Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By maraspol -  10 cze 2017, 12:41
 kujawsko-pomorskie
#253079
maraspol pisze:Poda ktoś oznaczenia klaksonu o normalnym dźwięku? Mój brzmi jak z malucha :D
Czy ktoś wie może czy ten cypelek na klaksonie służy do zmiany częstotliwości? Jeżeli nie to może ktoś zna jego przeznaczenie?

Obrazek
Awatar użytkownika
By Cimek -  10 cze 2017, 13:22
 opolskie
#253082
maraspol pisze:
maraspol pisze:Poda ktoś oznaczenia klaksonu o normalnym dźwięku? Mój brzmi jak z malucha :D
Czy ktoś wie może czy ten cypelek na klaksonie służy do zmiany częstotliwości? Jeżeli nie to może ktoś zna jego przeznaczenie?

Obrazek
To chyba uchwyt oblany gumą do tłumienia drgań, Ale ja tam nie wiem :tooth: skoro słabo brzmi, to polecam pneumatykę z tira :thank_you: wymień na nowy, ewentualnie załóż drugi.
By seebst -  20 cze 2021, 11:44
 lubuskie
#286482
Może temat w nie do końca odpowiednim dziale, ale nie chciałem nowego zakładać, a ten wydaje mi się może choć trochę zbliżony.
Chodzi o to, że ustawiłem sobie dźwiękowe powiadomienie o zamknięciu i otwarciu zamków. Nie działa to poprzez klakson, a przez syrenkę alarmu i w sumie nawet spoko, bo tak głośno może nie piknie (a czy w ogóle można to zrobić przez klakson?)
Największy problem mam taki, że gdy zamknę auto, a nie wszystkie drzwi mam zamknięte to i tak syrenka piknie. Dopiero gdy wszystkie drzwi fizycznie zostaną zamknięte to mrugnie kierunkowskazami. A chciałbym żeby było tak, że piknie mi wtedy, kiedy wszystkie drzwi czy klapa zostaną zamknięte, a nie za każdym razem, niezależnie od ich faktycznego zamknięcia. Jest to w ogóle możliwe?
By seebst -  20 cze 2021, 21:46
 lubuskie
#286489
Nie da się obu konfiguracji w moim przypadku czy że nie da się, żeby piknęło dźwiękiem, kiedy fizycznie wszystkie drzwi zostaną zamknięte?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  23 cze 2021, 11:08
 śląskie
#286515
Nieda sie jednego i drugiego razem lub osobno.
U mnie jest chyba tak ze jak ktores drzwi sa nie dotknięte to jak zamknę pilotem to migną kierunki ale niema pikniecia lub pika a niema migaczy. Nie pamietam. Ja mam alarm dokladany nie ori.

Dodano po 58 sekundach:
Dexter23pl pisze:
23 cze 2021, 11:08
Nieda sie jednego i drugiego razem lub osobno na ori alarmie chyba.
U mnie jest chyba tak ze jak ktores drzwi sa nie domknięte to jak zamknę pilotem to migną kierunki ale niema pikniecia lub pika a niema migaczy. Nie pamietam. Ja mam alarm dokladany nie ori.
By seebst -  23 cze 2021, 13:33
 lubuskie
#286518
No to trochę dziwne... W MK4 można było sobie to niezależnie ustawić i gdy któreś drzwi były niedomknięte to nie było ani sygnału ani kierunków. Dopiero po zamknięciu wszystkiego zasygnalizowało. A teraz będę musiał dokładnie sprawdzać czy faktycznie wszystko jest zamknięte, bo przyzwyczajony byłem, że gdy piknie to na 100% wszystko elegancko było zamknięte. Na szczęście teraz chociaż kierunki mrugną gdy wszystkie drzwi zostaną fizycznie zamknięte, bo gdy nie, to nie mrugną.
By Satron -  05 lip 2021, 22:47
 małopolskie
#286644
Podepnę się pod temat, mam podobny problem z klaksonem słychać tylko przekaźnik. Do tej pory było tak że czasami działał a czasami nie. Miałem teraz wymieniane obie przednie sprężyny oraz tuleje wahaczy przy okazji. Po tej wymianie przestało działać, słycha tylko ten przekaźnik. Natomiast zapaliła się kontrolka od wspomagania, świeci cały czas na pomarańczowo. Po podłączeniu do komputera raz widzi czujnik raz nie. Udało się zrobić kalibrację ale kontrolka dalej świeci. Może być tak że te dwie rzeczy są gdzieś połączone? Ze coś jest nie tak z elektryką? Zbieżność była robiona po wymianie tych sprężyn.