Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 lis 2020, 23:40
 pomorskie
#284078
A po zamknięciu drzwi gaśnie ci lampka przy lusterku wewnętrznym? Jeśli gaśnie to nie masz uszkodzonego mikrostyku. Jeśli uszkodzona to moze być przyczyna
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  09 lis 2020, 5:34
 mazowieckie
#284080
No lampka gaśnie jak zamknę pilotem , ale jak otwieram lub zamykam drzwi kierowcy to na fisie nic się nie pokazuje, więc? 🤔 Czasami jak się do końca nie zamkną i wtedy próbuje je domknąć to czasami się zaswieci że drzwi otwarte. No i jak kupiłem to wszystko było git. A tak naprawdę lampka przy lusterku gaśnie mi nawet jak nie wysiądę z samochodu a zamknę go z pilota
By seebst -  23 lip 2021, 21:49
 lubuskie
#286749
Posiadam u siebie obie te funkcje i może jest to przydatne, a może taki bajer, w każdym razie do korzystania z tych funkcji mam parę pytań, bo działanie tego mnie trochę irytuje. Po włączeniu którejkolwiek z tych dwóch opcji lub obu na raz w momencie wjazdu do garażu czy ciemnego miejsca, bo mam czujnik zmierzchu, po zgaszeniu silnika, ale jeszcze nie wyjęciu kluczyka ze stacyjki, świecą mi wszystkie światła - mijania i wszystkie postojówki, a także oświetlenie zegarów, deski i przycisków. I święci to tak długo, do momentu wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki. Czemu tak się dzieje? Natomiast gdy te opcje mam włączone to po zgaszeniu silnika świecą tylko postojówki i deska rozdzielcza. Oczywiście funkcje coming home i leaving home działa po zamknięciu auta czy jego otwarciu tak długo ile ustawię czasu na liczniku. Natomiast wkurza mnie, że światła wszystkie świecą tak długo, aż nie wyciągnę kluczyka, gdy jest ciemno. włącznik świateł mam cały czas na auto. Na 0 to się nie dzieje.

A druga sprawa, czy da się skrócić czas wyłączenia oświetlenia w kabinie czy bagażniku, gdy są drzwi otwarte? Bo jest tak, że gdy je otworze, a nie zamknę, to oświetlenie wnętrza świeci przez około 20 minut, po czym samo gaśnie. A chciałbym, aby np. po 5 minutach wszystko się wyłączało. Jest to możliwe?
By seebst -  08 wrz 2021, 18:58
 lubuskie
#287083
A co z pierwszą częścią mojego pytania? Bo prawie akumulator bym sobie rozładował gdy po podróży zostałem w aucie kilkanaście minut, a wtedy wszystkie światła mi świeciły, nawet tego nie zauważyłem...

"Po włączeniu którejkolwiek z tych dwóch opcji lub obu na raz w momencie wjazdu do garażu czy ciemnego miejsca, bo mam czujnik zmierzchu, po zgaszeniu silnika, ale jeszcze nie wyjęciu kluczyka ze stacyjki, świecą mi wszystkie światła - mijania i wszystkie postojówki, a także oświetlenie zegarów, deski i przycisków. I święci to tak długo, do momentu wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki. Czemu tak się dzieje? Natomiast gdy te opcje mam włączone to po zgaszeniu silnika świecą tylko postojówki i deska rozdzielcza. Oczywiście funkcje coming home i leaving home działa po zamknięciu auta czy jego otwarciu tak długo ile ustawię czasu na liczniku. Natomiast wkurza mnie, że światła wszystkie świecą tak długo, aż nie wyciągnę kluczyka, gdy jest ciemno. włącznik świateł mam cały czas na auto. Na 0 to się nie dzieje."
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 wrz 2021, 19:09
 dolnośląskie
#287085
Wydaje mi się, że wszystko jest OK tak jak opisałeś, tzn. tak to działa, bo tak zostało zaprojektowane.

W czym jest problem? W tym, zostawianiu kluczyka?
By seebst -  08 wrz 2021, 19:35
 lubuskie
#287087
Tak. W tym jest właśnie problem. Bo i ile zgaszę silnik, wyciągnę kluczyk, wyjdę z auta i go zamknę to światła świecą tak długo, jak sobie to ustawię. Domyślnie mam na 10 sekund na obie funkcje. Ale problemem jest to, że gdy zgaszę silnik, kiedy czujnik wyłapie zmrok, wówczas światła świecą tak długo, dopóki nie wyciągnę kluczyka ze stacyjki, lub nie przestawię włącznika świateł z pozycji auto na 0, to wtedy zgasną - jak dam od razu z powrotem na auto to już się nie świecą wtedy. Więc muszę o tym pamiętać cały czas. Ale gdy wyłączę całkowicie opcje LH i CH to po zgaszeniu silnika, po zmroku, dopóki nie wyciągnę kluczyka - świecą wszystkie pozycje i oświetlenie deski. Jak dla mnie, po zgaszeniu silnika powinny wszystkie światła zgasnąć i tak też bym chciał. Czy więc jest taka możliwość, aby gdzieś to wyłączyć w vcds?
Awatar użytkownika
By jihaad -  08 wrz 2021, 19:51
 dolnośląskie
#287088
Na 99% nie. Generalnie samochodem się jeździ, parkuje, zamyka i wychodzi. Zazwyczaj nie przesiaduje się z włożonym kluczykiem, stąd taka a nie inna logika tego systemu.

Też czasem mi się zdarza taka sytuacja, ale nawet nie pamiętam co wtedy robię. Jakieś kombinacje i z kluczykiem i chyba nawet przełącznikiem świateł. Wyciągnięcie kluczyka i np. włączenie radia z przycisku powoduje z kolei załączenie oświetlenia wewnętrznego co też nie zawsze jest pożądane.

Wg mnie jednak nic z tym nie można zrobić.
By seebst -  08 wrz 2021, 20:28
 lubuskie
#287090
Nawet oddając samochód do mechanika, muszę myśleć za kogoś i wcześniej ustawić włącznik świateł na 0, tak aby się żadne światła nie świeciły podczas naprawy, gdy auto znajduje się w środku w warsztacie. Z jednej strony fajna to rzecz, te bajery, udogodnienia, ale chyba nie do końca jeszcze pomyślane. Mi się np. bardzo często zdarza, że wracam do domu, gaszę silnik, ale kluczyka nie wyciągam ze stacyjki. I właśnie ta rutyna mnie niedawno zgubiła. Bo nauczony, że w poprzednim aucie dla mnie było to normalne, tak teraz muszę nauczyć się z tym żyć na nowo.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13