Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 sty 2017, 13:38
 pomorskie
#245656
tberent pisze:
Mettenoos pisze:
A-R-T-U-R pisze:Ktory rok jest tego auta?
Polo 6R z BCM więc relatywnie świeże auto
Nawet bcm 84 w golfie 6 obsłuży rls
więc?
A-R-T-U-R pisze:jakim kablem probujesz to zrobic?
widać Ver.1.0.6.23, możliwe że nie ma labelek odpowiednich i dlatego nie widać wszystkich dostępnych kodowań

Próbowałem kiedyś włączyć dzienne w Golfie 6 w BCM tarym kablem 908.1 PL i nie dało się bo w ciemno bez labelek nie moglem zakodować, dopiero jak podłączyłem 12.12.3 to się dało
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  08 sty 2017, 13:54
 dolnośląskie
#245658
Mettenoos pisze: widać Ver.1.0.6.23, możliwe że nie ma labelek odpowiednich i dlatego nie widać wszystkich dostępnych kodowań

Próbowałem kiedyś włączyć dzienne w Golfie 6 w BCM tarym kablem 908.1 PL i nie dało się bo w ciemno bez labelek nie moglem zakodować, dopiero jak podłączyłem 12.12.3 to się dało
Dokladnie to sugeruje. Probowalem kiedys odpalic doswietlanie zakretow w nowym superbie. Niestety bezowocnie ze wzgledu na starszy kabel
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  15 mar 2017, 22:26
 wielkopolskie
#248894
morfeusz747 pisze:Siemka,

Mam pytanie do tych funkcji, ponieważ przed zmianą Gateway działało mi tylko coming home, a teraz po wymianie Gateway działa w "połowie" leaving home :laugh: tak wiem Gateway nie ma z tym nic wspólnego, a jednak coś się ruszyło.

Sprawa wygląda tak zostawiam włącznik na ustawione światła mijania (nie mam auto) i zamykam auto,(pilotem) ładnie się świeci wszystko przez 10sek czyli COMING HOME działa ale teraz jak otwieram auto (pilotem) załącza się LEAVING HOME ale włączają się tylko postojówki :laugh: Czu tak ma być? Może to wina aktywowanych świateł do jazdy dziennej?

bordnetz: 1ko 937 049 T
Pozwolę sobie odświeżyć mój post, bo wróciłem do problemu po zimie :)
Tak więc w skrócie po dzisiejszych obserwacjach:
1. Zamykam auto coming home działa, światła gasną ale po 20-30sek w aucie odpalają się samoczynnie postojówki
2. Leaving home działą w taki sposób, że otwieram auto i odpalają się postojówki.

W czym może tkwić problem?
Awatar użytkownika
By Slavo_RZ -  15 kwie 2017, 15:37
 pomorskie
#250542
Witam, mam problem od samego początku moje auto miało funkcję leaving/coming home, ale od ostatniej wizyty u mechanika funkcja coming home przestała tak sama z siebie działać, ja nic nie tykałem, w samochodzie był robiony tylko przegląd, wymieniane dwa przewody hamulcowe przednie, oraz tuleje gumowe od wahacza. I tyle. Przy odbiorze samochodu najpierw kluczyk przestał otwierać samochód, mechanik zabrał mi ten kluczyk wymieniał baterie cudował chociaż mówiłem mu, że tam była nowa bateria. Coś tam próbował styki czyścić i kicha pojechałem z niedziałającym kluczykiem, oczywiście za naprawę nie zapłaciłem do rozwiązania sprawy. Po przyjechania do domu wziąłem kluczyk zapasowy, gdy poprzedni jeszcze był w stacyjce i uruchomiony silnik i próbowałem otwierać samochód, ale nic. Wyciągnąłem klucz ze stacyjki wsadziłem zapasowy włączyłem zapłon wyciągnąłem, i pilot zaczął działać... i jeden jak i drugi. Niestety po zmierzchu zauważyłem, że światła gasną mi zaraz po wyciągnięciu ze stacyjki wcześniej świeciły przez ponad 30 sekund, i mam wrażenie, że oświetlenie wnętrza też dłużej świeciło, a teraz po wyjęciu kluczyka oświetlenie wnętrza świeci bardzo krótko. Dodam, że w aucie mam czujnik zmierzchu i leaving home działa dalej czyli po otwarciu samochodu światła zewnętrzne i w kabinie się włączają. Mam pytanie czy jest jakiś może bezpiecznik od czasowego podtrzymywania świateł do funkcji coming home? Czy jeśli wcale nie ma od tego żadnego bezpiecznika czy wie ktoś może dlaczego to przestało działać? Jak to naprawić (obecnie jeszcze nie mam VCDS'a)? Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 kwie 2017, 15:40
 pomorskie
#250543
Slavo_RZ pisze: Mam pytanie czy jest jakiś może bezpiecznik od czasowego podtrzymywania świateł do funkcji coming home?
nie ma

trzeba przeglądnąć kodowania VCDSem
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  10 cze 2017, 23:52
 wielkopolskie
#253127
Jestem po zmianie borda na 30bajt 'AJ i tak walczę ze wszystkimi duperelkami, które poprzednio mi nie działały, powiedzcie czy coming home powinno działać po zgaszonym silniku i zamknięciu auta czy np. po otwarciu auta i ponownym zamknięciu. Jak to u was działa?

