Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By cesarjulio07 -  13 sty 2014, 19:50
 wielkopolskie
#115838
W Mondeo miałem Philips Blue Vision i było LUX!!! Po zakupie Golfa również takie zakupiłem i KUPA.....! Ok 3 miesięcy i padły... Kupiłem zwykłe Tungs...(coś tam) i świecą prawie rok ale barwa światła kiepska zatem szukam wśród Waszych opinii... Pozdr<cj>
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 sty 2014, 23:26
 śląskie
#115898
Ja przerabiałem temat żarówek w poprzednim aucie....
Sama żarówka sie wiadomo spala ale nie po miesiącu lub dwóch bez przyczyny w dodatku nie w golfie.
Nie długo po zakupie padła żarówka , Myślę no spoko wiadomo spaliło się.
Kupiłem nowy zestaw. Wsadziłem osram NB, Przyznam w nocy na trasie wydawało mi się że mam oświetlone z 4 reflektory!
Ale .... pojeździłem z tydzień po mieście i pojechałem nad morze, Po powrocie na 3 dzień spaliła się jedna a na drugi dzień druga :laugh: :tooth: czyli świeciły ok 2tyś/km :tooth: :sleepy:
Kupiłem Hella, Te świeciły dłużej bo ok 2 miesiące, Zaś kupiłem Philips +30% i te potem kupowałem cały czas bo żywotność ich była ok 8 miesięcy. Klnołem na te żarówki H7 makabrycznie, dość że takie drogie to jeszcze tak się palą.
W pewnym dniu jak jechałem do domu zaświeciła się kontrolka aku, świeciła się na wolnych obrotach, Temat wiadomy uszkodzony alternator, jak pomierzyłem elementy wyszło że spalił się mostek i regulator, Koszt naprawy bezsensu.
Podjechałem na złom i kupiłem używkę,
I teraz najlepsze..... Po wymianie alternatora obecnie założone żarówki te Philipsy świeciły jeszcze przez ponad rok! czyli ok 1.5 roku codziennej jazdy .
Coś musiało być z regulatorem i być może dawał przepięcie i się żarówki tak paliły
Co to ma do golfa... a to że w tamtym aucie napięcie podawane było na żarówkę po prostu przez przekaźnik czyli dostawała cały czas ok 13,5V a w golfie zasilanie idzie przez borda i tam jest cały czas napięcie 12V czyli na takiej żarówce powiedzmy super xenon + 90% światła powinna ona świecić o wiele dłużej.
Więc gwarancji raczej nikt nie uzna bo powiedzą że są przepięcia w instalacji i dlatego się spaliły.
By Bolek10 -  20 paź 2014, 19:32
 śląskie
#147263
TAK !
Jeśli już przy temacie, to nie polecam Philips Blue.. świecą już dwa lata ale ostatnio jedną sobie wyciągnąłem i była jakby okopcona od środka. Oczywiście domniemywam, że jakość światła tez spadła choć ja tego nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
By bazylek -  20 paź 2014, 20:13
 mazowieckie
#147269
MK5 Oświetlenie zewnętrzne:

Przód

Mijania – H7 55W (xenon – D2S 35W) 
Drogowe – H7 55W (xenon – H7 55W) 
Postojowe – W5W (xenon – H6W) 
Przeciwmgłowe przednie – H11 55W (występowały też HB4 55W) 
Kierunkowskaz przedni – PY21W (xenon – H21W) 
Kierunkowskaz boczny – W5W 

Tył:

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej – C5WLL (rurka 36mm) 
Pozycyjne – H6W 
Kierunkowskaz – P21W 
STOP – P21W 
Cofania – P21W 
Przeciwmgłowe tylne – P21W 

Oświetlenie wewnętrzne: 

Oświetlenie wnętrza – C5W i W5W 
Osłony przeciwsłoneczne – 2 x rurka 36mm 
Lampki tył – 2 x rurka 36mm (lampki z ultradźwiękami – 12V3,8W) 
Oświetlenie schowka – C5W
Oświetlenie przestrzeni stóp – W5W 
Oświetlenie bagażnika – K-12V10W

Tutaj masz caly spis zarowek na przyszlosc , pozdro
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, 21:10 przez bazylek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  20 paź 2014, 20:25
 mazowieckie
#147271
Ze swojej strony polecam Tungsram Megalight Ultra +90% jak dla mnie świecą bardzo dobrze, na drodze jest jasno i mają fajną poświatę. Dobrze się komponują razem z postojówkami od Tomnika :) używam je już prawie rok i jeszcze się nie spaliły.
Awatar użytkownika
By lukasboss -  21 paź 2014, 9:55
 pomorskie
#147309
Najlepsze w dobrej cenie to żarówki Tungsram Megalight Ultra 90/120 świeca długo i dobrze, nie wiem tylko jakie dopasować do nich postojówki, które świeciły by równie białą barwą.

Osram NB - świecą dobrze ale 6 miesięcy to dla nich max a i do tanich nie należą...
Awatar użytkownika
By lemonka -  21 paź 2014, 10:02
 warmińsko-mazurskie
#147310
Może zdjęcie ?
sopel_95 pisze:Ze swojej strony polecam Tungsram Megalight Ultra +90% jak dla mnie świecą bardzo dobrze, na drodze jest jasno i mają fajną poświatę. Dobrze się komponują razem z postojówkami od Tomnika :) używam je już prawie rok i jeszcze się nie spaliły.
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  21 paź 2014, 10:32
 wielkopolskie
#147312
Ja mam H7 Osram Night Breaker Plus Gold Edition od ponad roku i bardzo chwalę sobie, reflektory wydają się białe a nie żółte, ładny zasięg i super widać w nocy.

Czy mogę wmontować w drogowe H7 100W? bo znalazłem takie ostatnio :D
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  21 paź 2014, 13:08
 mazowieckie
#147337
lemonka pisze:Może zdjęcie ?
sopel_95 pisze:Ze swojej strony polecam Tungsram Megalight Ultra +90% jak dla mnie świecą bardzo dobrze, na drodze jest jasno i mają fajną poświatę. Dobrze się komponują razem z postojówkami od Tomnika :) używam je już prawie rok i jeszcze się nie spaliły.
Zrobię.fotkę.w weekend jak to wygląda :-)
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  21 paź 2014, 14:15
 mazowieckie
#147350
Przymierzam się też do kupna h7 superwhite 4200k xtec, japońskie żarówki cena atrakcyjna. Ktoś u nas na forum zakładał je i wstawial zdjęcie jak swieca :-) ciekawe jak z ich zywotnoscia
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 paź 2014, 9:11
 pomorskie
#147478
sopel_95 pisze:Przymierzam się też do kupna h7 superwhite 4200k xtec, japońskie żarówki cena atrakcyjna. Ktoś u nas na forum zakładał je i wstawial zdjęcie jak swieca :-) ciekawe jak z ich zywotnoscia

ja mam takie w halogenach jako dzienne, świecą na biało niemalże jak ledy, co do żywotności to nie jestem miarodajny bo mam je ustawione na 60% mocy świecenia, zdajesz sobie sprawę że możesz stracić dowód rejestracyjny bo nie mają homologacji drogowej, to że gość napisał że posiadają homologację - bezpieczeństwa trzymania w rękach ale nie drogowa :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15