Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By golfer_1984 -  28 sie 2012, 20:34
 podkarpackie
#80428
Krzycho pisze:w bordnetzie: zaznacz w Byte0 -> bit5
a następnie w adaptacjach masz ustawienia czasu....
sprawdzałem dzisiaj i mam a Byte 0 zaznaczony bit 5, zmieniłem czas a adaptacjach na 40 sekund i jak zamknę auto to oświetlenie mi dalej gaśnie :?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  29 sie 2012, 20:13
 małopolskie
#80575
ustawiałem to niedawno w golfie bez czujnika zmierzchu i oświetlenie LH działało tylko przy konfiguracji:
- przełącznik świateł ustawiony max w prawo
- kluczyk świeżo wyciągnięty ze stacyjki

hmmmm jedynie co to ten golf miał przełącznik świateł w wersji z funkcją AUTO
By haha83 -  02 wrz 2012, 17:29
 małopolskie
#80892
Krzycho pisze:ustawiałem to niedawno w golfie bez czujnika zmierzchu i oświetlenie LH działało tylko przy konfiguracji:
- przełącznik świateł ustawiony max w prawo
- kluczyk świeżo wyciągnięty ze stacyjki

hmmmm jedynie co to ten golf miał przełącznik świateł w wersji z funkcją AUTO
Krzychu mówisz o mnie ? Jak nie to u mnie ustawiłeś to wszystko bez żadnych czujników i przełącznika z funkcją AUTO.
Przy otwieraniu samochodu załączają sie swiatła , a zeby przez pewien czas były aktywne przy wychodzeniu z niego np do domu to Musi być wyłącznik max w prawo.
Mam równiez ustawioną Ameryke Pół
By 1 6 D -  03 wrz 2012, 11:34
 zachodniopomorskie
#80949
Na forum Leona spłodziłem coś takiego:
Przy kodowaniu LH i CH, dostęp bajtów zależny od wersji centralki elektrycznej:
Bajt 0, bit 5 i 7. Po ich zaznaczeniu LH i CH są już aktywne i dostępne w komputerze pokładowym z dużym FISem, jeśli auto jest w niego wyposażone
Bajt 2 bit 4 odpowiada za sposób włączania Coming Home, jeśli jest zaznaczony to steruje nim czujnik światła jeśli jest w aucie, przy niezaznaczonym steruje nim pozycja włącznika lub mrugniecie manetką świateł drogowych przy wchodzeniu z auta (to jest do ostatecznego zbadania, ponieważ u siebie aby działało zostawiam zawsze włącznik świateł na pozycji mijania, nie próbowałem przy wychodzeniu ruszać manetką.
Bajt 21 bit 6 odpowiada za świecenie Leaving Home, jak jest niezaznaczony to LH będzie działać zawsze, niezależnie od ustawienia włącznika świateł czy sygnału z czujnika światła. Jeśli jest zaznaczony, wtedy LH działa gdy na włącznik świateł jest w pozycji Auto lub świateł mijania, nie działa gdy włącznik jest ustawiony na 0.
Bajt 23 bit 5 odpowiada za świecenie Coming Home, nie mam czujnika deszczu więc ciężko mi określić co robi, ale prawdopodobnie działa ten bit tak samo jak bajt bit 4

W starej elektryce więcej bitów odnośnie kodowania CH i LH nie jest znane. W kanałach adaptacji można się dopatrzeć jeszcze kanału 13 opisanego jako "Ambient Light Threshold Coming/Leaving-Home", jednak nie testowałem jego jeszcze. Prawdopodobnie można w nim ograniczyć jasność oświetlenia podczas działania CH i LH
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 wrz 2012, 22:15
 pomorskie
#81269
nie róbcie zamieszania bo CH/LH nie działa wszędzie, wszystko zależy od bordnetza, w moim Mk5 CH działał standardowo choć auto nie miało czujnika zmierzchu, natomiast LH w żaden sposób nie dał się uaktywnić pomimo wielu opisów z róznych forum. W Atrójkach jest podobnie - w jednych działa żeby w innych o tym samym numerze sterownika nie działało
By Prz3mst3r -  24 maja 2013, 11:38
 -------
#98899
Odgrzeję trochę kotleta... :)

u mnie coś się dzieje dziwnego z Coming & Leaving Home. Kiedy jest ta funkcja ustawiona jako włączona na pokrętle, to centralny zamek nie rygluje mi tylnych drzwi za kierowcą, kiedy chcę zamknąć samochód. Kiedy pokrętło jest ustawione jako 0 wszystko działa dobrze. Mieliście taki przypadek?

Pozdrawiam
By m@teusz25 -  10 lut 2014, 22:12
 -------
#119726
Witam, dzisiaj wlaczylem sobie funkcje living i coming home czyli aktywacja w bajcie 0 5 i 7 bitu. ustawilem czas swiecenie. funkcja dziala ale nie do konca, jezeli zgasze samochud na swiatlach to swieca sie jeszcze przez 30sek tak jak zreszta ustawilem ale przy otwieraniu samochodu swiatla nie zapalaja sie, nie wiem dlaczego? nie mam czujnika zmierzchu ale on jest i tak przeciez po to zeby swiatla nie zapalaly sie w dzien a u mnie co najwyzej swiecily by sie w dzien i w nocy. co jest nie tak.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lut 2014, 7:51
 pomorskie
#119775
nie wszystkie sterowniki obsługują funkcję LH, mój Mk5 też nie obsługiwał, a z włączonym włącznikiem świateł próbowałeś zamykać i otwierać auto?
By m@teusz25 -  11 lut 2014, 9:36
 -------
#119785
tak probowalem. zgasilem na wlaczonych/zapalonych swiatlach po 30sek zgasly i jak otworzylem samochud to sie nie zapalaja. ja wlacznik jest na 0 to terz sie nie zapalaja. ale gdyby nie bylo tej funkcji w sterowniku to chyba by sie jej nie dalo wlaczyc?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lut 2014, 10:04
 pomorskie
#119792
m@teusz25 pisze: ale gdyby nie bylo tej funkcji w sterowniku to chyba by sie jej nie dalo wlaczyc?
w sterownikach mozna zakodowac niektóre funkcje których fizycznie nie ma i co oczywiste nie będą działać skoro ich nie ma :D no i nie wszystkie muszą wywalać błąd

u kolegi w A3 też nie działał LH, dodałem kabel masowy 000 979 009 do pinu w bordnetz wtyczka E i działa jak należy

Obrazek

zdjęcie pochodzi z forum A3
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13