Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 kwie 2015, 11:46
 pomorskie
#174096
cynik606 pisze: Pytam bo chciałbym podłączyć tam coś na stałe
co to znaczy na stałe? Na stałe ma tam tylko być fizycznie czy na stałe ma być podłączone? Jak ma tylko być to po stacyjce, jak ma cały czas być podłączone i działać to stały prąd
Awatar użytkownika
By cynik606 -  16 kwie 2015, 11:51
 wielkopolskie
#174098
Mettenoos pisze: nie rozumiem, raz tak raz tak, to musisz mieć prąd po stacyjce w takim razie
Chyba źle się wyraziłem w tym zdaniu: "chciałbym podłączyć tam coś na stałe".
Mam na myśli, że urządzenia (jest to adapter "VNS-526") nie będą wyciągał ze samochodu (jak np. lodówke, czy ładowarkę te.).
Zatem musi być zasilane, ale po zamknięciu auta zasilanie musi zostać odcięte bo rozładuje mi aku.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 kwie 2015, 11:55
 pomorskie
#174099
no to musisz podłączyć po stacyjce

Dodano po 1 min 4 sek.:
A-R-T-U-R pisze: samochód i tak odetnie po pewnym czasie bo inaczej by zostawił "na stałe" i auta później nie odpalił
to zależy od źródła, przecież zapalniczka jeśli jest na stałe a nie po stacyjce ma prąd przez 24 h

Dodano po 2 min 1 sek.:
cynik606 pisze: jest to adapter "VNS-526"
podłącz pod zasilanie radia
Awatar użytkownika
By cynik606 -  16 kwie 2015, 12:03
 wielkopolskie
#174102
Mettenoos pisze:
cynik606 pisze: jest to adapter "VNS-526"
podłącz pod zasilanie radia
Czyli pin 15 na konektorze 3?
Kod: Zaznacz cały
15 - Terminal 30 voltage supply, positive
Pod ten pin podłączałem do mojego MFD2 już kiedyś zasilanie zestawu bluetooth.
Tak będzie OK?
tajpej pisze:ja mam dodatkowe gniazdo 12V zamontowane nad nogami kierowcy potrzebowałem do video rejestratora
napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka
zasilanie wziął ze skrzynki bezpieczników pozycja 4
O tym mówisz?

Obrazek
Awatar użytkownika
By cynik606 -  26 kwie 2015, 21:56
 wielkopolskie
#175700
Akurat nie jest wolne (pewnie dlatego, że zamontowany jest Climatronic), ale to chyba nie problem, prawda?

@Mettenoos mógłbyś uszczegółowić pomysł z podłączeniem pod zasilanie radia?

Dzięki.
By krystek.l -  10 gru 2015, 18:33
#204534
Dotyczy stałego prądu do rejestratora samochodowego, a konkretnie potrzebnego do trybu parkingowego.
Rozmawiałem ostatnio z: (dzięki za cierpliwość i wyjaśnienia) :P
Mettenoos pisze:...
Dexter23pl pisze:...
pitt52 pisze:...

Przepraszam chłopaki, że znów mam kolejne pytania... (tak to jest jak się prześpię z myślami... :laugh:) Po części odwołuję się do postu http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=1 ... =15#p71031
BRUNO55 pisze: Obrazek

15 - 12V pojawia się po włączeniu stacyjki.
30 - 12V jest na stałe podłączone
75 - 12V pojawia się po włączeniu stacyjki i pozostaje mimo wyłączenia zapłonu ale ginie po wyjęciu kluczyka.
---------------------------
Zacznijmy od tego, dlaczego w moim aucie zapalniczka działa tylko przy odpalonym aucie, a nie ciągle.???
U mnie jest bezpiecznik w miejscu 26 (zapalniczka 12V) i jest to szyna 30, według info BRUNO55, i dlaczego nie działa?? :(
Czy idzie jakoś to zmienić?? Starczyło by podpiąć się w wolne miejsce na tej szynie 30 z kabelkiem od kamerki i sprawa była by załatwiona.
Obrazek
---------------------------
Druga sprawa, tyczy się bezpieczników przy ako.
Od kolegi Mettenoos wiem, że mogę się tu pod zaciski wpiąć z kablem i bezpiecznikiem na kablu 10W i stały prąd będzie do kamerki.
Obrazek

