Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By 1 6 D -  22 paź 2014, 10:23
 zachodniopomorskie
#147502
U mnie w Scirocco padła jedna H7 w mijania, oryginalne były PHILIPSy, w sumie chyba koło 4 lata wytrzymała ta jedna. Kupiłem za 8,80 żarówkę z Magneti Marelli, przez kilka dni jeździłem na jednej nowej i na jednej starej. Na snopie światła ze starej było widać jaśniejsze i ciemniejsze plamy. Wymieniłem również tą drugą oryginalną. Ori PHILIPS na żarniku był miejscami spalony a w innych świecący ładnie, bo tego bańka w pewnej części pożółkła. Póki co na MM światła się nie do porównania z wymęczonymi PHILIPSami.
By LuK -  26 mar 2015, 11:26
 mazowieckie
#171436
Trochę odkopię temat, ale potrzebuje Waszej pomocy ! :) Poszukuję żarówek podchodzących pod efekt na zdjęciu poniżej, zastanawiam się nad zakupem PHILIPS BLUE VISION. Słyszałem, że oddają one ładną, niebieską poświatę... natomiast niektórzy twierdzą , że światło jest białe. Jak jest naprawdę ? Może lepszym rozwiązaniem będzie zakup PHILIPS DIAMOND VISION ? :fluff:
Czekam na Wasze propozycje (oprócz jakiś firm typu krzak). :thank_you:

Obrazek
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 mar 2015, 11:55
 małopolskie
#171441
OSRAM H7 5000K COOL BLUE HYPER XENON - ja takie polecam, mam je w halogenach i jest minimalna różnica między nimi a oryginalnym xenonem
Awatar użytkownika
By Szyna087 -  26 mar 2015, 12:02
 warmińsko-mazurskie
#171442
PHILIPS BLUE VISION ma 4000K i to będzie świecić na biało
PHILIPS DIAMOND VISION ma 5000K i tez będzie świecić na biało do tego nie maja homologacji i na allegro są same podróbki
Obrazek
By Jote$ -  27 mar 2015, 10:09
 dolnośląskie
#171558
mogę polecić żarówki BOSMA H7 - super white, świecą świetnie białym światłem i porównałem je z żarówkami h7 philips blue vision xenon effect, które mam włożone na długich i świecę mimo wszystko nie co lepiej od philipsów
Awatar użytkownika
By Woytek -  04 kwie 2015, 23:38
 śląskie
#172692
OSRAM H7 Cool Blue Hyper 5000K Xenon Look takich używam od 2 tygodni w moich lampach Depo z soczewką powiem szczerze, że to chyba najlepsza żarówka jaka dotąd miałem w tych lampach jedynie żarówki z białą bańka dają się porównać z ilością światła. Dobrze oświetlają drogę w dobrych warunkach na sucho na mokro też w deszczu trochę się gubią, bo światło jest sine, ale i tak jest o wiele lepiej niż w innych żarówkach z kolorową bańką. Lampa świeci kolorem porównywalnym z Xenonem 5000K. Dziś się przekonałem, wracaliśmy z żonką na 2 auta i jechała za mną Golfem, może z bliska światło bardziej wygląda na białe, ale z drobnej odległości już widać biel z lekką poświatą niebieską super efekt. Jedyna wada tych żarówek jest brak homologacji drogowej, a szkoda bo nie wiem co stało na przeszkodzie ich homologacji.
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  06 kwie 2015, 19:44
 małopolskie
#172839
Przed założeniem xenonów miałem wsadzone philips diamond vision na długich i osram cool blue hyper na mijania. Na suchej nawierzchni są idealne, nie widziałem lepszych zarowek a przerobiłem ich trochę. Natomiast troszkę gorzej na mokrym Ale i tak są godne polecenia. Między philipsem a osramem nie ma różnicy w barwie. Jeździłem na nich golfem 1,5 roku. Po zmianie na xenon philips wrzuciłem na drogowe kolo xenonu a osramy wsadziłem do MK4 narzeczonej i jeździ do dziś. W sumie 2lata Świecą i dalej świecą :)
By SiwV -  26 kwie 2015, 16:21
 łódzkie
#175636
Jakie możecie polecić żarówki H7 świecące idealnie białym światłem (bez żadnej niebieskiej poświaty!!!) ?
Do tego chciałbym także dobrać postojówki by się komponowały barwą a także miały białą/przeźroczystą bańkę (nie niebieską).

Co sądzicie o takim zestawie ?
> http://allegro.pl/h7-cool-blue-intense- ... 10437.html
> http://allegro.pl/osram-w5w-cool-blue-i ... 32710.html
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  11 gru 2015, 21:23
 małopolskie
#204732
SiwV pisze:Jakie możecie polecić żarówki H7 świecące idealnie białym światłem (bez żadnej niebieskiej poświaty!!!) ?
Do tego chciałbym także dobrać postojówki by się komponowały barwą a także miały białą/przeźroczystą bańkę (nie niebieską).

Co sądzicie o takim zestawie ?
> http://allegro.pl/h7-cool-blue-intense- ... 10437.html
> http://allegro.pl/osram-w5w-cool-blue-i ... 32710.html
Jak chcesz białe światło to cool blue Hyper.
Te intense świecą spoko ale to nie biel.

Edit. Sory, nie popatrzyłem na datę postu...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 gru 2015, 21:33
 pomorskie
#204734
SZARWUS pisze: Jak chcesz białe światło to cool blue Hyper. .
jakie tam białe, mają 5000K i poświatę niebieską, białą mają Philips Blue Vision ale niestety są drogie
Awatar użytkownika
By cesarjulio07 -  11 gru 2015, 22:13
 wielkopolskie
#204742
Mettenoos pisze:
SZARWUS pisze: Jak chcesz białe światło to cool blue Hyper. .
jakie tam białe, mają 5000K i poświatę niebieską, białą mają Philips Blue Vision ale niestety są drogie
Drogie... ???? :O
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15