Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 mar 2016, 20:24
 śląskie
#220247
marnon pisze:Aktywowalem sobie też ta funkcję , ale nie mam czujnika zmierzchu . jak zostawię włącznik na światłach mijania i zamkne auto to nie działa przy otwieraniu też . czy trzeba coś dodatkowo zakodowac żeby odpalilo czy po prostu u mnie nie pójdzie ?
Ja też nie miałem, czujnika światła i u mnie działo open/close na włączniku na 0 a nie sprawdzałem nigdy na włączniku danym na mijania.
Mam borda AJ
Awatar użytkownika
By jihaad -  16 mar 2016, 20:57
 dolnośląskie
#220256
Skoro temat został odświeżony, to może ktoś mi pomoże.

Miałem załączone CH/LH i działało bez zarzutu. Najpierw na ori włączniku świateł, potem na takim z funkcja AUTO. Padło po zamontowaniu czujnika zmierzchu.
Nie zmieniałem nic w kodowaniu w bordzie, tylko zaznaczyłem czujnik zmierzchu. Później zacząłem załączać / wyłączać bity odpowiedzialne za CH/LH, ale bez rezultatu. Bord 3C0937049AJ.
Czujnik zmierzchu na pewno podłączony pod stały "+", lusterko po stacyjce. Generalnie chyba wszystko działa bez zarzutu. Lustro się ściemnia, wycieraczki działają kiedy trzeba, światła chodzą w dzień na "USA" w przeciwmgłowych, potem same załączają się mijania.

Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
By marnon -  17 mar 2016, 15:23
 śląskie
#220341
Dexter23pl pisze:
marnon pisze:Aktywowalem sobie też ta funkcję , ale nie mam czujnika zmierzchu . jak zostawię włącznik na światłach mijania i zamkne auto to nie działa przy otwieraniu też . czy trzeba coś dodatkowo zakodowac żeby odpalilo czy po prostu u mnie nie pójdzie ?
Ja też nie miałem, czujnika światła i u mnie działo open/close na włączniku na 0 a nie sprawdzałem nigdy na włączniku danym na mijania.
Mam borda AJ
Też mam borda AJ i dziś jeszcze raz sprawdzałem bajt 0 bit 5 i 7 aktywowany + bajt 21 bit 6 I ani na włączonych mijania ani na zero nie działa :( macie jakiś pomysł ?
Jedynie co zauważyłem ze jak przekrece włącznik na światła mijania i wyciagne kluczyk to światła się nie świeca .
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  17 mar 2016, 15:44
 warmińsko-mazurskie
#220346
Ja mam AJ, czujnik zmierzchu, włącznik świateł jest zawsze na Auto, ale mam tylko włączoną opcję Leaving Home, bo tak chciałem :) oświetlanie drogi do Auta ( czyli przy otwieraniu wieczorem z pilota zaświecają sie światła przednie lampy i tylne, rejestracja i lampki wewnątrz auta na kilkanaście sekund i gasną ) kodowanie mam takie 75890BAE00000000001E00001E0000003231FF2F4600010C000000000000
Awatar użytkownika
By jihaad -  17 mar 2016, 19:09
 dolnośląskie
#220363
Zbyszek, to ty mnie namówiłeś na ori czujnik zmierzchu, to teraz pomóż. :P

Mógłbyś podać swoje wartości wszystkich 5 bitów dotyczących CH/LH?
Awatar użytkownika
By jihaad -  19 mar 2016, 15:29
 dolnośląskie
#220553
Problem rozwiązany.

Wklepałem kodowanie, które podał zbyńo.ko i zadziałało LH, które on miał ustawione. Wrzuciłem wobec tego ponownie swoje kodowanie i zaznaczyłem tylko LH w bajcie 0 -> zadziałało. Następnie również w bajcie 0 zahaczyłem CH i... działa!
Sterowanie CH przez czujnik światła pozostał odznaczony i wszystkie pozostałe bity dotyczące CLH również są odznaczone.

Nie wiem, czy problemem było zaznaczenie sterowania przez czujnik światła, bo już tego nie zaznaczyłem ponownie, czy jeszcze coś innego, ale działa jak należy CLH aktywuje się tylko przy zasłoniętym czujniku.
Dodatkowo w adaptacjach zmieniłem próg zadziałania CLH, ale to sprawdzę wieczorem czy działa.


Ps. dzięki Zbyszek za miłą pogawędkę. :ok:
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  06 wrz 2016, 21:01
 wielkopolskie
#238646
Siemka,

Mam pytanie do tych funkcji, ponieważ przed zmianą Gateway działało mi tylko coming home, a teraz po wymianie Gateway działa w "połowie" leaving home :laugh: tak wiem Gateway nie ma z tym nic wspólnego, a jednak coś się ruszyło.

Sprawa wygląda tak zostawiam włącznik na ustawione światła mijania (nie mam auto) i zamykam auto,(pilotem) ładnie się świeci wszystko przez 10sek czyli COMING HOME działa ale teraz jak otwieram auto (pilotem) załącza się LEAVING HOME ale włączają się tylko postojówki :laugh: Czu tak ma być? Może to wina aktywowanych świateł do jazdy dziennej?

bordnetz: 1ko 937 049 T
By bykol132 -  06 sty 2017, 0:16
 opolskie
#245509
Witam przepraszam za milion zdjęć, ale żeby nie rozpoczynać nowego tematu pomyślałem, że wrzuce tu fotki i może mi pomożecie ^^ otóż kolega ma polo 6r GTI (mam nadzieje że to nie problem) probowałem u niego włączyć coming/ leaving home i za cholerę nie działa, może coś źle zaznaczyłem albo zrobiniem nie tak, pomóżcie prosze napiszcie co powinno być zaznaczone (jeśli to nie problem ) z góry dziękuję bardzo !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 sty 2017, 9:05
 pomorskie
#245517
Nie każdy sterownik w nie każdym aucie obsługuje CH/LH


A zaznaczasz bajt 10 bit 1 i 2 bo widać ż e tam jest ch/lh? Poza tym bajt 13 bit 6 odpowiada za przekaz ch/lh na halogeny jesli są
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13