Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By cbool333 -  01 lut 2018, 20:38
 kujawsko-pomorskie
#261590
Obrazek
"Diody Led PHILIPS LUXEON ZES zostały stworzone przez firmę Philips specjalnie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego"

taka żarówka H7 LED ma 1100 luxów a normalna żarówka H7 ma 360 luxów - niestety pomiar robiony na ścianie a nie w nocy na większej odległości - oglądali 101 napraw?
Da radę to upchnąć w lampie? :wall:

http://www.ultraleds.pl/290,zarowka-zes ... anbus.html
http://www.ultraleds.pl/test-zarowek-le ... apraw.html

edit: po chwili szukania - da się upchnąć:
https://www.youtube.com/watch?v=4XSKYxPmldE

to będzie to:
https://pl.aliexpress.com/item/VW-Golf- ... 47789.html
czy to:
https://pl.aliexpress.com/item/Partol-H ... 68809.html

@Mettenoos dobrze "kminię"?
Awatar użytkownika
By tadex0 -  05 lut 2018, 11:20
 podkarpackie
#261728
Witam, jak się sprawują wam tel ledy? Osobiście przymierzam się do czegoś takiego https://pl.aliexpress.com/item/ANMINGPU ... 0.0.oh4d6I przede wszystkim muszą mieć obrotową nasadę h7.
Pytanie czy bez can busów wywala wam błąd żarówki i czy nie macie problemu z miganiem żarówek bo w golfach już chyba impulsowo zasilali?
I zastanawia mnie czy lapiej te z wentaltorem czy z miękkim radiatorem? Bo do wentylatora zawsze można dać taką gumę z otworem aby radiator pracował na zawnątrz lampy.

Czemu z obrotową nasadą h7 - obracając żarówkę ustawiamy prawidłową wiązkę światła bez tego możemy oślepiać innych w zależności jak trafimy.
By Hiob -  22 cze 2018, 18:10
 dolnośląskie
#265972
Cześć

Zastanawiam się nad wymianą moich H7 na OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED, ale tak sobie myślę, to całe +110% to jedynie wskaźnik jak szybko żarówki padną :P Są jakieś odpowiedniki 3700-4000K z +50% ? Pytam, bo może macie coś do polecenia.

