Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By adek -  12 lut 2016, 13:30
 łódzkie
#215201
kowpio pisze:Wycofuje przez cale podworko. A wczesniej jezdzilem fabia w kombi i bylo duuuzo lepiej

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
Wycofuje przez cale podworko. A wczesniej jezdzilem fabia w kombi i bylo duuuzo lepiej
To ja bym zaczął od wrzucenia LEDa do cofania, lub podpiął kamerkę cofania w lampce oświetlenia tablicy.
Awatar użytkownika
By kowpio -  12 lut 2016, 13:32
 lubuskie
#215202
To ja bym zaczął od wrzucenia LEDa do cofania, lub podpiął kamerkę cofania w lampce oświetlenia tablicy.
wczesniej pisalem, ze jesli chodzi o ledy, jest poroblem z systemem sprawdzania spalonej zarowki. mam czujniki parkowania i nie chce montowac kamery za kilkaset zloty, jak moge wymienic zarowke.;)
Awatar użytkownika
By cbool333 -  06 sty 2018, 17:29
 kujawsko-pomorskie
#260749
adek pisze:
12 lut 2016, 12:07
wyjścia masz dwa : albo mocna żarówka w światło cofania, albo zmienić lewy klosz na biały środek i zrobić podwójne światło cofania kosztem przeciwmgielnego.
Jestem w trakcie wymiany czerwonego środka na biały środek w tylnej lewej lampie klapy bagażnika tak aby mieć dwa światła cofania ale czy to dodatkowe światło może uruchamiać się automatycznie razem ze standardowym światłem wstecznego? jak to zrobić aby uruchamiały się razem?

Obrazek
Obrazek
grzebałem tutaj ale bez rezultatów
Awatar użytkownika
By yox2014 -  06 sty 2018, 18:55
 spoza Polski
#260752
cbool333 pisze:
06 sty 2018, 17:29
Jestem w trakcie wymiany czerwonego środka na biały środek w tylnej lewej lampie klapy bagażnika tak aby mieć dwa światła cofania ale czy to dodatkowe światło może uruchamiać się automatycznie razem ze standardowym światłem wstecznego? jak to zrobić aby uruchamiały się razem?
... tak może sie uruchamiać, jesli chcesz mieć ori, podłącz je do borda wtyk C PIN 12 ;) wtedy będziesz mógł sterować wstecznymi za pomocą kodowania, które podałeś czyli: 1 lub 2 światła cofania
Awatar użytkownika
By cbool333 -  07 sty 2018, 3:16
 kujawsko-pomorskie
#260759
Dexter23pl pisze:
06 sty 2018, 17:55
A przeciw mgielne gdzie będzie?
A potrzebne? :roll: golf FIVE z tyłu ma dość mocne światła, do tego mam skyline mod a we mgle jeżdżę tak szybko że nikt nie dogoni :naughty: a gdy zatrzymanie to zawsze można awaryjkami mrugać :wacko: a tak bardziej serio: masz na myśli względy prawne/kontrolne czy bezpieczeństwa?
Ramzes pisze:
06 sty 2018, 18:13
Ja też wstawię coś jak skończę ...ale tutaj
yox2014 pisze:
06 sty 2018, 18:55
... tak może sie uruchamiać, jesli chcesz mieć ori, podłącz je do borda wtyk C PIN 12 ;) wtedy będziesz mógł sterować wstecznymi za pomocą kodowania, które podałeś czyli: 1 lub 2 światła cofania
Yyyy? do przeciwmgłowej dochodzi plus i minus - który podpinam do borda? plus? a to fabryczne podłączenie zostaje czy odpinam? daje minus z blachy i przeciągam nowy plus aż z boarda czy jak? Będą później jakieś błędy?

