Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2016, 14:48
 śląskie
#208175
A-R-T-U-R pisze:
Charakterek pisze:Może i zapomniane i wprowadzone na rynek jakiś czas temu, ale... Dają naprawdę dużo światła. I ich cena nie powala. Osram Silverstar.
Jak z trwaloscia? Nie chce wymieniac ich co pol roku...
Ja osramy nightbr mam od czasu jak mam auto i do dziś świeca... czyli 4 lata
tylko zaraz po zakupie przełożyłem żarówki z długich do mijania bo w długich wyglądały jak nie używane.
Jestem pewien że żarówki były kupione w ASO a nie na bazarze
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2016, 17:33
 śląskie
#208218
sidewinder3 pisze:
A-R-T-U-R pisze:Podasz jakis link?
LINK :)
Te hella miałem w poprzednim aucie... nie świeciły długo. Ale nigchtrbr też krótko świeciły. Ale świeciły bielej niż te same niż w golfie.
Dlatego że tam napięcie z aku szło od razu na żarówkę czyli ok 13.7V a w golfie mamy komputer który daje zawsze 12V i dlatego takie żarówki "tuningowe" dłużej świeca. Jeśli się palą u nas żarówki często to ja bym sprawdził alternator i regulator napięcia czy nie ma czasem jakiś chwilowych dużych skoków napięcia.
Jeszcze chciałbym tu dopisać w formie wyjaśnienia że może dlatego tak długo świeca obecne żarówki bo ja w dzień mam dzienne ściemnione na halogenach.... Ale mijania przecież też można dać na 50% i też żywotność będzie dłuższa.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2016, 22:35
 pomorskie
#208327
SZARWUS pisze:
przemo564 pisze:Ja od 2 tygodni uzywam osram cool blue hyper 5000k
I na prawde sa swietne jasna biala barwa i delikatna poswiata niebeiska
Smialo mozna polecic
Na mokrym troszkę gorzej ale i tak dają radę ;)
bardzo kiepsko w deszczowe wieczory i noce, osobiście nie polecam, jeśli chodzi o lans to +10 a jeśli o praktyczność to +4 w skali 1-10

Dodano po 47 sekundach:
sidewinder3 pisze:
A-R-T-U-R pisze:Podasz jakis link?
LINK :)
tylko typu "blue" już kosztują w okolicy 50 zł a świecą gorzej od nightbreakerów
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2016, 22:38
 pomorskie
#208329
Kuki pisze:Tungsramy Megalight +90% lub +120% są bardzo ok, cenowo też :ok:
Na mokrym w miarę ok, a światło białe i intensywne
90% również polecam bo sam wiele razy je miałem, światło OK, naturalne, bielsze od zwykłych ale nie białe :no: natomiast +120% nie polecam :no: , strasznie szybko się przepalają
Awatar użytkownika
By Kuki -  03 sty 2016, 22:41
 śląskie
#208330
Mettenoos pisze:
Kuki pisze:Tungsramy Megalight +90% lub +120% są bardzo ok, cenowo też :ok:
Na mokrym w miarę ok, a światło białe i intensywne
90% polecam bo sam wiele razy je miałem, światło OK, naturalne, bielsze od zwykłych ale nie białe :no: natomiast +120% nie polecam :no: , strasznie szybko się przepalają
Ale moim zdaniem w miarę ok kompromis - białe światło vs. oświetlenie mokrej drogi / jazda podczas deszczu.
Mam gdzieś zdjęcia na laptopie jak przekładałem żarówki jest fajne 50/50 zrobione, odkopię i wrzucę.

Ile Ci 120% poświeciły ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2016, 22:44
 pomorskie
#208331
Kuki pisze:
Ale moim zdaniem w miarę ok kompromis
jeśli chodzi o żarówki H7 biorąc pod uwagę relację ceny do jakości to są w mojej ocenie na 1 miejscu!
Ile Ci 120% poświeciły ?
trzy i cztery miesiące :( u kolegi w Volvo S60 przepaliły się w identycznym czasie co u mnie
Awatar użytkownika
By Tyson -  03 sty 2016, 22:55
 mazowieckie
#208338
Na ori żarówkach przejechałem 70tkm, na obecnych 65tkm i nadal świecą. Nie pamiętam jakie założyłem, ale chyba jakieś philipsy + ileś tam. Na jakość oświetlenia nie narzekam, bielsze i mocniejsze światło niż ori zakładane przez vw.
Dodam, że w ciągu dnia światła dzienne na 50%
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  03 sty 2016, 22:56
 dolnośląskie
#208340
Mettenoos pisze:ja jestem osram najtbrejkerami zawiedziony, mam je obecnie, myślałem że będą świecić bielszym światłem a świecą niemalże identycznie jak tungsram megalight +90%
tungsramy zdecydowanie tansze sa...
osram nightbr ok 70 zl
tungsram ok 40 zl

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Tyson pisze:Na ori żarówkach przejechałem 70tkm, na obecnych 65tkm i nadal świecą. Nie pamiętam jakie założyłem, ale chyba jakieś philipsy + ileś tam. Na jakość oświetlenia nie narzekam, bielsze i mocniejsze światło niż ori zakładane przez vw.
Dodam, że w ciągu dnia światła dzienne na 50%
ja mam obecnie jakieś zwykle osramy...
kiedyś wymieniłem na jakieś philips ileś tam zakupione na statoilu bo się poprzednie przepaliły, ale jak wymieniali mi lampy w wakacje to dostałem to co z lampą było i mi ciemno mrugać teraz jest :( ....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15