Mam DRL w halogenach, ale mimo wszystko - obecne H7 wytrzymały kilka lat, ale chciałbym wpakować coś bardziej białego. Obecne mają 3000K i to jakieś no-name. Szukam czegoś w miarę żywotnego o umiarkowanej temperaturze barwowej (3700-4000K). OSRAM H7 NIGHT BREAKER UNLIMITED nie mają zbyt pozytywnych opinii pod tym kątem. Philips'y także, ale to wg mnie efekt wyżyłowania żarówek. +100% to wg mnie zbędna przesada. Znajdzie się coś słabszego, a godnego polecenia?
By Hiob -  23 cze 2018, 15:26
 dolnośląskie
#265995
Cimek pisze:
23 cze 2018, 14:58
@Hiob Od tamtego postu dalej świecą dobrze, na mokrym jest ok-jak dla mnie (lepiej niż "xenon look").
To prawie rok. Nieźle. Jeździsz na DRL czy używasz ich do jako świateł do jazdy dziennej?
Nie znalazłem też żadnej informacji o ich temperaturze barowej. Ani na opakowaniu, ani w karcie produktu. Organoleptycznie, jesteś w stanie określić jakiej barwy jest światło? Nie chodzi mi o "xenon look", ale czy światło jest wyraźnie białe, czy raczej leci w żółty i widać to gołym okiem?
Awatar użytkownika
By Cimek -  24 cze 2018, 6:11
 opolskie
#266004
@Hiob Średnio 3h dziennie na 100%-używane przez narzeczoną. Ja czasem wskoczę, ale jeżdżę na nich jako drl 60%. Wcześniej były osram orginal, standardowe. To stwierdzam że Bosch jest bielszy, może ma te 4000K lub troszkę więcej.
Awatar użytkownika
By Cimek -  22 lis 2018, 20:26
 opolskie
#269666
@WildWolf Jak dla mnie te philipsy za bardzo w niebieski wpadały-kwestia gustu, poświeciły z 2miesiące. Osramy dużo osób poleca w tym temacie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 lis 2018, 21:01
 pomorskie
#269667
Ja miałem lasery, niewarte ceny. Moim zdaniem optymalne są najt brejkery, tungsramy +90% też są niezłe choć mogłyby być zywotniejsze ale warto ustawić sobie światła dzienne na 50% to dłużej poświęcą
Awatar użytkownika
By WildWolf -  22 lis 2018, 21:36
 wielkopolskie
#269670
Chciałbym sobie kupić właśnie takie +130% żeby dużo światła dawały. Oczywiście fajnie by było żeby miały one białe światło, chociaż rzadko się trafiają takie żarówki :) te które wpisałem to jedni polecają a drudzy odradzają więc nie chciał bym wydać kasy na żarówki przez które nie będzie nic widać lub poświęcą przez miesiąc albo dwa :) mam założone jakieś białe +50% chyba firmy x-tec i prawie nic nie widać na drodze
Awatar użytkownika
By WildWolf -  22 lis 2018, 22:02
 wielkopolskie
#269674
No tak, to jest bańka niebieska, tylko w reflektorze to ładnie wygląda
Sam nie wiem czy w to wierzyć bo o tych 50% to samo podobno jest. Pod względem tego białego światła to raczej też ściema
By Hiob -  21 gru 2019, 17:18
 dolnośląskie
#279184
Kupiłem żarówki PHILIPS H7 X-treme Vision +130% - komplet 2 żarówek za 80 zł. Wcześniej miałem PHILIPS H7 LongLife i świeciły...przyzwoicie, byłem z nich ogólnie zadowolony, ale jedna się spaliła, więc w sklepie polecili mi kolejne Long Life'y od Hella. Pojeździłem kilka miesięcy, w lecie, nie było tragedii, ale jesienią / zimą, zwyczajnie nic nie było widać. Wymieniłem je kilka dni temu na wspomniane X-treme Vision +130%, ale zrobiłem lekkie rozeznanie...

Takie PHILIPS H7 X-treme Vision +150% (najmocniejsza H7 od PHILIPS'a) mają żywotność na poziomie 250h. Lipa. X-treme Vision +130% - 450h. Poczytałem testy i tej różnicy +20% (+150% ~ +130%) kompletnie nie widać. Ba, +130% miała najmocniejszą różnicę jasności wiązki światła względem LongLife'ów max +20%, co i tak jest dobrym wynikiem. Traci się około 2/3 żywotności, więc rachunek raczej jest prosty, ale...
Różnica w jasności światła jest zauważalna gołym okiem, czy to będzie +30% czy realne +20% światła, to i tak wg mnie warto. PHILIPS ma jeszcze w ofercie X-treme Vision +100% i ma taką samą sugerowaną żywotność co żarówka +130%, czyli 450h, więc warto wziąć tą +130%.
Plusem jest też to, że sama bańka żarówki nie jest cała uwalona niebieską farbą dla efektu "Xenon look", a ma jedynie wąski pasek, dzięki czemu barwa światła zyskuje nieco K.
Żarówki zmieniłem w nocy po przejechaniu około 100km ze wspomnianych Hella LongLife na opisywane tu +130% i różnica była ogromna. Czy 80 zł to dużo za 2 żarówki H7? Trochę, ale mieści się ona w granicach przyzwoitości. Żywotność 450h, dupy nie urywa, ale jak pociągną 12k-15k km, to będę zadowolony. Na chwilę obecną, polecam. O faktycznej żywotności wypowiem się za kilka miesięcy.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15