Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By malinex2 -  04 lut 2016, 7:21
 łódzkie
#213800
Przepraszam Panowie , ze tak pozno odpisuje ,ale zalatany jestem cos ostatnio... te bledy klaksonu znajde w bordnetzie? Czy w ktorym strownku konkretnie ? Powiem wam , ze jazda bez klaksonu to nie jazda i jak tylko zjade do domu na przyszly weekend to zaczne drazyc temat . Bezpiecznik wedlug rozpiski z forum jest caly , wiec mysle ze to poprostu klakson sie uwalil ... juz kiedys objawial sie takim przerywaniem podczas trabienia , a teraz mam tylko klikniecie ( przekaznik) . Sprawdze na poczatku vcds a pozniej dopiero czy fizycznie sie cos nie poluzowalo czy rozlaczylo z przodu. Mam auto na gwincie i moze gdzies na dziurce cos sie poluzowalo czy cos ... dam znac jak ogarne
By tad -  04 cze 2016, 16:29
 dolnośląskie
#230198
Witam,
Naciskam na klakson na kierownicy, słychać przekaźnik ale nic pozatym. Może którys mechanik odłaczyl i nie podłączył klaksony...
Gdzie w tym aucie znajde dokładnie brzęczyki klaksona ?
Awatar użytkownika
By pitt52 -  04 cze 2016, 16:57
 śląskie
#230203
Powinien być z lewej strony pod nadkolem. Od góry raczej nie dojdziesz i musisz zdjąć osłonę dolną silnika i ewentualnie prawe przednie nadkole. Sprawdź bezpiecznik jeszcze, tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  04 cze 2016, 17:21
 lubelskie
#230207
Tylko z wyczuciem zdejmuj lewą kratkę - potrafią się często łamać "ząbki" kratki, prawa wychodzi bez problemu; tak wymyślili w Plusie a nie wiem czy we wszystkich MKV też tak jest.
By tad -  04 cze 2016, 21:20
 dolnośląskie
#230224
Dzieki musze to sprawdzic.
Bezpiecznik jest w komorze silnika 15A nr 17 i jes tok. Przekaznik sprawdzilem dla pewnosci na stole, dziala.
To juz chyba zostaje niepodlaczone klakson albo sam klakson dead...

Nie wiem tylko czy nie mam 2 klaksonow czy jeden. Gdyby byly dwa rozumiem ze drugi jest w analogicznym miejscu ale od strony pasazera gdzies pod zbiornikiem spryskiwacza ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 cze 2016, 21:32
 pomorskie
#230226
Vcds można zrobic test elementow wykonawczych, jak bedzie sygnal to problem moze lezec po stronie mechanizmu w kierownicy co tez czasami sie zdarza
By tad -  05 cze 2016, 13:45
 dolnośląskie
#230273
Zrobie test VCDS'em ale jesli przekaznik cyka po wcisnieciu na kierownicy to raczej zostaje mi odcinek przekaźnik ->klakson(y)..
By tdeusz1 -  05 cze 2016, 15:08
 śląskie
#230289
raczej na pewno padł ci klakson mało używane rdzewieją i przestają działać wykręć klakson i podepnij go na krótko i będziesz wiedział czy działa
By tad -  05 cze 2016, 20:04
 dolnośląskie
#230319
Dziekuje za wskazówki:)
Dotarłem do klaksona (mam jeden bo nie widziałem nigdzie drugiego). Napięcie na wtyczce się pojawia. Klakson milczy.
+12 z aku do trąbki.. nic..

Wstawie nowy.

Edycja: Po wstawieniu nowej trąbki działa :)
By Robin -  24 lip 2016, 12:49
 mazowieckie
#234925
Witam,

Panowie prosze o podpowiedz nie dziala mi klakson i sterowanie kiery multi w ogole sie nie swieci w sterowniku jest blad tasmy air bag ale przejscie jest, wtyczka docisnieta do sterownika kulumny ale on jej nie widzi, gdy zatrobie zwierajac przekaznik w bordnetzie dziala, kolejny problem czemu nie moge dokonac kodowania sterownika?? cokolwiek wpisze mam error nic nie przyjmuje. Tasma podmieniana przejscie jest miedzy wtyczka od kiery a sterownikiem kolumny.

kiera multi, tasma pod multi kabelek pod multi i sterownik AJ HIGH, wszystko zgodne ale sterownik w ogole nie widzi przycisku klaskonu i przyciskow w kierownicy.