Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By dziera -  14 wrz 2013, 16:16
 śląskie
#105854
Witam, mam pytanie jak w temacie, czy ktoś miał może problem z niedziałającym podgrzewaniem foteli i dysz spryskiwaczy? Dodam że przy zakupie 4 miesiące temu wszystko działało. Ale postanowiłem założyć ledy (nie z oszczędności lecz żeby mniej używać bi-ksenonów) i "plus" po stacyjce wziąłem właśnie z ogrzewania dysz. Ale po kilkunastu dniach 12v wyparowało, a podgrzewanie dysz przestało działać i co więcej foteli też...Podpiąłem ledy do wstecznego i jest ok. Lecz od tamtego czasu nie umiem zlokalizować usterki dysz i foteli, zaznaczam że bezpieczniki wszystkie są ok. Ktoś pomoże? Bo już nie wiem co robić...Autko Golf V Plus 2.0 FSI Sportline.
By kuba94 -  14 wrz 2013, 18:49
 pomorskie
#105871
A jak do tego doszedłeś ,że dysze nie grzeją ? Kiedy one tylko grzeją jak temp. spada coś do okolic ,,0". Teraz to możesz tylko sprawdzić to miernikiem czy dają opór coś około 20 omów. Druga rzecz, że dysze biorą napięcie ze skrzynki bez. tej w kabinie . W zależności od roczników ,że może to być bezpiecznik SC8 lub SC32 lub SC46.
By dziera -  14 wrz 2013, 19:40
 śląskie
#105873
Masz rację. Nie wiem jak ja to podłączyłem że ledy świeciły ale tak było. Dziś wsiadłem do auta po napisaniu postu i zacząłem grzebać. Okazuje się kolego że dysze grzeją i to nie przy żadnej niskiej temperaturze tylko po włączeniu ogrzewania lusterek. A sprawdzić to można po prostu przez dotyk bo zmysł dotyku jest również wrażliwy na zmiany temperatury i nie potrzebny jest miernik. Jak już do tego doszedłem to gdzieś przeczytałem że pokrętła ogrzewania foteli często szwankują i po przekręceniu parę razy z "off" na "on" i odwrotnie fotele nagle zaczęły się nagrzewać. Więc temat można zamknąć no chyba że ktoś miał podobne "przeboje" i chce się podzielić nimi tutaj.
By kuba94 -  14 wrz 2013, 20:57
 pomorskie
#105885
Ostatnio dokładałem dusze podgrzewania i studiwałem, jak to jest zrobione według schematu i nigdzie nie jest że się zaliczają z lusterkami .Chyba,że u Ciebie jest inaczej, jest tu nawet temat na forum ze schematami . A tu masz link do forum Tourana a w zasadzie to w większości te same rozwiązania http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3306" onclick="window.open(this.href);return false;