Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 mar 2014, 22:11
 pomorskie
#122424
A-R-T-U-R pisze:A vcds nie jest potrzebny aby błąd skasować bo zapewne wystąpił...

nie jest potrzebny, bo to nie jest jak z air-bagiem że jak się zapali to trzeba skasować bo sam nie zniknie z deski, luzakjel jakieś błędy w sterowniku się pojawiają?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  04 mar 2014, 9:54
 zachodniopomorskie
#122444
luzakjel pisze:Cześć,wymieniłem czujnik stopu ten pod pedałem,i gdy podpinam kostkę to światła się palą non stop jak można sobie poradzić z tym problemem z góry dzięki za pomoc
źle zalożyles czujnik, jakiego masz typu? bo kazdy inaczej sie montuje i jak to źle zrobisz pala sie stopy caly czas
By trzeci5 -  04 mar 2014, 12:20
 śląskie
#122465
widzę kolego że zamiast poszukać lepiej nowy temat założyć pisałem ci na innym forum co z tym zrobić,poza tym tu też temat był poruszany,przy zakładaniu następnym zakładaniu zerknij w instrukcję, pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 mar 2014, 12:34
 pomorskie
#122470
trzeci5 pisze:widzę kolego że zamiast poszukać lepiej nowy temat założyć pisałem ci na innym forum co z tym zrobić,poza tym tu też temat był poruszany,przy zakładaniu następnym zakładaniu zerknij w instrukcję, pozdrawiam
dobrze piszesz, połączyłem tematy, jak zwykle - nowi userzy kiepsko myślą i szukają
#205793
http://www.fotem.pl/show/full/6545282e2 ... 07a7028afa
Jakby był ktoś taki miły i sprecyzował przebieg wymiany tego rodzaju czujnika. Bo na różnych forach piszą inaczej.
Chodzi mi głównie o to czy:
1. wymiany dokonać na wciśniętym pedale hamulca czy też nie?
2. trzeba odłączyć akumulator
3. czy trzeba kasować błędy
4. czy trzeba nasmarować trzpień czujnika
Objaw to kontrolka EPC która gaśnie co jakiś czas ale zawsze zapala się gdy wcisnę hamulec, więc obstawiam właśnie ten czujnik.
Awatar użytkownika
By PacioM -  11 gru 2018, 16:46
 lubelskie
#270198
Jak w temacie, swieca się cały czas po przekrexeniu zapłonu. Na wyłączonym nowy czujnik założyłem i działa po wciśnięciu /zwolnieniu pedału hamulca.
Awatar użytkownika
By PacioM -  11 gru 2018, 20:27
 lubelskie
#270206
Sorry za założenie osobnego tematu ale jest nieco inny. Wracając do tematu świateł: włącznik działa na pozycjach - światła swieca przy wciskaniu hamulca i nie świecą przy puszczaniu pedału hamulca czyli tak jak powinno być.
Problem jest w tym że swieca się cały czas po włączeniu zapłonu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 gru 2018, 22:47
 pomorskie
#270209
PacioM pisze:
11 gru 2018, 20:27
i nie świecą przy puszczaniu pedału hamulca czyli tak jak powinno być.
PacioM pisze:
11 gru 2018, 20:27
Problem jest w tym że swieca się cały czas po włączeniu zapłonu.
nadal nie rozumiem

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
a nie mylisz przypadkiem świateł tylnych pozycyjnych ze światłami stopu? Może masz ustawiony tryb skandynawski i dlatego zapalają ci się światła mijania z przodu i pozycyjne z tyłu po zapłonie