Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 maja 2016, 8:54
 pomorskie
#228504
Niecik pisze:
Podpinam się do pytania.
Kupiłem Tungsram h7 + 120 megalight ultra za 50 zł, okazały sie że świecą na żółto
włóż jedną zwykłą za 5 zł a drugą tungsram megalight +120% a na pewno nie świecą tak samo, nie wiem czego oczekujecie, żadną żarówką homologowaną /z reguły świecą do max 4200K/ nie osiągniesz efektu xenonu 6000K, wszystkie mocno niebieskie typu Osram Hyper i inne chińszczyzny nie posiadają homologacji dopuszczającej do użytku na drogach, poza tym im bardziej niebieska tym bardziej dupowato świeci na mokrej nawierzchni, te chińszczyzny za 5-10 zł w mokrą deszczową noc nic nie świecą, barachło, wolę mieć już zwykłą H7 przynajmniej widzę gdzie jadę a nie po omacku na oślep. Chcesz mieć białe światło - wkładaj HID-y lub LEDy, tez nie mają homologacji ale przynajmniej spełnią twoje oczekiwania co do barwy, pomijam kwestię ewentualnego oślepiania innych kierowców
Awatar użytkownika
By Rafer -  19 maja 2016, 23:29
 kujawsko-pomorskie
#228549
Też polecam Tungsramy +120% może nie są super białe ale świecą mocno i w czasie deszczu nie ma problemu wcześniej miałem jakieś niemieckie z homologacją ładne białe światło ale w czasie deszczu była masakra i od tego czasu nie kombinuję żeby mieć białe światło wole mieć żółte ale bezpiecznie jeździć.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lis 2016, 19:16
 pomorskie
#242066
jeśli ktoś ma lub miał do czynienia z żarówkami led cree jako światła mijania /jak na foto lub podobne/ to miałbym pytanko a mianowicie czy dają się ściemnić np. do 30%, 40% itp... czy raczej świecą na zasadzie " zero jedynkowej "?


przykład:
Obrazek
By kupszczelisty -  04 lis 2016, 5:53
 wielkopolskie
#242119
Miałem w jednym aucie żarówki firmy Ring, ale spaliły się dużo szybciej niż Osram czy Philips, miałem dobre porównanie bo tym autem w rok zrobiłem prawie 50 000 kilometrów. Najbardziej byłem zadowolony z Osram night breaker i takie też stosuję w obecnym aucie.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  21 gru 2016, 19:08
 kujawsko-pomorskie
#244612
Sporo (bo 95) osób kupiło: ŻARÓWKA LED H7 80W PHILIPS R4 9600LM CANBUS NOWOŚĆ http://allegro.pl/zarowka-led-h7-80w-ph ... 01740.html powiedzcie mi czy WARTO? obecnie mam najzwyklejsze lampy a w dodatku podróby mimo tego, że mam spryskiwacze - chyba poprzedni właściciel przydziadował na naprawie
ps: od czerwca 2015 jeżdzę na OSRAM H7 COOL BLUE HYPER 5000K

Jeszcze jest coś takiego: Zestaw LED CREE H7 80W 9600lm żarówki 4-gen 3R http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h7-80 ... 38370.html
Awatar użytkownika
By przemo564 -  21 gru 2016, 23:16
 łódzkie
#244627
Jak masz spryski to bym polował na ori xenon by kupić w dobrej cenie. Na pewno zrobi lepszą robotę :ok:

Choć nie ukrywam, że te na chipie philipsa wyglądają interesujaco i też bym był ciekawy jak to świeci i czy coś warte.
Tylko jeszcze jak z tematem przegladów i ewentualnej kontroli
Awatar użytkownika
By cbool333 -  22 gru 2016, 9:21
 kujawsko-pomorskie
#244636
przemo564 pisze:Jak masz spryski to bym polował na ori xenon by kupić w dobrej cenie. Na pewno zrobi lepszą robotę :ok:
Mało tego wiec faktycznie polować trzeba i w 1k zł pewnie nie zmieszczę się.
przemo564 pisze:Tylko jeszcze jak z tematem przegladów i ewentualnej kontroli
Skoro homologacja jest na te led philips to nie muszę się martwić....czy nie?
Awatar użytkownika
By przemo564 -  22 gru 2016, 12:35
 łódzkie
#244651
Jak trafisz i ponegocjujesz to kupisz w przedziale 1000-1200 zl kompletne lampy. :ok:

Co do tej homologacji na ledy to nie mam bladego pojecia. Mozna by na stacje diagnostyczna podjechac i sie zapytac moze cos beda wiedzieć co i jak
Awatar użytkownika
By Husarz -  22 gru 2016, 15:17
 dolnośląskie
#244656
Te wszystkie LEDy są nielegalne na 100%.
Reguluje to przepis, który mówi o tym, że każda lampa ma na kloszu wybite oznaczenie źródła światła jakie zostało przewidziane do danej lampy i każda modyfikacja źródła światła na inne automatycznie traci homologacje całej lampy.

Musiałbyś mieć lampę, która ma na kloszu wybity symbol światła LED.

Co do zwykłych H7 to od jakiegoś czasu jeżdżę na Philips White Vision i bardzo sobie chwalę zwłaszcza w deszczu i mgle.
Zdają się już być bardziej żywotne od Osram Night Braker Unlimited, które miałem poprzednio.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 gru 2016, 15:30
 pomorskie
#244659
Te led h7 są nielegalne, nie mają homologacji drogowej i nieważne czy klosz ma czy też nie ma homologacji led ale ileż to osób ma coś nielegalnego w aucie ;-) poza tym próbowałem takie o mocy 9600 lm ale był problem z regulacją lini światła w reflektorach halogenowych, na razie mam H7 osram najt brejker laser +130% ale uważam że nie są warte takich pieniędzy, jakie kosztują. Są zwykle philipsy +50% i świecą tak samo a kosztują 15 zł. Niedługo chce wypróbować H7 led 12000lm philipsa i zobacze co z tym da sie zrobić. Niestety ori xenonu nie robie bo całkowity koszt u mnie to okolo 4000 zł
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15