Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 mar 2008, 8:53
 wielkopolskie
#8307
mam pytanie do osób które maj± w swoim autku te funkcje
chodzi mi g³ównie o funkcjê leaving home, u mnie jest z ni± tak, ¿e raz dzia³a a raz nie, serwis ju¿ ponad tydzieñ rozkminia sprawê i jak na razie nic
pokrêt³o ¶wiate³ mam ca³y czas ustawione na w³±czone ¶wiat³a mijania, przeczyta³em (w instrukcji), ¿e przy ustawionym tak pokrêtle funkcja coming home zawsze bêdzie dzia³aæ i tak jest, funkcja leaving home dzia³a³a u mnie zawsze przy otwieraniu auta niestety do niedawna, teraz dzia³a jak chce, przewa¿nie knoci siê z ni± co¶ jak jest jasno na dworze, wtedy nie chce dzia³aæ, wystarczy jednak zas³oniæ czujnik ¶wiat³a i momentalnie zaczyna dzia³aæ, i co najciekawsze dzia³a dalej nawet ju¿ po jego ods³oniêciu - ale przez pewien czas, up³ynie kilka minut i znowu nie dzia³a
na pocz±tku leaving home dzia³a³o u mnie za ka¿dym otwarciem samochodu (przez trzy miesi±ce idealnie) po tym okresie zaczê³o raz po raz odmawiaæ wspó³pracy
mia³ kto¶ z was podobny problem?

a teraz w ramach ciekawostki jak sobie radzi³ z tym serwis (ASO Rzepecki Mroczkowski w Poznaniu)

15 lutego jak by³em w ASO zg³asza³em, ¿e leaving home nie zawsze dzia³a (oprócz tego by³y jeszcze inne rzeczy do zrobienia) - nie zrobiono z tym kompletnie nic
przy okazji zg³osi³em, ¿e fotel pasa¿era nie blokuje siê w lewej prowadnicy i trzeba go popchn±æ z tej strony do przodu aby wskoczy³ na swoje miejsce - tego te¿ nie naprawiono, ale próbowali go wyregulowaæ co nie da³o, ¿adnego efektu
aha piszczenia hamulców równie¿ nie wyeliminowali

19 lutego by³em ponownie z piszcz±cymi hamulcami, tym razem rozebrano zaciski i przeczyszczono ¶rodkiem który sam dostarczy³em, a nastêpnie nasmarowano prowadnice klocków w zacisku smarem miedziowym (te¿ dostarczonym przezemnie)
skasowano mnie 171PLN, ale hamulce przesta³y w koñcu piszczeæ

26 lutego pojecha³em do tego samego ASO ponownie z niedzia³aj±c± prawid³owo funkcj± leaving home
w efekcie wys³ali emaila do centrali co z tym zrobiæ i mieli za parê dni zadzwoniæ

1 marca (sobota) skopa³ siê fotel pasa¿era (nie zapamiêtywa³ po³o¿enia po z³o¿eniu) tel w rêkê i dzwoniê wkuty do ASO, podjeha³em, obejrzeli, dwóch mechaników + doradca serwisowy nad tym deliberowali i w efekcie wymieni± stela¿ fotela (ale co w to wchodzi to nie wiem)
z funkcj± leaving home nic nie wiadomo, mam dostaæ telefon 3 marca w poniedzia³ek co w tej sprawie s³ychaæ

3 marca czekam na telefon, cierpliwo¶ci starcza mi do 18.30, dzwoniê sam, niestety pan doradca jest zajêty (rozmawia ponoæ z dyrektorem) ale ma oddzowniæ za 15 minut, zostawiam ponownie swój numer telefony
po 45 minutach dzwoniê sam do niego i s³yszê, ¿e jutro tj. 4 marca bêd± mieli odpowied¼ w tej sprawie

