Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By maverick -  18 sie 2013, 17:40
 lubelskie
#104047
Przestaly mi dzialac wycieraczki w trybie automatycznym.
Pozostale dwa biegi,normalny i ten szybki sá w porzadku.Zero reakcji przy przeláczaniu tym malym pstryczkiem od regulacji czestotliwosci.
VCDS nie wyrzuca zadnych bledow.W kodowaniu wszystko wydaje sie byc w porzadku,tzn.jest zaznaczone,ze ta opcja jest zainstalowana. Sensor deszczu zdechl?
Juz sam nie wiem gdzie szukac.
By maverick -  18 sie 2013, 18:00
 lubelskie
#104052
No wlasnie,jak zmieniam czestotliwosc,to powinny sie wlaczac.Ale tak sie nie dzieje.
Zadnej reakcji w pierwszym polozeniu manetki.Potem juz normalnie,pierwszy i drugi bieg dziala jak trzeba.
A jest mozliwosc,zeby pozbyc sie tej calej automatyki i zeby "przerywane" wycieraczki chodzily jak w aucie bez czujnika deszczu?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 sie 2013, 18:05
 pomorskie
#104054
maverick pisze:
A jest mozliwosc,zeby pozbyc sie tej calej automatyki i zeby "przerywane" wycieraczki chodzily jak w aucie bez czujnika deszczu?
nigdy tego nie próbowałem ale moim zdaniem jest taka możliwość poprzez wprowadzenie VCDS-em własnych ustawień w sterowniku
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 sie 2013, 18:15
 pomorskie
#104056
maverick pisze:Czyli poprostu kliknác,ze automatyczne wycieraczki nie sa zainstalowane?

chodzi mi o kodowanie sterownika "Wischer" gdzie jest krótkie kodowanie bo w bordzie w długim kodowaniu chyba nie ma takiej opcji, chyba że w 30 bajtowym bordzie jest, nie pamiętam