Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By s3ba -  23 kwie 2017, 12:58
 małopolskie
#250946
Witam,
mam takie pytanko chciałbym podłączyć sobie dodatkowe gniazdo zapalniczki do kamery samochodowej ze starej bo trochę denerwuje mnie że cały czas jest otwarta zaślepka popielniczki i czy mogę dolutować sobie do niej kabelki oraz czy muszę dawać dodatkowy bezpiecznik czy wystarczy ten co jest w skrzynce bezpieczników?? Dodam że w tym starym gnieździe będę od czasu do czasu podpinał ładowarkę do telefonu.

Dziękuje za info.
By Koloxd1992 -  13 maja 2017, 2:03
 mazowieckie
#251815
Witam. Ja również mam problem . Chciał bym wyłączyć zasilanie w zapalniczce żeby dopiero po przekręceniu kluczyka podawało prąd . Aktualnie mam cały czas prąd w niej co czasami skutkuje rozładowaniem akumulatora :P jakieś rady ?
Awatar użytkownika
By Cimek -  13 maja 2017, 4:05
 opolskie
#251817
Koloxd1992 pisze:Witam. Ja również mam problem . Chciał bym wyłączyć zasilanie w zapalniczce żeby dopiero po przekręceniu kluczyka podawało prąd . Aktualnie mam cały czas prąd w niej co czasami skutkuje rozładowaniem akumulatora :P jakieś rady ?
Dobre... Jak coś może być przyczyną rozładowania aku, jeżeli to nie pobiera prądu, tylko przekazuje? Coś innego pobiera prąd, ale to nie ten temat.
Awatar użytkownika
By Cimek -  13 maja 2017, 14:11
 opolskie
#251834
Koloxd1992 pisze:źle się wyraziłem jeśli zostawię np jakaś ładowarkę samochodową itp. Czy ma ktoś pomysł jak to wyłączyć ?
Bez ingerencji w kable się nie obejdzie, temat też był poruszany, ale chyba nie rozwiązany. Też nad tym dumałem, ale jakoś zdechło
Awatar użytkownika
By miodek89 -  12 cze 2017, 13:42
 mazowieckie
#253209
Cześć.

Mam problem z zapalniczką. Gdy podłączam ładowarkę samochodową to działa, gdy włożę zapalniczkę i trzymam, żeby się nagrzała nic nie działa. Podmieniłem inną zapalniczkę i ten sam objaw.

Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
By miodek89 -  12 cze 2017, 14:51
 mazowieckie
#253215
Właśnie już nie palę już :)) Ta zaślepka ciekawa opcja.
Ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć czy to jest spowodowane, że ładowarka działa a zapalniczka nie..
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 cze 2017, 15:04
 pomorskie
#253218
Może masz nie z tego modelu, u mnie też tak bywało, pomagało pokręcenie lewo prawo. Jak nie palisz to wyrzuć, to jest niepotrzebne. Ja w obecnym aucie mam 5 gniazdek i żadnej zapalniczki
Awatar użytkownika
By miodek89 -  12 cze 2017, 15:20
 mazowieckie
#253219
Może masz i rację :) Ok, zaślepka już zamówiona :) Dzięki

Dodano po 21 godzinach 53 minutach 7 sekundach:
Dzisiaj odebrałem w ASO i założyłem zaślepke :-)

Dziękuję za podpowiedź @Mettenoos

Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 cze 2017, 14:29
 pomorskie
#253258
miodek89 pisze:
Dzisiaj odebrałem w ASO i założyłem zaślepke :-)

Dziękuję za podpowiedź @Mettenoos
no i fajnie, pięknie, kulturalnie, nowocześnie, czysto :D przynajmniej nikt ci teraz nie zaśmierdzi auta fajami :-D
Awatar użytkownika
By cynik606 -  19 lip 2017, 14:10
 wielkopolskie
#254782
Pytanie do osób posiadających tunel środkowy z nawiewem na tył i uchwytami na napoje:
Obrazek

Czy udało się Wam jeszcze gdzieś tam zamontować gniazdo 12V dostępne dla pasażerów na kanapie?
Tylko proszę bez propozycji rezygnacji z nawiewu/uchwytów :cool:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8