Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By maluszek -  10 paź 2008, 18:25
 mazowieckie
#12522
XenosagaII pisze:Maluszek mylisz sie niesa zlane plastikiem, to gumowe nakladki juz sprawdzalem odginalem a pod nimi sa wlasnie te miejsca na wkrety wiec mysle ze beda pasowac nie?
No je¶li to nak³adki, to powinno dzia³aæ. Musia³by¶ jes zdj±æ, ¿ebym zobaczy³ jak to pod spodem wygl±da.
Awatar użytkownika
By XenosagaII -  10 paź 2008, 18:46
 -------
#12523
OK jutro rano odlacze poduche i pstrykne fotke:)
By remik71 -  10 paź 2008, 19:37
 -------
#12524
maluszek pisze:
remik71 pisze:Dzi¶ próbowa³em dopasowaæ nowy licznik 1K0920873B z 09.03.2006r.(a auto z 12.2004) i d....
VCC nie czyta pinu, ani danych immo - tylko przebieg, którego nie mo¿na skorygowaæ.

Obrazek
Dok³adnie te same objawy co u mnie. Nowy typ immo. Ja wygrzeba³em jeszce PIN z ECU (to znaczy tuner to dla mnie zrobi³), bo my¶la³em, ¿e maj±c PIN licznik zaadoptuje, ale niestety d... zbita.
remik71 pisze:Zastanawiam siê jeszcze czy nowy i ory VKK 5.3 tego pinu nie ruszy?
Rozmawia³em na ten temat z ch³opakami z Ross-Tech'a. Mówili, ¿e próbowali najnowszym VKCC, ale nie idzie. Nie byli w stanie odczytaæ PINu z MY2007 oryginalnym VKCC, nie wspominaj±c o jakiejkolwiek adaptacji. Podobno to co jest napisane na stronie VKCC o mo¿liwo¶ciach tych nowych wersji jest trochê na wyrost (oprócz tego czytania pinu i adaptacji, np. wsparcie dla UDS). To niby ich konkurencja, wiêc trzeba by to przez pó³ podzieliæ, ale jako¶ nie widzia³em nigdzie na sieci za wiele na temat instalacji MFA+, a zw³aszcza tych nowszych. No nie wiem, ja bym Ci poleci³ poszukaæ jakiego¶ 872...
Ja niestety nie mam dostêpu do ory sterownika od tego zegara, aby odczytaæ pin, a z reszt±, jak piszesz, to pewnie ten pin nic nie da.
Szkoda...mogê ten zegar wymieniæ na ...870L z 2003r.
Je¶li chodzi o ecu EDC16 z lat 2006/2007, to ró¿ni je wielko¶æ flash-a, natomiast eeprom zdaje siê taki sam, a to w nim s± dane immo.
Je¶li jest taka niekompatybilno¶æ, to dzia³a to tak¿e w drug± stronê: nowszego ecu nie dopasuje siê do starszego auta.
Pozdr.
By remik71 -  10 paź 2008, 20:17
 -------
#12526
Obs³uga z manetki mi pasuje(z uwagi na posiadan± miltifunkcjê). Dodam jeszcze, ¿e przy próbie zmiany zegarów straci³em warto¶ci adaptacyjne g85, g200 i czujnika ci¶nienia w uk³adzie hamulcowym, tak¿e brak wspomagania i esp. Wszystko przywróci³em.
Wracaj±c do zegara 873B, to VCC móg³ tylko wy¶wietliæ przebieg, nie mog³em go skorygowaæ.
Awatar użytkownika
By maluszek -  10 paź 2008, 21:13
 mazowieckie
#12529
remik71 pisze:Obs³uga z manetki mi pasuje(z uwagi na posiadan± miltifunkcjê). Dodam jeszcze, ¿e przy próbie zmiany zegarów straci³em warto¶ci adaptacyjne g85, g200 i czujnika ci¶nienia w uk³adzie hamulcowym, tak¿e brak wspomagania i esp. Wszystko przywróci³em.
A to akurat norma. Jak przywraca³e¶? VAG-COM?
remik71 pisze:Wracaj±c do zegara 873B, to VCC móg³ tylko wy¶wietliæ przebieg, nie mog³em go skorygowaæ.
Dok³adnie.
Awatar użytkownika
By XenosagaII -  10 paź 2008, 22:30
 -------
#12530
Maluszek orientujesz sie czy te przyciskie ktore sa na tej kierownicy ktora ci podalem pod linkiem z allegro mozna przelaczac "do przodu albo wstecz" utworu ktore leca z cd albo stacje radiowe czy tylko glosnosc i reszta to obsluga mfa i telefonu?
Awatar użytkownika
By maluszek -  11 paź 2008, 4:50
 mazowieckie
#12532
XenosagaII pisze:Maluszek orientujesz sie czy te przyciskie ktore sa na tej kierownicy ktora ci podalem pod linkiem z allegro mozna przelaczac "do przodu albo wstecz" utworu ktore leca z cd albo stacje radiowe czy tylko glosnosc i reszta to obsluga mfa i telefonu?
A to jest kolejna zagadka.

Kiedy mia³em zwyk³e radio i zegary bez MFA, to przyciski (te nowsze, z obs³ug± MFA+, przez Ciebie podlinkowane) dzia³a³y tylko po³owicznie, tzn. dzia³a³a tylko g³o¶no¶æ i wyciszanie. Z kolei te drugie przyciski (wersja starsza, z obs³ug± radia/telefonu wy³±cznie) dzia³a³y doskonale.

Po wrzuceniu RNSa i zegarów z MFA+ przyciski góra/dó³ zaczê³y zmieniaæ utwory i stacje, kiedy zegary by³y w trybie navi/radio.

