Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 gru 2013, 22:55
 pomorskie
#113323
Czy chcąc mieć wewnętrzne/wsteczne lustro fotochromatyczne auto musi mieć czujnik zmierzchu/deszczu? Wyczytałem że nie /podobno/, ktoś to potwierdzi? Jeśli nie to pod co podpinamy instalację?
By mwsoft -  19 gru 2013, 18:49
 dolnośląskie
#113381
mettenos pisze:hmm ale lampka też jest zabezpieczona bezpiecznikiem :hmmm:

edit: ok juz kumam, żeby to ściemnianie działało to bez podłaczenia pod borda się nie obejdzie
Ten sygnał z borda, to światło wsteczne, tak żeby Ci się lusterko rozjaśniało samo.
Generalnie lusterko można i na stole podłączyć do 12V i działa.

Nie podłączaj zasilania do lampki, ten obwód od zasilania oświetlenia wnętrza jest dość specyficzny i możesz mieć potem takie jaja że Ci będzie aku rozładowywać bo bord będzie cały czas trzymał załączony przekaźnik od oświetlenia.

Z tego co pamiętam to Audi miało właśnie takie lusterka fotochromowe mocowanie na zwykłą okrągłą stopkę.
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  28 gru 2013, 19:54
 pomorskie
#113952
Badam właśnie temat i znalazłem takie manuale:
http://www.flother-online.de/audi-a3/do ... piegel.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fabia4fun.de/tooltime/innenspiegel.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Stopka pasowałaby z lusterka np. od Audi A3 8L, tylko jak na nie spoglądam, to wydaje się mniejsze niż mam aktualnie w MK5. Najlepiej byłoby "ożenić" golfowskie lusterko fotochromatyczne i okrągłą stopkę z audi, żeby prowadzenie przewodów wyglądało estetycznie. O ile dobrze zrozumiałem pierwszy z manuali, lusterko posiada 2 sensory - 1 "z przodu" i 1 "z tyłu", natomiast ze schematu powyżej wynika, że nie dostaje ono żadnego sygnału z czujnika deszczu. Tak więc lusterko fotochromatyczne nie musi występować razem z ww. czujnikiem.
Awatar użytkownika
By Zalman -  28 gru 2013, 23:01
 małopolskie
#113961
Taaa dobry patent :D
zaraz pójdę looknąć do Audi 8P i zdam relację czy są takie same lusterka czy inne

Edit:
eee lipa :P nie zauważyłem że to 8L a nie 8P.. a w 8P już jest inne lusterko. Nie na takiej stopce jak w Golfie. Ma dwa czujniki. Jeden w lusterku od strony szyby a drugi w szybie na środku
Ale lusterko mierzyłem i jest nawet o 0.5cm większe. Ale Lustro jest mniejsze.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 gru 2013, 23:23
 śląskie
#113964
No a jak by podłączyć lusterko do gofra oryginalne fotochrom pod instalacje a nie montowac czujnika zmierzchu....
Wydaje mi się że jakoś by to działa bo w lusterku jest chyba jakis czujnik swiatła.

Sciemnianie jego by w nocy działao bo byc może sygnał daje bord ale działa to na zasadzie sygnału włączenia świateł.

Najlepiej jak by ktos co to posiada odłączył wtyczkę od czujnika zmierzchu i sprawdził jak działa lusterko bez niego.
By mwsoft -  29 gru 2013, 22:32
 dolnośląskie
#114038
dexter23pl pisze:No a jak by podłączyć lusterko do gofra oryginalne fotochrom pod instalacje a nie montowac czujnika zmierzchu....
Wydaje mi się że jakoś by to działa bo w lusterku jest chyba jakis czujnik swiatła.

Sciemnianie jego by w nocy działao bo byc może sygnał daje bord ale działa to na zasadzie sygnału włączenia świateł.

Najlepiej jak by ktos co to posiada odłączył wtyczkę od czujnika zmierzchu i sprawdził jak działa lusterko bez niego.
Dex a co ja napisałem kilka postów wyżej? :P
Z borda idzie tylko światło wsteczne, lusterko możesz sobie podłączyć do 12V na stole i będzie działać. Nie musi wiedzieć czy są światła włączone, ono ma dwa czujniki z przodu i z tyłu i patrzy na różnicę w jasności.

Były takie aftermarketowe lusterka tego samego producenta, który robi OEMowe dla VW - montowane na stopkę zwykłego lusterka. Ale to widziałem to chyba na jakimś amerykańskim forum i w ogóle to chyba jest już nie do kupienia.
By Bogiel7 -  13 paź 2022, 7:27
 śląskie
#289634
Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem golf 4 GTI Agu. Chciałbym zaaplikować to oto lusterko z golfa 5 do 4.Uchwyt przerobiłem wszystko jest w ok. Jedyny problem to samo podłączenie. Piny z czwórki prawie się zgadzaja, jedyny problem to pin trzeci j519 z bordnetz. Czy ktoś wie jakie tam jest napięcie? Bo w czwórce jest to +12V. Próbuje to przerobić bo to już 3 lusterko które się wylało w upale latem. Ceny za lusterka do 4 są kosmiczne. Więc jeśli ktoś wie jaka tam jest wartość napięcia byłbym mega wdzięczny.