Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By hubivan1 -  27 sty 2014, 19:04
 świętokrzyskie
#118055
Prośba o pomoc w rozwiązniu problemu związanego z brakiem :sleepy: lub częściowym brakiem podświetlenia obrotomierza w zakresie 1000 -3000 obr/min. Reszta podświetlona w sposób właściwy. W dodatku raz się doświetla samo a raz nie świeci może to wina wypalającej się diody? Nie mam pojęcia, może macie jakieś pomysły: b.niska temperatura, "zimny lut", wypalająca się dioda czy żarówka nic w necie nie mogę znaleźć! :sleepy: :bored: :/
Z góry wielkie dzięki za sugestie!!! :!:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sty 2014, 19:22
 pomorskie
#118067
demontaż licznika to 1 minuta, plastikowa zaślepka nad kolumną kierownicy - wyciągasz ją bo jest na wcisk a następnie dwie śrubki torx i licznik wykręcony, deskę zostaw w spokoju :D
By hubivan1 -  27 sty 2014, 19:31
 świętokrzyskie
#118074
No stary nie wierzę !!! W Mk5 tak się da??? jak tak to jesteś wielki i super pomocny. CZyli wyjmuję same zegary i po kłopocie a jak z kablami z tyłu, itp. niespodziankami???
By orh -  27 sty 2014, 19:39
 małopolskie
#118077
Jak wytargasz licznik to już znaczy że wypiąłeś z gniazda. Gniazdo jest na stałe a licznik ma wtyczkę. Mając zegary w ręku wszystko już masz zrobione. Mowa oczywiście o klasycznych "czerwonych" licznikach...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sty 2014, 19:40
 pomorskie
#118078
hubivan1 pisze: a jak z kablami z tyłu, itp. niespodziankami???

przy wyciąganiu licznika żadne kable się nie wysuwają, licznik wpina i wypina się ze stałego gniazda

najpierw wyciągasz to:

Obrazek

potem odkręcasz dwa torxy są w tych otworach pod licznikiem:

Obrazek

następnie chwytasz licznik i ciągniesz go w swoją stronę


zresztą tutaj masz opis http://furmanka.blogspot.com/2008/02/mk ... uster.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By Bongo -  21 wrz 2019, 20:58
 spoza Polski
#277144
Hej.
Od niedawna przestało mi podświetlać część obrotomierza, tzn losowo- raz jest ok, raz od 6 tys do końca czyli 8 tys. nie podświetla.
Nie cisnę nigdy silnika na takie obroty , ale denerwuje mnie ta ciemność w części zegarów
Ktoś może to już przerabiał?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
By Bongo -  21 wrz 2019, 21:10
 spoza Polski
#277147
Cześć.
Nie miałem na myśli przerabiania licznika itp.
Chodziło mi o to czy ktoś naprawiał....
Czy to dioda/ diody - nie jestem pewien, jechałem właśnie godzinę , nie świeciło , na miejscu włączyłem ponownie światła i świeci wszystko..