Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Hiob -  26 gru 2019, 11:51
 dolnośląskie
#279239
Mettenoos pisze:
21 gru 2019, 20:58
Ja bym wybrał OSRAM Night Breaker Unlimited +110% ale mimo wszystko te wszistkie + ileś tam mają beznadziejny przelicznik cena -> jakość -> żywotność
To oczywiste. Wystarczy popatrzeć na cenę dobrej żarówki H7 i przyrównać ją do żarówki typu +ileś% - żywotność w najlepszym wypadku skraca się o 2/3 a cena leci bliżej 80 zł, a czasem +100 zł. To jest jak gdyby oczywiste i chyba nie wymaga wyjaśnienia.

To co jednak powinno zostać wyjaśnione, to fakt, że żarówki +ileś% faktycznie świecą lepiej. Nie jest to zakładane np. 110%, +130% czy +150% światła, przeważnie maksymalna jasność wiązki światła wzrasta o około 20%, ale jest to wyraźny i zauważalny wzrost względem dobrej żarówki H7.

Co do OSRAM Night Breaker Unlimited +110% to mam kilka zastrzeżeń - praktycznie 80% bańki jest usrane niebieską farbą, co siłą rzeczy dodaje Kelwinów, ale obniża realną ilość światła, która pada na drogę. Nigdzie nie znalazłem też opisu producenta odnośnie szacowanej żywotności. Czy to 400h, czy 350h? PHILIPS ma minimum 450h. Jeśli OSRAM wytrzyma tyle samo lub więcej, to byłoby warto. Póki co, jeździłem na PHILIPS LongLife i sobie chwaliłem, teraz sprawdzam te X-treme Vision +130%.
Awatar użytkownika
By Anonimek -  02 sty 2020, 12:51
 podkarpackie
#279314
Jak jeździsz koło komina i tylko w dzień to lepszych nie trzeba :P
Bo różnica jest zauważalna, pytanie czy warta czasami ponad 80zł względem zwykłych żarówek.
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  01 wrz 2023, 15:35
 śląskie
#290618
Wydać tyle kasy na ledy bez homologacji żeby potem otrzymać mandat i narazić się na zabranie dowodu rejestracyjnego troche to drogo.W opiniach piszą że pasują do forda do innych już gorzej nawet średnica oprawy ma inne rozmiary czytałeś te opinie?.
By BABYLON -  01 wrz 2023, 17:00
 wielkopolskie
#290621
Czytałem opinie
No ale to kupują i jeżdżą
Ja użytkuje to auto w Niemczech, tam chyba w ogóle nie będą się czepiać jakby była kontrola bo auto ma polski przegląd

Poza tym tak nieładnie powiem. Co mnie homologacja obchodzi. Jest żarówka H7 markowa nie chińska no name, kupiłem dopuszczona do sprzedaży, działa więc czy ja musze dociekać co to i czy ma homologacje?

Można głupka urżnac.

Normalne H7 są tak żałosne ze nic nie widzę a próbowałem już i drogich Phillipsow i osram
Awatar użytkownika
By jihaad -  01 wrz 2023, 19:10
 dolnośląskie
#290622
Kolega ma w passacie B6 w soczewce i nie jest zadowolony. Jam mam w drogowych i też szału nie ma, ani gorsze, ani lepsze od zwykłych żarówek.
Za to mam wrażenie, że jadący z przeciwka bardziej "odczuwają" mignięcie LEDami niż żarówką. Inaczej mówiąc stojąc naprzeciw kiedy się załączy światła drogowe u mnie - widać moc. A kiedy się jedzie nocą to tej mocy już tak nie widać.



Nie mniej jednak widzę, że już je "kupiłeś". Cokolwiek nie napiszemy, to nie zmieni podjętej decyzji.
By BABYLON -  02 wrz 2023, 12:05
 wielkopolskie
#290624
jihaad pisze:
01 wrz 2023, 19:10

Nie mniej jednak widzę, że już je "kupiłeś". Cokolwiek nie napiszemy, to nie zmieni podjętej decyzji.
No trochę tak jest że się napaliłem żeby widzieć cokolwiek, bo pomimo super stanu kloszy i odbłyśników nie widzę nic dopóki długich nie włączę.
A mam spora wadę wzroku, krótkowidz

Kolega ma w Golfie 5 ?
Bo interesuje mnie czy wchodzą a odczucia to druga strona

Passat to chyba inny uchwyt

Najwyżej wtopie kasę lub odeślę.
Wiele osób jest zachwyconych

W drugim aucie mam LEDy matrycowe a Golfa ucieram zimą więc stąd ta różnica
Awatar użytkownika
By jihaad -  02 wrz 2023, 14:18
 dolnośląskie
#290626
W zwykłych reflektorach w golfie żarówki mijania mocuje się w oprawce, dlatego dostępne są specjalne adaptery.
Do drogowych wchodzą bez problemu, choć sam Osram ma kilka rodzajów, do tego dochodzą inne marki i nie wszystko musi mieć odpowiedni gabaryt, aby zmieścić się pod deklem (drogowe).
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 wrz 2023, 13:49
 pomorskie
#290632
Wszystkich którzy jeżdżą z LED w halogenowych odbłyśnikowych reflektorach wysłałbym w kosmos za oślepianie.

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
BABYLON pisze:
02 wrz 2023, 12:05
Wiele osób jest zachwyconych
Młodzież zawsze będzie zachwycona choćby to idące poboczem żyrafy oślepiało, podobnie było z HID-ami, tacy uzytkownicy dróg nie szanują innych, nie szanują mojego wzroku, Twojego itd...

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
BABYLON pisze:
01 wrz 2023, 17:00
kupiłem dopuszczona do sprzedaży,
Do sprzedaży tak ale nie do użytkowania na drogach publicznych.

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
BABYLON pisze:
01 wrz 2023, 17:00
Ja użytkuje to auto w Niemczech, tam chyba w ogóle nie będą się czepiać jakby była kontrola bo auto ma polski przegląd
Jakie to ma znaczenie? W Polsce nakładaliśmy mandaty z nieprawidłowe oświetlenie Niemcom (czy też "polskim Niemcom) to dlaczego Niemcy nie mieliby nakładać mandatów Polakom?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15