W pierwszej chwili pomy¶la³em, ¿e to RNS "umie" rozumieæ sygna³y z tych przycisków. Ale wpakowa³em ostatnio z powrotem zegary bez MFA+ (szukam innych) i okaza³o siê, ¿e RNS przesta³ reagowaæ na przyciski.

Tak wiêc odpowied¼ nie jest jednoznaczna. Jak ju¿ zainstalujesz MFA+, to tak naprawdê nie wiem, mo¿e siê okazaæ, ¿e bêd± zmieniaæ utwory, a mo¿e nie.
Awatar użytkownika
By XenosagaII -  11 paź 2008, 9:21
 -------
#12533
Juz dobrale sie do poduchi kierownicy tak jak mowilem zdjecia robilem na szybko:) Faktycznie polskie czy Europiejskie kierownice maja akie badziewne odlewy ale poswiecilem kilka minut i wyciolem kawalek. Sami zobaczcie moim zdanie po wycieciu tego zbedenego kawalka gumy odsloni sie nam miejsce na wkret oczywiscie jeszcze niemam koncepcji wyciagniecia gumu z niego hehe
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu moja poduszka od spodu. Maluszek wczesniej podales mi nr katalogowy kabelka do poduszki z multifunkcja czy od bedzie pasowal? bo kiedys gdzies opisywales ze sa poduchy z 2 zapalnikami i jednym.
Obrazek
By remik71 -  11 paź 2008, 9:43
 -------
#12534
maluszek pisze:
remik71 pisze:Obs³uga z manetki mi pasuje(z uwagi na posiadan± miltifunkcjê). Dodam jeszcze, ¿e przy próbie zmiany zegarów straci³em warto¶ci adaptacyjne g85, g200 i czujnika ci¶nienia w uk³adzie hamulcowym, tak¿e brak wspomagania i esp. Wszystko przywróci³em.
A to akurat norma. Jak przywraca³e¶? VAG-COM?
remik71 pisze:Wracaj±c do zegara 873B, to VCC móg³ tylko wy¶wietliæ przebieg, nie mog³em go skorygowaæ.
Dok³adnie.
Tak vag-com. Nastawy podstawowe, po kolei.
By ezop11 -  11 paź 2008, 14:04
 -------
#12536
By³em dzisiaj u dwóch fachowców, którzy mieli VAG K+CAN Commander jeden mia³ wersjê 1.4 drugi 5.1. W oby dwóch przypadkach po otwarcia okna Instrument cluster/ Immobilizer specjal funkcjon nie mieli opcji Read/Write IMMO data. Wiêc jak to jest z tymi wersjami??
Awatar użytkownika
By maluszek -  11 paź 2008, 18:01
 mazowieckie
#12539
ezop11 pisze:By³em dzisiaj u dwóch fachowców, którzy mieli VAG K+CAN Commander jeden mia³ wersjê 1.4 drugi 5.1. W oby dwóch przypadkach po otwarcia okna Instrument cluster/ Immobilizer specjal funkcjon nie mieli opcji Read/Write IMMO data. Wiêc jak to jest z tymi wersjami??
Je¶li to by³a wersja Made in China, to mo¿e mieæ dowolny numer. Zmiana kilku znaków dla dobrego programisty to piku¶. Widocznie ta wersja 1.4 to by³a wersja 5.1 ze zmienionym tytu³em...
XenosagaII pisze:Juz dobrale sie do poduchi kierownicy tak jak mowilem zdjecia robilem na szybko:) Faktycznie polskie czy Europiejskie kierownice maja akie badziewne odlewy ale poswiecilem kilka minut i wyciolem kawalek. Sami zobaczcie moim zdanie po wycieciu tego zbedenego kawalka gumy odsloni sie nam miejsce na wkret oczywiscie jeszcze niemam koncepcji wyciagniecia gumu z niego hehe
Nie chce Cie martwiæ, ale robota trochê szalona. Oprócz miejsca na przyciski musisz wypruæ miejsce na ma³y kontroler i jako¶ przymocowaæ ta¶my do boków (normalnie s± na to rynienki).

Obrazek

Obrazek
XenosagaII pisze:A tu moja poduszka od spodu. Maluszek wczesniej podales mi nr katalogowy kabelka do poduszki z multifunkcja czy od bedzie pasowal? bo kiedys gdzies opisywales ze sa poduchy z 2 zapalnikami i jednym.
1K0 971 584 C - to jest w³a¶ciwy numer dla jednej poduchy.
Awatar użytkownika
By XenosagaII -  11 paź 2008, 18:17
 -------
#12540
Ta kierownice kupie i bede kombinowal to tylko guma moze podspodem wyglada tak samo jak na podanych przez ciebie zdjeciach ktore mi bardzo pomoga:) Wychodze z zalozenia ze skoro jest miejsce na przykrecenie choc niewiem czy jest nagwintowane to i powinna miec tez uchwyty pod ta piekielna guma:P
By remik71 -  11 paź 2008, 18:23
 -------
#12541
XenosagaII pisze:Co do zapalników juz znalazlem post Maluszka. Mam jeden i z takim musze kupic kabelek.
Szperajac po allegro znalazlem takiego VAGa
http://moto.allegro.pl/item450487879_va ... mocja.html
Co o nim myslicie?
Pociagnie adaptacje tempomatru, kiero. multi., i zegarow?
Kto¶ moze taki kupowal i jest sprawdzony?
Przyjrzyj siê rzutowi ekranu aplikacji - 4.5 BETA full - ciekawe. Dodatkowo widaæ, ¿e nie ma tej funkcjonalno¶ci, któr± opisywa³ maluszek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7