Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By SEB -  20 gru 2015, 14:01
 dolnośląskie
#206105
Używam Philips h7 x-treme vision 130 lub 160 nie pamiętam.

Podobno jedyna wada, to że przez większą siłę światła po prostu szybciej się zużywają. Używam ponad pół roku i żadnych problemów.
By adek -  27 gru 2015, 15:59
 łódzkie
#207004
Cześć,

Czy macie jakieś doświadczenie z żarówkami H7 LED ? Nie mówię o tych najtanszych, tylko takich ~300zł /komplet (nie mam nic konkretnego upatrzonego) bo szukam konkurencji dla HIDów.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 gru 2015, 16:18
 pomorskie
#207007
adek pisze:Cześć,

Czy macie jakieś doświadczenie z żarówkami H7 LED ? Nie mówię o tych najtanszych, tylko takich ~300zł /komplet (nie mam nic konkretnego upatrzonego) bo szukam konkurencji dla HIDów.
nie ma nic sensownego w H7 LED na rynku co będzie dobrze świeciło
Awatar użytkownika
By paku -  27 gru 2015, 17:11
 małopolskie
#207016
Mettenoos pisze:
adek pisze:Cześć,

Czy macie jakieś doświadczenie z żarówkami H7 LED ? Nie mówię o tych najtanszych, tylko takich ~300zł /komplet (nie mam nic konkretnego upatrzonego) bo szukam konkurencji dla HIDów.
nie ma nic sensownego w H7 LED na rynku co będzie dobrze świeciło
A tu się nie do końca zgodzę. Szwagier w samochodzie ma luxeon, 2500 lumenów i świeci to dobrze, trudno porównać to do hidow bo to są dwie różne technologie, ale na pewno jest to godne polecenia. Są też zestawy 3500 lumenów...

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 gru 2015, 18:30
 pomorskie
#207023
paku pisze:[
A tu się nie do końca zgodzę. Szwagier w samochodzie ma luxeon, 2500 lumenów i świeci to dobrze, trudno porównać to do hidow bo to są dwie różne technologie, ale na pewno jest to godne polecenia. Są też zestawy 3500 lumenów...
nie musisz się zgodzić ale prawda jest taka że wiązka jest beznadziejna, dowód do zatrzymania a co najgorsze oślepia innych użytkowników drogi, kumpel się połasił i kupił do golfa 6 ale ogólnie porażka, to jest naciąganie ludzi na kasę. Wystarczy spojrzeć na jej budowę i porównać ze standardową H7, tak jak reflektor odbłyśnikowy nie jest przystosowany do HIDów to tym bardziej do nich. Też o tym kiedyś myślałem ale po tym co zobaczyłem w Mk6 zrezygnowałem
Awatar użytkownika
By paku -  27 gru 2015, 18:33
 małopolskie
#207024
No i się nie zgadzam. I prawdy też nie mówisz, bo mam z tymi ledami do czynienia na codzień w aucie, i od momentu założenia nikt nigdy mi nie mrugal. Pewne przyczyną jest to że zamontowane są w lampie z soczewka ;)
Ale oczywiście Ty wiesz lepiej bo jesteś fachowcem ;)

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By paku -  27 gru 2015, 18:40
 małopolskie
#207028
W swoim golfie mam osram. Nie mam lamp soczewkowych dlatego mam "zwykłe" żarówki cool blue osram. Ale fakt jest taki że dowód do zabrania w przypadku luxeonow. Jeżeli mialbym wybierać między luxeonem a hidem do lampy soczewkowej wybieram nadal hida ;) Luxeon też jest godny polecenia!

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
By marmi m -  27 gru 2015, 23:01
 śląskie
#207060
Ja mam wrzucone obecnie ring xenon ultima i świecą jasniej niż np nightbreakery, mocne jasne światło, oślepianie innych tez dość duże...
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  03 sty 2016, 13:31
 pomorskie
#208158
Wracając do tematu...
Nightbreakery są niezłe, ale mają krótką żywotność. Jeździłem na różnych TUNGSRAM, OSRAM, PHILIPS itd., a ostatnio bardzo zadowolony jestem z żarówek firmy HELLA. Na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić zarówno zwykłe, long life, blue light, +120%. Ceny... rozsądne, a jakość moim zdaniem bardzo dobra.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  03 sty 2016, 14:14
 dolnośląskie
#208166
sidewinder3 pisze:Wracając do tematu...
Nightbreakery są niezłe, ale mają krótką żywotność. Jeździłem na różnych TUNGSRAM, OSRAM, PHILIPS itd., a ostatnio bardzo zadowolony jestem z żarówek firmy HELLA. Na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić zarówno zwykłe, long life, blue light, +120%. Ceny... rozsądne, a jakość moim zdaniem bardzo dobra.
Podasz jakis link?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15