Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By bolcz1 -  28 cze 2013, 17:25
 -------
#101343
Witam ;

Zakupiłem te o to żaróweczki do golfa V z 2004 roku. Założyłem, je dość późną porą i po założeniu byłem z nich bardzo zadowolony. Fajny kolorek zrobił, ale długo się nim nie nacieszyłem. Rano już jechałem autem i chciałem sprawdzić jak świeci okazało się, że swieci na żółto. Nie był to taki żółty jak w starych zwykłych żarówkach. lekko slaby zołty. Moje pytanie z czego to wynika właśnie, że wieczorem jest bardzo fajny kolor? Mam pewną swoją teorię, że może mój golfik daje mniejsze napięcie na żarówki w dzień, a mocniejsze w nocy? Czy dobrze kombinuje? generalnie na przełączniku mam jedynie wyłączenie świateł, postojowe no i mijania. Jak sobie z tym problem poradzić? Dodam, że w poniedziałek autem jadę w trasę za granice.

uporaliście się z tym problem już kiedyś ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 cze 2013, 18:06
 śląskie
#101347
Jak masz ustawione dzienne światła na zwykłych lampach i przełączniku na 0 to można je pod programem przyciemnic, zmniejszyc ich moc świecenia.

a jesli zaświecają się tylko lub po ustawieniu na światła mijania na włączniku dalje w dzień świecą na żółto to pewnie to jest tak jak z tym jak się idzie w nocy koło mieszkań i widać jak tv świeci na niebiesko a my w pokoju widzimy na biało....
By bolcz1 -  28 cze 2013, 18:13
 -------
#101348
światła mijania świecą tylko po zmianie przełącznika z `0` na obrazek świateł mijania. Nie da się jakoś zmienić tej mocy, żeby była równomierna w dzień jak i w nocy?
By Mario V -  01 lip 2013, 10:34
 pomorskie
#101447
twój golf daje napięcie cały czas takie same na żarówki
zmienna barwa świecenia występująca w dzień i noc jest związana z tym że w dzień poświaty niebieskiej nie widać bo zlewa się z otoczeniem (światłem słonecznym).
oto cała zagadka :D
Chcesz mieć niebieską poświatę cały czas to wymień lampy na takie z żarnikami ksenonowymi.