4 marca sytuacja siê powtarza, znowu nikt do 18.30 nie raczy³ zadzwoniæ, doradca serwisowy ponownie rozmawia z dyrektorem, ma oddzwoniæ ale przez godzinê nie znajduje na to czasu, telefonu nie odbiera, w koñcu po godzinie udaje mi siê z nim porozmawiaæ
dostali 4 strony formatu A4 ze schematami dzia³ania funkcji leaving home niestety po niemiecku, mo¿e to dzisiaj (5 marca) rozkmini±
w ka¿dym razie maj± dzwoniæ do mnie o 18.00 w tej sprawie

bêdê opisywa³ jak wygl±da naprawa, bo zrobi³o siê ciekawie
jakby kto¶ siê pyta³ czy mam jakie¶ kwity na to co piszê, to informujê, ¿e posiadam wszystkie zlecenia serwisowe

tak ASO traktuje klienta, który w ci±gu trzech lat zostawi³ u nich 200k PLN (za dwa tygodnie odbieram now± polówkê)
By lisik -  05 mar 2008, 11:57
 -------
#8308
W poprzednim aucie mialem tak samo- wlaczenie bylo uzaleznione od czujnika swiatla.

Co do przejsc z serwisem wspolczuje, ale ja tez kilka razy przekonalem sie o dziwnym podejsciu do klienta, fajnie ze w ogole mogles byc przy aucie :/

Fotel- nie zapamietuje polozenia oparcia czy siedziska na prowadnicach?

A co do polowki, koniecznie pochwal sie jaka wybrales! :)

pozdr!
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 mar 2008, 14:47
 wielkopolskie
#8309
w³±czenie jest uzale¿nione od czujnika ¶wiat³a tylko wtedy gdy w³±cznik ¶wiate³ (pokrêt³o) jest ustawione w pozycji zapalania ¶wiate³ przez czujnik ¶wiat³a
gdy prze³±cznik jest ustawiony w pozycji ¶wiate³ mijania powinno dzia³aæ zawsze i tak jest z funkcj± coming home, a leaving home dzia³a kiedy chce

dzisiaj zrobi³em eksperyment i jak zas³oni³em czujnik ¶wiat³a to zadzia³a³o od razu
po jego ods³oniêciu dzia³a³o dalej, niestety tylko przez pewien czas :cry:

co do fotela to nie zapamiêtuje po³o¿enia siedziska, po z³o¿eniu fotela i przesuniêciu do przodu gdy chcê go roz³o¿yæ jedzie na max do ty³
to udaje siê naprawiæ na pewien czas, tzw kamieñ ¶lizgowy w prowadnicy nie zawsze przejedzie z fotelem do przodu, ale jak siê go przepchnie trochê do przodu to dzia³a poprawnie
mam nadziejê, ¿e jak wymieni± stela¿ to wszystko bêdzie ok

polówka bêdzie w wersji welcome + klima
Awatar użytkownika
By maluszek -  05 mar 2008, 18:06
 mazowieckie
#8310
u mnie leaving home dzia³a zawsze, ale ja nie mam (jeszcze) czujnika zmierzchu. i wy³±cznik ¶wiate³ jest ustawiony w pozycji "wy³±czony".

coming home nawet nie w³±cza³em.

o siedzeniach bêdê siê móg³ wypowiedzieæ dopiero jak je zamontuje.
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 mar 2008, 19:55
 wielkopolskie
#8311
no wiê sprawa naprawy po telefonie z ASO (o dziwo punktualnie zadzwonili) wygl±da tak:
jutro odstawiam im auto na 2 dni :evil: maj± to naprawiæ

a jak wyjdzie to zobaczymy, pewnie te 2 dni zajmie im diagnoza, jakie¶ nastêpne 10 oczekiwanie na czê¶ci
oczywi¶cie auta zastêpczego na czas naprawy nie dostanê, nie do pomy¶lenia w niemczech

witki mi opadaj±, ale nie popuszczê, bêd± naprawiaæ do skutku

mam nadziejê, ¿e w czasie oczekiwania na czê¶ci bêdê móg³ je¼dziæ autkiem
Awatar użytkownika
By dex -  05 mar 2008, 20:15
 śląskie
#8312
witam ! a w którym miejscu znajduje sie ten czujnik ¶wiat³a ?bo z tym o¶wietleniem ro¿nie jest zauwa¿y³em a furek mam dopiero kilka dni .
Awatar użytkownika
By maluszek -  05 mar 2008, 22:36
 mazowieckie
#8313
dex pisze:witam ! a w którym miejscu znajduje sie ten czujnik ¶wiat³a ?bo z tym o¶wietleniem ro¿nie jest zauwa¿y³em a furek mam dopiero kilka dni .
kostka wielko¶ci pude³ka od zapa³ek przyklejona do przedniej szyby w podstawie lusterka wstecznego.

