Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 mar 2008, 16:10
 wielkopolskie
#8334
czujnik dzia³a³ i dzia³a dobrze

z tego co siê zd±¿y³em ju¿ zorientowaæ w temacie to chyba istnieje mo¿liwo¶æ ustawienia funkcji leaving home tak aby jaj dzia³anie by³o sterowane czujnikiem zmierzchu lub funkcja dzia³a³a niezale¿nie od niego, je¶li pokrêt³o od ¶wiate³ jest ustawione na pozycji ¶wiate³ mijania to ¶wiat³a zapalaj± siê zawsze przy otwarciu auta

jutro po wizycie w ASO powinienem wiedzieæ czy jest tak jak my¶lê
By dominsobol -  23 wrz 2008, 20:21
 -------
#12245
Czy jest jeszcze inna mozliwosc wlaczenie funkcji leaving/coming poza MFA+ i wlacznikiem od swiatel???
Ja z kolei mam problem z COMING HOME. W ogole nie dziala!!!
Probowalem ustawiac poprzez MFA+ i nic nie pomoglo.
Dodam tylko,ze leaving home dziala bez zarzutu.
Pokretlo mam ustawione w pozycji 0 i swiatla zapalaja sie, kiedy tylko delikatnie sie sciemnia.
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 wrz 2008, 14:13
 wielkopolskie
#12264
zmiany w ustawieniach COMING/LEAVING HOME mo¿na wprowadzaæ przez MFA+ lub VAG-iem
By Madziushka -  28 wrz 2008, 14:42
 -------
#12288
Przy okazji siê zapytam, bo nie wiem o co chodzi z jedn± pozycj± ¶wiate³. Móg³by kto¶ mi wyt³umaczyæ jak dzia³aj± ¶wiat³a na pierwszej pozycji (na w³±czniku jest to ¶wiate³ko i jakby tunel)?
By Maciej (bzik) -  28 wrz 2008, 17:24
 -------
#12290
Madziushka pisze:Przy okazji siê zapytam, bo nie wiem o co chodzi z jedn± pozycj± ¶wiate³. Móg³by kto¶ mi wyt³umaczyæ jak dzia³aj± ¶wiat³a na pierwszej pozycji (na w³±czniku jest to ¶wiate³ko i jakby tunel)?
W tej pozycji ¶wiat³a zapal± siê automatycznie gdy zrobi siê ciemni np gdy wjedziesz do tunelu, opcja która patrzaæ przez pryzmat naszych przepisów jest zbêdna bo i tak musisz je¼dziæ na ¶wiat³ach.
Mo¿e siê przydaæ do opcji laeving home która na takim ustawieniu bêdzie aktywna tylko gdy jest ciemno. Dodatkowo je¿eli masz DRL to przy tej opcji ¶wiat³a same bêd± siê przestawia³y z dziennych na normalne czyli np w³±czy siê pod¶wietlanie zegarów
Awatar użytkownika
By MATI709 -  28 wrz 2008, 18:35
 -------
#12291
Mam tu tak± ma³± ¶ci±gê,która Ci wszystko wyja¶ni dok³adnie.

Light Assistant - Light Assistant to kilka bardzo przydatnych na co dzieñ funkcji zwi±zanych ze sterowaniem o¶wietleniem auta, znacznie przyczyniaj±cych siê do podniesienia poziomu komfortu i bezpieczeñstwa. Funkcja Tunnnel Light - czyli tzw. czujnik ¶wiate³, automatycznie uruchamia ¶wiat³a mijania w momencie rozpoznania przez system czujników zbyt niskiego stopnia o¶wietlenia otoczenia w jakim znajduje siê samochód. System ten jest systemem "inteligentnym", poniewa¿ rozpoznaje sytuacjê, gdy spadek o¶wietlenia jest chwilowy np. podczas przeje¿d¿ania przez krótki tunel, wówczas ¶wiat³a nie s± w³±czane. Funkcja Coming Home polega na wy³±czeniu ¶wiate³ mijania 30 sekund po zamkniêciu auta, samochód mo¿e nam w ten sposób o¶wietlaæ np. drogê do domu. Kolejna funkcja wchodz±ca w sk³ad Light Assistant to: Leaving Home umo¿liwiaj±ca o¶wietlenie drogi dla osoby zbli¿aj±cej siê do pojazdu - wystarczy zdalnie otworzyæ samochód aby automatycznie zapali³y siê jego ¶wiat³a pomagaj±c nam tym samym bezpiecznie dotrzeæ do wnêtrza pojadu. :D
By pszczolek -  17 sty 2010, 10:15
 mazowieckie
#20417
Czy funkcje comming home mozna tak skonfigurowac zeby zamiast swiatel mijania, świecily się przez jakis czas halogeny?

Jezeli tak to prosze o naprowadzenie mnie na odpowiednie bity zebym mógl to skonfigurowac za pomoca Vaga :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 sty 2010, 11:36
 wielkopolskie
#20421
[quote="pszczolek"]Czy funkcje comming home mozna tak skonfigurowac zeby zamiast swiatel mijania, świecily się przez jakis czas halogeny?

[quote]


nie da się tego zrobić
By pszczolek -  17 sty 2010, 15:09
 mazowieckie
#20438
aha..czyli jak to sie mówi gra nie warta świeczki ;P

Dobra to w takim wypadku czy mozecie mi napisac jak krok po kroku zrobic z swiatel halogenowych światła do jazdy dziennej?
Które bity mam aktywowowac zeby było ok? :)
By pszczolek -  17 sty 2010, 18:48
 mazowieckie
#20446
Hmm
no to powiedz mi czym by sie one roznily od swiatel do jazdy dziennej jesli ustawil bym 50% przyciemnienie i nie swiecily by sie one z swiatłami mijania oraz pozycyjnymi? Moim zdaniem niczym...
By pszczolek -  17 sty 2010, 21:08
 mazowieckie
#20454
Juz se poradzilem :)
Wiec tak gdy pokrętło od światel jest na pozycji 0 i przekręcimy kluczyk na zapłon to swieca sie halogeny na 50% jasnosci. Inne światła są wtedy nieaktywne.
Gdy juz wrzucamy pozycje lub światła mijania to halogeny gasna i pala się juz normalnie światła.
Gdy wrzucamy na światła przeciwmgielne jest wszystko normalnie pala 100% jasnoscia ;D
Aha gdy chcemy aby silnik chodzil a nie palily się wogole zadne światła to zaciągamy ręczny i wszystko się ładne gasi :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13