Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Husarz -  05 wrz 2016, 22:23
 dolnośląskie
#238579
U mnie tak samo.
Czasem przy otwarciu z pilota nie zapal się oświetlenie - chociaż w 9/10 otwarć auta się zaświeci.
Wtedy klikam jeszcze raz pilotem i zazwyczaj reaguje.

Niestety nie wiem, gdzie leży przyczyna.
By zumi -  29 gru 2016, 20:24
 śląskie
#244939
Husarz pisze:U mnie tak samo.
Czasem przy otwarciu z pilota nie zapal się oświetlenie - chociaż w 9/10 otwarć auta się zaświeci.
Wtedy klikam jeszcze raz pilotem i zazwyczaj reaguje.
Niestety nie wiem, gdzie leży przyczyna.
nie wiem czy to rozwiazanie ale jak przycisne szybko przycisk otwarcia to swiatło się nie uruchamia a jak momencik dłuzej przytrzymam to wtedy swiatło sie zawsze oswieca. :)

mam pytanie u Was z kierunkowskazach z tyłu jest H9W czy H21W? bo ja zgodnie z rozpiska kupiłem H21W a okazały się być H9W no cóż kopiłem i założyłem mimo iż nawet na obudowie lampy też jest wybite H9W, lampy świecą dużo mocniej ale świeca :) oraz dodatkowe pytanie czy lewy wkład rożni sie od prawego mam na myśli dokładnie ten moment mocowania żarówki kierunków?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  04 sty 2017, 0:06
 kujawsko-pomorskie
#245354
zumi pisze: mam pytanie u Was z kierunkowskazach z tyłu jest H9W czy H21W? bo ja zgodnie z rozpiska kupiłem H21W a okazały się być H9W no cóż kopiłem i założyłem mimo iż nawet na obudowie lampy też jest wybite H9W, lampy świecą dużo mocniej ale świeca :) oraz dodatkowe pytanie czy lewy wkład rożni sie od prawego mam na myśli dokładnie ten moment mocowania żarówki kierunków?
Jutro wyciągnę i powiem Ci jakie ja mam, ale tej drugiej części pytania nie rozumiem.

Zakończyłem wymianę wszystkich żarówek (c5w i w5w) na LED i efekt wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Tak jak dwa posty wyżej pisałem dalsza część. Oprócz opisywanych wyżej c5w kupiłem też takie w5w:
POSTÓJ LED W5W 6x 5630 SMD G2 CANBUS VW GOLF III V cena 11,99 http://allegro.pl/postoj-led-w5w-6x-563 ... 42358.html
Jestem zadowolony mimo że, trochę razi ale można się przyzwyczaić ( zwłaszcza żarówki które zapalają się pod zasłonami słonecznymi (przepraszam za bałagan w aucie))
Awatar użytkownika
By cbool333 -  04 sty 2017, 22:42
 kujawsko-pomorskie
#245415
Cr33D pisze:Nogi mam w ledach od Tomnika i taka jest różnica :P Coś pomyślimy w przyszłości :)
Ja nogi mam na mocnych niebieskich led"ach i też sobię chwalę.

Dodano po 14 godzinach 35 minutach 58 sekundach:
zumi pisze:mam pytanie u Was z kierunkowskazach z tyłu jest H9W czy H21W?
Oryginalna fabryczna tylna prawa lampy golfa mk5 z 2004 roku:

Obrazek
Jedyne co nie jest fabryczne to ta cyna, którą widać na łączeniu blaszek - musiałem polutować ponieważ kierunkowskaz raz działał a raz nie i tak samo często pokazywało błąd.


Obrazek
w zasadzie jest to temat oświetlenia wnętrza...
By zumi -  08 sty 2017, 22:40
 śląskie
#245689
Mettenoos pisze:
zumi pisze:

mam pytanie u Was z kierunkowskazach z tyłu jest H9W czy H21W?

wszystko jest na forum tylko trzeba poświęcić troszkę wysiłku na szukanie, poza tym pragnę zauważyć, że temat jest o wnętrzu, w tym >>>TEMACIE<<< jest wykaz żarówek
W tym temacie na pierwszej stronie są tez wymienione żarówki zewnątrz dlatego też zapytałem tutaj gdyż przy zakupie sugerowałem sie tym tematem.
By m.golaszewski93 -  27 sty 2017, 12:04
 podlaskie
#246664
Ktoś robił ostatnio zakupy żarówek LED do oświetlenia wnętrza i ma przetestowany zestaw(w moim wypadku Jetta Carat 2005r)? Mam w planach zmianę oświetlenia jednak jest taka masa tych ledowych żarówek, że nie chcę ryzykować. Mimo takiego samego oznaczenia świecą z różną mocą.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  27 sty 2017, 12:41
 dolnośląskie
#246670
m.golaszewski93 pisze:Ktoś robił ostatnio zakupy żarówek LED do oświetlenia wnętrza i ma przetestowany zestaw(w moim wypadku Jetta Carat 2005r)? Mam w planach zmianę oświetlenia jednak jest taka masa tych ledowych żarówek, że nie chcę ryzykować. Mimo takiego samego oznaczenia świecą z różną mocą.
moduły LED by Tomnik
poszukaj na forum
Awatar użytkownika
By Slavo_RZ -  01 lut 2017, 22:32
 pomorskie
#246984
m.golaszewski93 pisze:Ktoś robił ostatnio zakupy żarówek LED do oświetlenia wnętrza i ma przetestowany zestaw(w moim wypadku Jetta Carat 2005r)? Mam w planach zmianę oświetlenia jednak jest taka masa tych ledowych żarówek, że nie chcę ryzykować. Mimo takiego samego oznaczenia świecą z różną mocą.

OSRAM LED Premium Retrofit W2.1x9.5d, LED-W5W 2850CW-02B, Cool White - też ok
Barwa światła zimna biała, każda jedna dokupiona żarówka świeci tak samo :)
http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/l ... MP_1072055
Awatar użytkownika
By tequs -  10 lut 2017, 23:48
 łódzkie
#247492
Witam Panowie. Kupiłem żarówki do mojego golfa. Kupiłem 2xw5w podsufitka przód, 2x w5w podsufitka tył, 2x c5w CAN do osłon przeciwsłonecznych i 1xw5w do schowka. Czyli całe wnętrze oprócz bagażnika. Ja nie mam oświetlenia nóg w moim golfiku. Wszystko ładnie wymieniłem, lecz mam problem gdyż 1 led w podsufitce żarzy się i czasem 2 ledy w podsufitce z tyłu. Ten z przodu cały czas. Mam tryb ustawiony, że jak otworze drzwi to się zapalają lampeczki. Gdy wyłącze na 0 nic się nie żarzy. Wrzuciłem dwa CAN do osłonek to myślałem że będzie dobrze a tu zonk. :sad:
Linki moich do moich ledów:
http://allegro.pl/show_item.php?item=54 ... MyMmM2NA==
http://allegro.pl/show_item.php?item=60 ... UzN2U4OA==
By maraspol -  18 maja 2017, 15:58
 kujawsko-pomorskie
#252083
Wracając do modułów Led tomika. Może ktoś będzie wiedział. Jestem świeżo po zakupie modułów, miedzyinnym modułów vpad2 czyli podświetlenie nóg ze zmienną barwą (czerwona) podczas zamykania drzwi. Czy ktoś wie może czy moduł ten zadziała z bordem 3C8937049E a więc takim który posiada opcję podświetlenia nóg podczas jazdy? Normalnie czerwoną posiada będzie widoczna czy jednak zgasnie? A może w ogóle barwą się nie zmieni i będzie świeciło standardowo jasną barwą?