Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  22 gru 2016, 20:34
 wielkopolskie
#244668
Ja posiadam Tungusram 120%+ i sobie chwalę, miałem w starym aucie i też było gites. Mgła czy deszcz wszystko elegancko widać.
Wcześniej posiadałem jakieś boscha xenox czy night vision i jak popdało to tak jakbym bez świateł jechał :D
Awatar użytkownika
By cbool333 -  24 gru 2016, 4:16
 kujawsko-pomorskie
#244713
Mettenoos pisze:(...)próbowałem takie o mocy 9600 lm ale był problem z regulacją lini światła w reflektorach halogenowych(...)
Chociaż świeciło to jakoś super jasno?
Jeżeli przysyłają to w taki sposób, że można przetestować a następnie odesłać bez śladów to może bym sprawdził (14 dni prawda?) i od razu na stacje diagnostyczną podjechał...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 gru 2016, 8:38
 pomorskie
#244751
Hiszpanek_28 pisze:ŻARÓWKI OSRAM H7 COOL BLUE HYPER 5000K
mam na długich, barwa zbliżona do xenon, w nocy efekt świetny

Obrazek
Miałem je ale wyrzuciłem, na mokrym są beznadziejne, zwykle za 10 zł świecą lepiej ale jeśli dla kogoś ważna jest tylko barwa to można i tak, pomijam fakt braku homologacji no i nie widzę sensu wkładania takich żarówek do długich
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2017, 11:29
 pomorskie
#245244
niedługo będę testował H7 12000LM X3 LEDs Philips Luxeon , cieaw jestem efektów, znając życie te 12000 LM jest znacznie zawyżone skoro standardowe H7 halogenowe mają moc świetlną do 1500LM +/- 10%


Obrazek

Dodano po 16 minutach 42 sekundach:
Forest pisze:Philips wypuścił jakieś nowe Racing Vision +150%, niby to jakaś żarówka o parametrach rajdowych z zachowaniem legalności. Jestem ciekawy jak świecą.
nie spodziewałbym się rewelacji, skoro mogą być zgodnie z przepisami homologowane tylko do 1500LM (+/- 150 lm)

z jednego z testów w sieci:
Na wielu opakowaniach żarówek znaleźć można napisy „+60%”, „+100%” czy nawet ostatnio „+130%”. Dodajmy, że mowa tu o żarówkach homologowanych, dopuszczonych do użytku na drogach publicznych. Jak to możliwe, skoro przepisy precyzyjnie określają maksymalny strumień świetlny na 1500 lumenów (z tolerancją do 150 lm). No coż – producenci wyjaśniają, że chodzi o „jasność” uzyskiwaną w określonych miejscach na drodze.
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  03 sty 2017, 19:27
 małopolskie
#245305
Mettenoos pisze:niedługo będę testował H7 12000LM X3 LEDs Philips Luxeon , cieaw jestem efektów, znając życie te 12000 LM jest znacznie zawyżone skoro standardowe H7 halogenowe mają moc świetlną do 1500LM +/- 10%


Obrazek

Dodano po 16 minutach 42 sekundach:
Forest pisze:Philips wypuścił jakieś nowe Racing Vision +150%, niby to jakaś żarówka o parametrach rajdowych z zachowaniem legalności. Jestem ciekawy jak świecą.
nie spodziewałbym się rewelacji, skoro mogą być zgodnie z przepisami homologowane tylko do 1500LM (+/- 150 lm)

z jednego z testów w sieci:
Na wielu opakowaniach żarówek znaleźć można napisy „+60%”, „+100%” czy nawet ostatnio „+130%”. Dodajmy, że mowa tu o żarówkach homologowanych, dopuszczonych do użytku na drogach publicznych. Jak to możliwe, skoro przepisy precyzyjnie określają maksymalny strumień świetlny na 1500 lumenów (z tolerancją do 150 lm). No coż – producenci wyjaśniają, że chodzi o „jasność” uzyskiwaną w określonych miejscach na drodze.
Jaka cena i z kad?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  03 sty 2017, 23:27
 kujawsko-pomorskie
#245348
Mettenoos pisze:
nie spodziewałbym się rewelacji, skoro mogą być zgodnie z przepisami homologowane tylko do 1500LM (+/- 150 lm)

z jednego z testów w sieci:
Na wielu opakowaniach żarówek znaleźć można napisy „+60%”, „+100%” czy nawet ostatnio „+130%”. Dodajmy, że mowa tu o żarówkach homologowanych, dopuszczonych do użytku na drogach publicznych. Jak to możliwe, skoro przepisy precyzyjnie określają maksymalny strumień świetlny na 1500 lumenów (z tolerancją do 150 lm). No coż – producenci wyjaśniają, że chodzi o „jasność” uzyskiwaną w określonych miejscach na drodze.
Zaraz zaraz zaraz czyli żadne żarówki nie będą świecić kolosalnie mocniej? Trochę lipa. W zasadzie zastanawiające jest to, że np led ma świecić kilka razy mocniej, to z nazwy brzmi zbyt pięknie.
Mogą pisać, że kilka razy jaśniej święcą i mimo, że tak nie będzie to fajnie aby było chociaż 2x lepiej
Czy homologacja jest tak ważna? Na przegląd można wyjać - PLUG&PLAY wkońcu, lub jechać do "Wieśka" na przegląd a gdy będą mrugać, że oślepia to obniżyć lub w ostateczności zdemontować. PS: Jako, że u mnie w kieszeni pustki - czekam na testy :oczko:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 sty 2017, 23:41
 pomorskie
#245351
cbool333 pisze: Zaraz zaraz zaraz czyli żadne żarówki nie będą świecić kolosalnie mocniej? Trochę lipa. :
mowa o h7 halogenoweych bo xenon to inna sprawa a te led podobno mają być porównywalne z xenonem
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15