ps: a mogę pójść na łatwiznę i podpiąć pod fabryczny wsteczny czy to będzie za duże obciążenie lub np.będzie błąd spalonej żarówki?
Awatar użytkownika
By yox2014 -  07 sty 2018, 12:36
 spoza Polski
#260766
Yyyyy ? co sie tak dziwisz ? :eek: pewnie, że (+) skoro nie chcesz przeciwmgielnego to zrób prosty test:
- przewód w bordzie z B4 przełoż do C12
- w bordnetz zakoduj byte 3 bit 2 na "0" czyli odznaczone
- wrzuc wsteczny i zobacz co sie stanie :roll:
Awatar użytkownika
By cbool333 -  08 sty 2018, 10:28
 kujawsko-pomorskie
#260784
yox2014 pisze:
07 sty 2018, 12:36
- przewód w bordzie z B4 przełoż do C12
- w bordnetz zakoduj byte 3 bit 2 na "0" czyli odznaczone
- wrzuc wsteczny i zobacz co sie stanie :roll:
Zrobiłem tak jak piszesz i działa tak jak trzeba a namęczyłem się przy tym strasznie. Pierwszy raz wyciągałem bordnetz i przy tej operacji odpinałem akumulator oraz wyciągalem przekaźniki z niego by wtedy jeszcze myslałem że nie wyjdzie - masakra jakaś. Na sam koniec już wpieniony wcisnąłem bez odpinania akumulatora i tych przekaźników i jednak wlazło. Człowiek uczy się całe życie.
Teraz mam dwa światła cofania pięknie działa ale mam błąd że nie ma przeciwmgłowego. Jak to rozwiązać? Mogę zrobić przeciwmgłowe w tym czerwonym ringu który jest w lewej lampie w klapie bagażnika? Co prawda mam już w niej pasek led bo robiłem skyline Mode ale wsadzilbym drugi pasek mocniejszy do tej lewej lampy. Dobry pomysł? Ma ktoś inny pomysł?
By adek -  08 sty 2018, 16:38
 łódzkie
#260792
Najfajniej wyglądałoby, jakbyś w miejscu wstecznych dał podwójne żarówki (jeżeli LED, to chyba nie znajdziesz takich gotowych, najlepszy byłby moduł z białych i czerwonych ledów) i podpiął obie do boarda tak, że sygnał załączonego wstecznego zapali LEDy białe, a ten z przełącznika - czerwone.
Niestety to tylko wizja, z praktycznego punktu widzenia nie mam głowy do tego, ale dla chłopaków tutaj to pewnie banał :D
Awatar użytkownika
By cbool333 -  08 sty 2018, 16:55
 kujawsko-pomorskie
#260794
adek pisze:
08 sty 2018, 16:38
(...) jakbyś w miejscu wstecznych dał podwójne żarówki (...)
Rozumiem że przy Twoim pomyśle musiałbym mieć bezbarwne szkiełko to okrągłe w środku lampy tak? Pewnie nie było takich wersji i trzeba by dorobić. Wydaje mi się że przez takie bezbarwne szkiełko byłoby wszystko widać co jest w środku i dziwnie by to wyglądało
By adek -  08 sty 2018, 20:12
 łódzkie
#260801
cbool333 pisze:
08 sty 2018, 16:55
adek pisze:
08 sty 2018, 16:38
(...) jakbyś w miejscu wstecznych dał podwójne żarówki (...)
Rozumiem że przy Twoim pomyśle musiałbym mieć bezbarwne szkiełko to okrągłe w środku lampy tak? Pewnie nie było takich wersji i trzeba by dorobić. Wydaje mi się że przez takie bezbarwne szkiełko byłoby wszystko widać co jest w środku i dziwnie by to wyglądało
Tak, musiałbyś mieć białe. Wiele by nie było widać, bo to nie jest czyście przezroczysty plastik. Wersje z tym były, UK miały światło wstecznego tam gdzie my przeciwmgielne i na odwrót.
Awatar użytkownika
By Cimek -  08 sty 2018, 21:36
 opolskie
#260803
Sam plastik koloryzujący wystarczy przełożyć, trzyma się na 3ch zatrzaskach.
Awatar użytkownika
By yox2014 -  08 sty 2018, 22:58
 spoza Polski
#260813
cbool333 pisze:
08 sty 2018, 10:28
Teraz mam dwa światła cofania pięknie działa ale mam błąd że nie ma przeciwmgłowego. Jak to rozwiązać?
... podłącz się gdzie tam uwazasz tylko pamietaj, że musisz ciągnąć (+) do borda B4, albo zrób mostek z B4 do stopu czy innej "pozycji" Twoja głowa ;) a tymczasem, aby pozbyć się błedu spalonej żarówki, zakoduj borda: BYTE4 bit 6, podpowiedż masz na screenie, który podałes :yes2:
Awatar użytkownika
By cbool333 -  09 sty 2018, 0:30
 kujawsko-pomorskie
#260814
yox2014 pisze:
08 sty 2018, 22:58
albo zrób mostek z B4 do stopu czy innej "pozycji" Twoja głowa ;) a tymczasem, aby pozbyć się błedu spalonej żarówki, zakoduj borda: BYTE4 bit 6, podpowiedż masz na screenie, który podałes :yes2:
właśnie nie mogę przez kodowanie bo jest coś dziwnego u mnie bo cokolwiek zmienię w tym byte 4 to nie mogę zapisać, jest błąd CODING REJECTED ERROR 31 REQUEST OUT OF RANGE
(ps: w byte 3 mogę wszystko zmieniać bez problemu)

czyli na jakiś czas może być ten jeden przewód (fabrycznego przeciwmgłowego) który leci przez cały samochód (o dziwo przy bordnetz gdzie się zaczyna jest biało-szary a przy samej lampie jest biały) podpięty i pod B4 i pod C12? :wacko:

trochę zdjęć przed i po zrobieniu z przeciwmgłowego drugiego światła cofania (wymienieniu tej szybki która była w środku w przeciwmgłowym):
Obrazek
co ciekawe lampa którą kupiłem "do zabawy" okazała się mieć inny system zatrzasków dla szkiełka środkowego:
Obrazek
Obrazek
musiałem trochę podszlifować a później silikon - nie będę wstawiać z tego zdjęć ale ostateczny efekt taki:
Obrazek
co ciekawe lewa lampa okazuje się mocniejsza od prawej, jeszcze nie wiem czy kwestia odbłyśnika czy szybki (która jest od nowszej lampy) czy jeszcze coś innego, żarówki mam te same tu i tu bezpośrednio z chin (Hot hothot 30W CREEchips White Error Free 1156 BA15S P21W Led Backup Reverse Light Canbus nv2)
Obrazek