Ale czy mogę się tu z góry wpiąć w wolne dziury?? Pytam bo z jednej strony, ładnie i elegancko bym kabel PLUS tu zaadoptował. A kolega pitt52 wpięte miał pod F24 halogeny jak pamiętam i wspominał mi że działa mu po zapłonie (temat http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... &start=495)
U mnie wolne jest F1, F5, F7, F9, F11, F18, F20, ale nie chce by po zapłonie działało ale na stałym prądzie, czy tu z góry w tych gniazdach coś jest na stałym prądzie??
Obrazek

Jeśli z tej mojej całej litanii coś zrozumiecie, no i coś będziecie wiedzieć w tym temacie to będę niemiłosiernie wdzięczny... :student:
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 gru 2015, 19:23
 małopolskie
#204545
patrząc od góry na skrzynkę bezpieczników wewnątrz auta to:
1 linijka + 12V po stacyjce
2 linijka (o ile jest grzebień zasilający) + 12V po stacyjce
3 jak i 4 linijka - +12V stałe nie zależne od stacyjki!

zawsze jak już tak bardzo chcesz możesz się podpiąć bezpośrednio pod akumulator :naughty:

a to że jeden golf ma stałe zasilanie na zapalniczce a inny ma po kluczyku to wszystko zależy od rocznika...
stare miały gniazdo zapalniczki cały czas zasilane a nowe dopiero po przekręceniu kluczyka...
Awatar użytkownika
By cynik606 -  10 gru 2015, 22:31
 wielkopolskie
#204581
@krystek.l
Zawsze jest pod górkę:) Mi zależało na znalezieniu zasilania pojawiającego się dopiero po stacyjne, a zapalniczka jak na złość ma stałe 12V :)
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  20 gru 2015, 0:51
 kujawsko-pomorskie
#206073
Chłopaki,a powiedzcie mi do czego podłączone jest podświetlanie popielniczki i gniazda 12v? Bo nie działa u mnie to podświetlanie i chciałem dojść dlaczego? Podpowie ktoś?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  20 gru 2015, 8:48
 warmińsko-mazurskie
#206081
Może po prostu, przepaliła się żarówka :unsure: ewentualnie możesz sprawdzić bezpieczniki, czy jakiś się nie przepalił od zapalniczki może być nr 24 :oczko:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  20 gru 2015, 17:00
 warmińsko-mazurskie
#206126
Ale przecież pisałeś, że nie świeci się :( może coś tam od spodu z podłączeniem popielniczki :unsure: trzeba by popatrzeć jeżeli twierdzisz, że żarówka OK, Ewentualnie może bezpiecznik :unsure:
U mnie kiedyś się tak upalił, że na pierwszy rzut oka był dobry :yes2: ale wszystko posprawdzałem i było niemożliwością że coś tam działa :( nawet wszystkie wyciągałem i sprawdzałem i niby OK :oczko: a bezpiecznik, przy samej nóżce tak jakby się upalił :szok: :ireful: nie raz dziwne rzeczy się dzieją :oczko:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  20 gru 2015, 18:23
 śląskie
#206138
Kuba18 pisze:Chłopaki,a powiedzcie mi do czego podłączone jest podświetlanie popielniczki i gniazda 12v? Bo nie działa u mnie to podświetlanie i chciałem dojść dlaczego? Podpowie ktoś?
Gniazdo w popielniczce 12V jest podświetlane, a samo gniazdo 12V w podłokietniku lub bagażniku już nie.

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Krzycho pisze:patrząc od góry na skrzynkę bezpieczników wewnątrz auta to:
1 linijka + 12V po stacyjce
2 linijka (o ile jest grzebień zasilający) + 12V po stacyjce
3 jak i 4 linijka - +12V stałe nie zależne od stacyjki!

zawsze jak już tak bardzo chcesz możesz się podpiąć bezpośrednio pod akumulator :naughty:

a to że jeden golf ma stałe zasilanie na zapalniczce a inny ma po kluczyku to wszystko zależy od rocznika...
stare miały gniazdo zapalniczki cały czas zasilane a nowe dopiero po przekręceniu kluczyka...
wszystko się zgadza ale wydaje mi się że linia 75 ma stałe zasilanie ale ginie w chwili kręcenia rozrusznikiem....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8