Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Tomek2202 -  15 paź 2015, 19:44
 wielkopolskie
#196660
Nie mam czujnika ma zwykły włącznik świateł bez auto. Mam tą funkcję włączoną 3 lata. W lipcu borda zmieniałem ale do tej pory było wszystko ok.
Awatar użytkownika
By michalrx -  17 paź 2015, 14:16
 zachodniopomorskie
#196816
Witam,
posiadam sterownik 23-bitowy i ostatnio powłączałem VCDSem wszystko co związane z coming/leaving home (może trochę nad wyraz, bo włączyłem też opcję przy czujniku zmierzchu, którego nie mam), ale niestety coming ani leaving nie działają mimo przesuniętego na maxa w prawo przełącznika świateł. Myślicie, że problem może wynikać z wyżej wymienionego powodu, czyli włączonej opcji z czujnikiem zmierzchu, czy może domyślnie w adaptacjach czas jest ustawiony na 0 sekund i muszę to zmienić? Jutro prawdopodobnie znowu będę miał dostęp do VCDSa i chciałbym to już ustawić tak aby działało poprawnie. Może jakieś opcje muszą być koniecznie wyłączone? Dodam jeszcze, że mimo włączenia na VCDSie, nie pokazuje mi się funkcja na pełnym fisie, można to jakoś inaczej uruchomić?

Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 paź 2015, 21:53
 pomorskie
#196850
michalrx pisze: Myślicie, że problem może wynikać z wyżej wymienionego powodu, czyli włączonej opcji z czujnikiem zmierzchu, czy może domyślnie w adaptacjach czas jest ustawiony na 0 sekund i muszę to zmienić?
jak nie masz czujnika to nie kodujesz pod czujnik bo nic ci to nie da tylko będzie błąd i tyle, w adaptacjach na pewno nie jest ustawiony na 0 sekund bo minimalna wartość którą można wprowadzić to 10 sekund
Awatar użytkownika
By michalrx -  18 paź 2015, 1:27
 zachodniopomorskie
#196860
Mettenoos pisze:jak nie masz czujnika to nie kodujesz pod czujnik bo nic ci to nie da tylko będzie błąd i tyle, w adaptacjach na pewno nie jest ustawiony na 0 sekund bo minimalna wartość którą można wprowadzić to 10 sekund
No dokładnie, już przestawiłem i wszystko działa tak jak powinno ;) Czyli tak jak mówiłem, trochę napstrykałem za dużo :P Na fisie też już się pojawiły odpowiednie pozycje :)
By adek -  23 gru 2015, 13:15
 łódzkie
#206495
Trochę odkopię temat :)

Czy zapalanie się świateł pozycyjnych/mijania po zmroku po otwarciu auta z pilota (przełącznik świateł na 0) to też element clh ? Jeżeli tak, to czy można jakoś przekodować to, które światła mają się zapalać ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 gru 2015, 15:08
 pomorskie
#206508
nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ale generalnie w Mk5 nie ma wyboru ustawienia jako CH/LH świateł innych niż mijania, to w audi od modelu A4 w górę można ustawić halogeny jako CH/LH
By adek -  23 gru 2015, 15:36
 łódzkie
#206519
Mettenoos pisze:nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ale generalnie w Mk5 nie ma wyboru ustawienia jako CH/LH świateł innych niż mijania, to w audi od modelu A4 w górę można ustawić halogeny jako CH/LH
Właśnie o to mi chodzi, żeby zamiast przednich mijania zapalały się halogeny.
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 gru 2015, 23:06
 mazowieckie
#206710
Mettenoos pisze:nie bardzo rozumiem o co ci chodzi ale generalnie w Mk5 nie ma wyboru ustawienia jako CH/LH świateł innych niż mijania, to w audi od modelu A4 w górę można ustawić halogeny jako CH/LH
W passacie B7 też można.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 gru 2015, 23:19
 pomorskie
#206713
Tyson pisze: W passacie B7 też można.
mogli trochę wcześniej nad tym pomyśleć :) choć prawdę mówiąc jeśli światłe te mają spełniać swoja funkcję a więc oświetlania drogi z i do domu to halogeny są kiepskie, mijania zdecydowanie lepiej doświetlają
Awatar użytkownika
By cha -  04 sty 2016, 21:13
 mazowieckie
#208566
adek pisze:Dla mnie to jest to w 100% ozdoba, chyba że liczyć też to jak ułatwia znalezienie na parkingu :laugh:
U mnie w garażu podziemny wspólnota tak ustawiła czujki od światła, że jak wchodzę to czasami z takim opóźnieniem zapalają się światła, że przez połowę drogi idę po ciemku. A tak jeden guzik i widzę gdzie auto :cool:
Awatar użytkownika
By Hiszpanek_28 -  07 lut 2016, 11:32
 dolnośląskie
#214344
może ktoś zna odpowiedz na moje pytanie, wczoraj wieczorem na Cpnie po wyjściu z auta zapaliły się halogeny drugi raz zauważyłem taką sytuacje,
normalnie LH i CH działają ze świateł mijania. Skąd te halogeny jest jakaś zależność, dodam ze kluczyk został w stacyjce :wacko:
Awatar użytkownika
By marnon -  16 mar 2016, 20:04
 śląskie
#220242
Aktywowalem sobie też ta funkcję , ale nie mam czujnika zmierzchu . jak zostawię włącznik na światłach mijania i zamkne auto to nie działa przy otwieraniu też . czy trzeba coś dodatkowo zakodowac żeby odpalilo czy po prostu u mnie nie pójdzie ?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13