Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Cimek -  12 lip 2017, 10:00
 opolskie
#254502
miodek89 pisze:Mam od niego Led do tablicy rejestracyjnej :-)

Myślałem, że do wewnątrz można jakieś zwykle Led z Canbus
Ja miałem zwykłe canbus,, to po 3miech zaczęły migać. Te od tomnika już 5miech i na razie wszystko cacy :super:
By seebst -  07 cze 2021, 21:58
 lubuskie
#286361
Czy oświetlenie wnętrza wyłączy się samo, kiedy drzwi zostawię otwarte na dłuższy czas, celem oszczędzania akumulatora? W borze miałem tak, że po około 10 minutach samo się wyłączyło, a tutaj świeci cały czas kiedy drzwi otwarte. A może można to gdzieś ustawić?
By seebst -  09 paź 2021, 18:25
 lubuskie
#287394
Pytanie takie, czy po zastosowaniu ledów do wnętrza, podczas ich wygaszania po zamknięciu drzwi czy samoczynnym wyłączeniu będą się włączać zero-jedynkowo, czy stopniowo się ściemniać aż do całkowitego ich wyłączenia, jak ma to miejsce w przypadku żarówek? Mam tu na myśli zwykłe ledy, ledy z canbusem lub jakieś porządne moduły ledowe. Nie chciałbym efektu mrugania podczas ściemniania się podczas wyłączania.

Oraz, czy porządne ledy również będą miały niski pobór prądu, czy są w nich zastosowane rezystory, mające na celu uzyskanie standardowego poboru prądu jak dla klasycznych żarówek?

A czy mocno to żarzenie widać w przypadku zwykłych ledów? Pytam pod tym kątem, że jakby świeciła się lekko, można by zastosować taką żarówkę do oświetlenia nóg. Jeśli by to coś w ogóle dało radę oświetlić. I czy to żarzą się cały czas nawet gdy wszystko wyłączone i auto zamknięte, czy tylko gdy włączy się zapłon?