Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  08 sty 2021, 19:46
 warmińsko-mazurskie
#284653
jak na bezpieczniku masz zasilanie i bezpiecznik ok, to chyba kabel upalony, on chyba bezpośrednio do gniazda zapalniczki idzie, zobacz jeszcze czy przy wkładaniu bezpiecznika nie zagięty jest pin w skrzynce, nic więcej mi do głowy nie przychodzi :wacko:
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  08 sty 2021, 19:58
 warmińsko-mazurskie
#284655
bidziss pisze:
08 sty 2021, 19:48
Ok dzięki będę jutro próbował

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
jeszcze wg różnych opisów skrzynek wg roczników może to być bezpiecznik 42
By bidziss -  08 sty 2021, 20:00
 małopolskie
#284656
Mam 2007 rocznik

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Dodano po 19 minutach 44 sekundach:
Również brak podświetlenia zapalnicJi Obrazek

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  08 sty 2021, 20:55
 warmińsko-mazurskie
#284660
@Dexter23pl wybacz pytanie, ale nie do końca ogarniam schematy :wacko:
... czy ten schemat oznacza że napięcie zapalniczki idzie przez przekaźnik w bordzie? rozjaśnisz mi co robi ten przekaźnik wg tego schematu :cray2:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 sty 2021, 19:39
 śląskie
#284668
@wojtas4589 ten schemat to jest widac dla mk6. 5k1
tam idzie przez pk koło bcma bo bcm nie ma miejsca na pk w sobie.
u nas sa dwie opcje instalacja dla zapalniczki
w pierwszych rocznikach zapalniczka jest stale zasilana a po którymś roku zrobili po stacyjce.
ze schematu wychodzi ze dla pierwszych roczników zapalniczka jest na bezp nr a później na bezp nr24 który idzie przez pk w bordnetzie styki borda I/2 duży pk o oznaczeniu 460.
Pk ten jest po kluczyku. zasila dużo innych elementów jak np dmuchawę nawiewu jeśli mamy panel ac w wersji manualnej.
Pk ten także jest rozłączany w chwili kręcenia rozrusznikiem.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  09 sty 2021, 20:17
 warmińsko-mazurskie
#284669
Tak to z mk6 42 to bezpiecznik zapalniczki.
Czyli w naszych piątkach też idzie po przekaźniku, nie jest bezpośrednio kablem od bezpiecznika do gniazda zapalniczki. Ja mam 2004 i prąd był na stałe na bezp.24.
Pytam bo sporo osób ma problem, że w gnieździe nie ma napięcia, a na bezpieczniku jest, tylko kabel od zapalniczki jest tak gruby, że wątpię aby się przepalał.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 sty 2021, 10:17
 śląskie
#284675
Większość osób nie dbale sprawdza rzetelnie bezpiecznikow bo ogląda je nawet ich nie wyjmując.
Albo Tak brudna jest zapalniczka ze nie ma styku .
Pk zasila inne elementy jeśli zapalniczka jest po kluczyku dużo innych elementów by nie działało.
Kabel z zapalniczki zawsze idzie bezpośrednio do skrzynki bezp na bezpiecznik.
By jaskolskipatryk -  08 gru 2021, 15:53
 zachodniopomorskie
#287795
Czy ktoś mi do jasnej....powie najprościej jak się da jak wymontować samo gniazdo zapalniczki? Schowek juz wyjety ale za cholerę nie mogę wyjąć samo gniazda zapalniczki zeby w tym miejscu zamotowac ładowarkę usb z woltomierzem!

Czytałem że trzeba przekrecic i wypchnąc od środka ale u mnie nie idzie :ireful: :ireful: :ireful:
Co robie źle. POMOCY!!!

Dodano po 53 minutach 3 sekundach:
Nie wiem czy to ma znaczenie ale ten schowek gdzie jest zapalniczka mam zaslaniany taka plastikowa klapką która się otwiera i zamyka

Dodano po 14 minutach :
Czy trzeba najpierw ten metalowy "wkład" jakos wypchnąc z pomaranczowej obudowy???

Prosze pomóżcie. moze jakiś filmik na mój numer albo sms 793-965-442

Dodano po 22 minutach 30 sekundach:
A-R-T-U-R pisze:
27 gru 2019, 19:53
@Cimek zastanawia mnie jak wyjac zapalniczke. Probowalem ale nie widzialem sposobu na wydlubanie jej
Poradziłeś sobie kolego bo ja walczę i nic....
By seebst -  08 gru 2021, 17:45
 lubuskie
#287796
Mnie również temat demontażu samego gniazda zapalniczki interesuje, nawet napisałem zapytanie w temacie o podświetleniu zapalniczki... i niestety ja też nie mam pojęcia jak je wyciągnąć. Na moje oko powinno to się jakoś przekręcić w którąś stronę, ale próbowałem z całej siły w różne strony i bez rezultatu.
By jaskolskipatryk -  08 gru 2021, 17:53
 zachodniopomorskie
#287797
ja już nie mam siły na to . A wyglądało na bułkę z masłem - zamontowanie głupiej ładwoarki USB z woltomierzem w miejsce zapalniczki :fluff:
Próbowałem kręcić, wypychać i nic...blokują te 2 bolce od pomaranczowego plastiku. Ale musi być sposób skoro na allegro sprzedają całe wyciągnięte gniazda zapalniczki z naszych Golfów!!!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8