jak masz na wy³±czniku ¶wiate³ pozycje: 0-Auto-Pozycyjne-Mijania to masz czujnik. inaczej nie.
Awatar użytkownika
By dex -  06 mar 2008, 18:42
 śląskie
#8314
TO muszê mieæ bo mam na w³±czniku zero potem postojów ki i mijania a jak wyci±gnê to halogeny :)
Awatar użytkownika
By maluszek -  06 mar 2008, 20:35
 mazowieckie
#8315
dex pisze:TO muszê mieæ bo mam na w³±czniku zero potem postojów ki i mijania a jak wyci±gnê to halogeny :)
Jeszcze raz:

Je¶li miêdzy zero i postojówki nie masz nic, to znaczy, ¿e czujnika te¿ nie masz.

Je¶li masz opcjê ¶wiate³ automatycznych pomiêdzy zero i postojówki, to czujnik te¿ masz.
Awatar użytkownika
By dex -  06 mar 2008, 20:57
 śląskie
#8316
Ale raczej jest ten czujnik bo jak otwieram w gara¿u drzwi to lampka sie zapala a jak wyjecha³em z gara¿u to sie nie za¶wieci³a a nic nie przestawia³em w lampie podsufitowej . :roll:
Awatar użytkownika
By malydaras -  06 mar 2008, 21:29
 mazowieckie
#8317
dex, temat dotyczy dodatkowej funkcji o¶wietlenia zewnêtrznego (reflektorów).
Awatar użytkownika
By krz_p -  07 mar 2008, 20:54
 wielkopolskie
#8318
relacji z naprawy ci±g dalszy:

po ponad 24h w serwisie odebra³em auto, twierdz± ¿e wszystko jest ok, funkcja leaving home dzia³a poprawnie, tylko nie potrafi± wyt³umaczyæ dlaczego wcze¶niej dzia³a³a inaczej :evil:
na potwierdzenie daj± jaki¶ wydrukowany papier, instrukcja odno¶cie skody octavi, ¿e tam dzia³a to w zale¿no¶ci od natê¿enia ¶wiat³a na zewn±trz
szybki telefon do TomkaGTI i u niego ¶wiat³a zapalaj± siê zawsze przy otwieraniu auta

to siê wnerwi³em i podjecha³em do innego ASO, przy rozmowie by³ akurat pracownik, który ma GTI i potwierdzi³, ¿e u niego te¿ siê ¶wiat³a zawsze zapalaj± przy otwieraniu auta
umówi³em siê na wtorek, zobaczymy czy dadz± radê
By Domi -  08 mar 2008, 10:37
 mazowieckie
#8320
u mnie nie zapalaja sie w dzien,

ale jak jestem w jakims ciemniejszym miejscu to tak ..

a pokretlo ustawione jest na maxa w prawo
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 mar 2008, 11:00
 wielkopolskie
#8321
Domi pisze:u mnie nie zapalaja sie w dzien,

ale jak jestem w jakims ciemniejszym miejscu to tak ..

a pokretlo ustawione jest na maxa w prawo
to u mnie teraz dok³adnie tak samo jak u ciebie jest, pokrêt³o te¿ mam na max w prawo
ciekawe dlaczego wcze¶niej dzia³a³o zawsze? i dlaczego stopniowo przesta³o dzia³aæ? na pocz±tku nie zapala³o siê w dzieñ sporadycznie, potem coraz czê¶ciej (szczególnie na drugi dzieñ po umyciu auta), a teraz w ci±gu dnia nie zapalaj± siê wcale :?
By Domi -  10 mar 2008, 14:29
 mazowieckie
#8332
moim zdanie powiazane to jest z czujnikiem zmierzchowym....
poprostu nie ma po co wlaczac swiatel w dzien... skoro i tak jest widno


a dlaczego bylo tak wczesniej ???
moze czujnik cos nawala³l...
nie wiem..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13