Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By zdzinio -  17 mar 2017, 13:57
 mazowieckie
#248959
Siema,
Ostatnio zmianiłem żarówki na philips xtreme vision 130. Chce dokupić teraz pozycyjne PHILIPS X-TREME VISION LED W5W T10 CERALIGHT™ 360, tylko nie wiem jaka barwa 4000k czy 6000k?
Awatar użytkownika
By Forest -  17 mar 2017, 17:33
 wielkopolskie
#248983
Ja mam te ledy Philipsa 6000K i ładnie świecą. Ja co prawda mam porównanie na xenonie 4300K i nie wyróżniają się specjalnie inna barwą. Na pewno nie są niebieskie, dla mnie to bardzo jasna biel.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 mar 2017, 19:57
 pomorskie
#249005
Forest pisze:Ja mam te ledy Philipsa 6000K i ładnie świecą. Ja co prawda mam porównanie na xenonie 4300K i nie wyróżniają się specjalnie inna barwą. Na pewno nie są niebieskie, dla mnie to bardzo jasna biel.
na xenonie tak ale wobec H7 która ma w porywach 3800K będzie duża dysproporcja, miałem podobne postojówki led a teraz leżą w garażu

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
zdzinio pisze:

Miałem na myśli te:
ja również, one świecą mocno biało a towoje H7 Philips Extreme dużo niższą barwą podobną do Osram Laser +130% które mam
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 lip 2017, 1:10
 opolskie
#254727
riffi pisze:Witam. Ma ktoś doświadczenie z żarówkami PHILIPS RACING VISION H7 55W +150% i mógłby się podzielić czy warto je kupić.
http://allegro.pl/zarowki-philips-h7-ra ... 11903.html
Wyjeżdżam na urlop i chce wymienić żarówki które posiadam (OSRAM bez żadnych "+") na coś lepszego (obecne będą na zapas jakby coś się spaliło).
Ja je miałem, jak dla mnie ok. Nie wpadają w niebieski. Gdy sucho, fajnie w nocy wszystko widać. Na mokrym już nie koniecznie, ale tragedii nie ma. Takie uroki "xenon look".
Awatar użytkownika
By ktosiek -  18 lip 2017, 15:41
 lubelskie
#254742
W październiku zamontowałem do świateł mijania Żarówki Philips H7 Racing Vision +150% , niestety w tamtym tygodniu jedna już padła. Zrobiłem na nich około 7 tyś. krótkie trasy, głównie miasto. Nie miałem świateł do jazdy dziennej, jeździłem na nich w dzień.
Ze świecenia byłem zadowolony, ale niestety sprawdziła się krótka żywotność tych żarówek.
Teraz kupiłem TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120% , na razie się nie wypowiem, jednak na pierwszy rzut oka światło jest bardziej żółte, ale nie przetestowałem ich jeszcze w nocy. Dodatkowo zamontowałem światła do jazdy dziennej, więc teraz w dzień jeżdżę na dziennych.
By riffi -  18 lip 2017, 20:34
 dolnośląskie
#254748
ktosiek pisze:W październiku zamontowałem do świateł mijania Żarówki Philips H7 Racing Vision +150% , niestety w tamtym tygodniu jedna już padła. Zrobiłem na nich około 7 tyś. krótkie trasy, głównie miasto. Nie miałem świateł do jazdy dziennej, jeździłem na nich w dzień.
Ze świecenia byłem zadowolony, ale niestety sprawdziła się krótka żywotność tych żarówek.
Teraz kupiłem TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120% , na razie się nie wypowiem, jednak na pierwszy rzut oka światło jest bardziej żółte, ale nie przetestowałem ich jeszcze w nocy. Dodatkowo zamontowałem światła do jazdy dziennej, więc teraz w dzień jeżdżę na dziennych.
Cimek pisze:
riffi pisze:Witam. Ma ktoś doświadczenie z żarówkami PHILIPS RACING VISION H7 55W +150% i mógłby się podzielić czy warto je kupić.
http://allegro.pl/zarowki-philips-h7-ra ... 11903.html
Wyjeżdżam na urlop i chce wymienić żarówki które posiadam (OSRAM bez żadnych "+") na coś lepszego (obecne będą na zapas jakby coś się spaliło).
Ja je miałem, jak dla mnie ok. Nie wpadają w niebieski. Gdy sucho, fajnie w nocy wszystko widać. Na mokrym już nie koniecznie, ale tragedii nie ma. Takie uroki "xenon look".
Dzięki za odpowiedzi,chyba się na nie nie zdecyduję jednak. Będę celował w coś z firmy OSRAM
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  18 lip 2017, 22:08
 wielkopolskie
#254755
Też miałem TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120% i bardzo dobrze się sprawowały na sucho i mokro. Żywotność powiedzmy dobra. Maja mniej "atrakcyjny wygląd" poświata żółtawa ale dlatego dobrze widać na nich w deszczowe dni.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 lip 2017, 22:19
 pomorskie
#254758
miałem kiedyś chwilę (chwilę bo się ich pozbylem) Osram cool blue hyper 5000k ale nie sprawdzały się, dawały na niebiesko a w czasie deszczu oświetlały beznadziejnie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 lip 2017, 10:34
 pomorskie
#254769
Cimek pisze:Tak ogólnie to chyba żarówki powyżej 120% słabo oświetlają na mokrym. Ot takie moje spostrzeżenie.
Nie to nie tak, ważna jest barwa czyli np. 4200K, 5000K itp... a nie procenty
Awatar użytkownika
By Cimek -  19 lip 2017, 11:22
 opolskie
#254773
Mettenoos pisze:
Cimek pisze:Tak ogólnie to chyba żarówki powyżej 120% słabo oświetlają na mokrym. Ot takie moje spostrzeżenie.
Nie to nie tak, ważna jest barwa czyli np. 4200K, 5000K itp... a nie procenty
no tylko że wraz z % idzie barwa. Ja nie widziałem 150% 3000k (tak, wiem-świecą wręcz na żółto). Może słabo szukam, ale chodzi o sam fakt. Znalazłem jedynie jakiś "noname" 150% 4800k (jeżeli uznamy 4300k za "podstawę"). To chyba najcieplejsza barwa w tych procentach. Może te 300k to niedużo, ale barwa już zimniejsza.
Nie jestem szpecem od żarówek, dzielę się swoimi spostrzeżeniami i jak coś źle piszę , proszę mnie poprawić.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15