Z leaving home nie mam problemy wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
By Cimek -  11 cze 2017, 11:35
 opolskie
#253137
morfeusz747 pisze:Jestem po zmianie borda na 30bajt 'AJ i tak walczę ze wszystkimi duperelkami, które poprzednio mi nie działały, powiedzcie czy coming home powinno działać po zgaszonym silniku i zamknięciu auta czy np. po otwarciu auta i ponownym zamknięciu. Jak to u was działa?

Z leaving home nie mam problemy wszystko jest ok.
po zgaszeniu silnika i chwilę po zamknięciu auta (centralny zamek). Otwarcie zapala na chwilę. Po ponownym zamknięciu świeci przez chwilę i gasną
Awatar użytkownika
By morales -  11 cze 2017, 11:47
 pomorskie
#253141
morfeusz747 pisze:Jestem po zmianie borda na 30bajt 'AJ i tak walczę ze wszystkimi duperelkami, które poprzednio mi nie działały, powiedzcie czy coming home powinno działać po zgaszonym silniku i zamknięciu auta czy np. po otwarciu auta i ponownym zamknięciu. Jak to u was działa?

Z leaving home nie mam problemy wszystko jest ok.
A czujnik zmierzchu masz???
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  11 cze 2017, 14:49
 wielkopolskie
#253150
Cimek pisze: po zgaszeniu silnika i chwilę po zamknięciu auta (centralny zamek). Otwarcie zapala na chwilę. Po ponownym zamknięciu świeci przez chwilę i gasną
To za cholere mi nie działa coming home. Zostawiam na Maxa w prawo przełącznik, światła świeca, zamykam centralnym i nie gasną. Jedynie jak otworzę i zamknę to zgasna, bo zadziała leaving home i dlatego.
morales pisze: A czujnik zmierzchu masz???
Tylko taki z aliexpress, fabrycznego nie mam.
Awatar użytkownika
By Cimek -  11 cze 2017, 16:51
 opolskie
#253153
morfeusz747 pisze:
Cimek pisze: po zgaszeniu silnika i chwilę po zamknięciu auta (centralny zamek). Otwarcie zapala na chwilę. Po ponownym zamknięciu świeci przez chwilę i gasną
To za cholere mi nie działa coming home. Zostawiam na Maxa w prawo przełącznik, światła świeca, zamykam centralnym i nie gasną. Jedynie jak otworzę i zamknę to zgasna, bo zadziała leaving home i dlatego.
morales pisze: A czujnik zmierzchu masz???
Tylko taki z aliexpress, fabrycznego nie mam.
zasłoń ten czujnik, daj na AUTO i wtedy sprawdź. Ogólnie to chyba na każdej pozycji powinien działać l/c home
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  11 cze 2017, 20:50
 wielkopolskie
#253163
Cimek pisze:zasłoń ten czujnik, daj na AUTO i wtedy sprawdź. Ogólnie to chyba na każdej pozycji powinien działać l/c home
Nie zupełnie, zależy co ustawisz w BAJT21 BIT6 tak z moich obserwacji wynika. Zaznaczony ptaszek odpala zawsze LH i CH, a nie zaznaczony BIT6 - LH i CH działają tylko jeśli pokrętło mamy na światłach mijania.

Ale ogarnąłem sprawę, sprawdzałem CH nie wychodząc z auta i tu był problem i nie działało :tooth: (czyżby autko było takie mądre i czekało na sygnał z krańcówki w drzwiach :fluff:
Awatar użytkownika
By Cimek -  11 cze 2017, 21:22
 opolskie
#253167
morfeusz747 pisze:
Cimek pisze:zasłoń ten czujnik, daj na AUTO i wtedy sprawdź. Ogólnie to chyba na każdej pozycji powinien działać l/c home
Nie zupełnie, zależy co ustawisz w BAJT21 BIT6 tak z moich obserwacji wynika. Zaznaczony ptaszek odpala zawsze LH i CH, a nie zaznaczony BIT6 - LH i CH działają tylko jeśli pokrętło mamy na światłach mijania.

Ale ogarnąłem sprawę, sprawdzałem CH nie wychodząc z auta i tu był problem i nie działało :tooth: (czyżby autko było takie mądre i czekało na sygnał z krańcówki w drzwiach :fluff:
A to myślałeś że kiedy się zapalają? :laugh: zaraz po wyłączeniu zapłonu? Cóż, ważne że udało się rozwiązać problem :super:
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  11 cze 2017, 21:34
 wielkopolskie
#253170
Cimek pisze: A to myślałeś że kiedy się zapalają? :laugh: zaraz po wyłączeniu zapłonu? Cóż, ważne że udało się rozwiązać problem :super:
Siedziałem w aucie z lapkiem na kolanach, wyłączyłem zapłon i zamknąłem centralny nie wpadło mi do głowy żeby wysiąść :tooth: :tooth:
Swoją drogą szkoda, że działa to tylko jednokrotnie po wyłączeniu zapłonu, a nie za każdym razem gdy zamykamy auto pilotem. Czasem otwieramy i zamykamy auto bez odpalania przecież :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13