegoś lichego stopu..
Tak że przynajmniej ja polecam kupić obudowę z alika/allegro a sam grot u ślusarza.Bo to trochę loteria..
I tak samo jak gdzieś w okolicy docinają laserowo klucze,to zdecydowanie lepsza jakość niż oldscholl'owe frezowanie.
Frezowane na początku ciężko chodzą,blokują się..itd.Trzeba je poprostu trochę wyrobić..
Z jednym który miałem laserowo cięty zero problemu od samego początku.
2) czy jak już będę miał dorobiony sam grot, to wystarczy przełożyć elektronikę ze starego kluczyka czy trzeba na nowo programować?
Przekładasz płytkę,i wydłubujesz pastylkę immo z starego i przekładasz do nowej obudowy.
Pastylka jest w tej "górnej" obudowie gdzie jest grot..Taka 1cm szklana rurka.
Tyle..
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8