Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
przez piter_ldz - Dyskutant  -  
 艂贸dzkie
Przysz艂a i pora na mnie opisa膰 parodi臋 w ASO 艁脫D殴 Bednarek na Szczeci艅skiej. Wizyta dotyczy艂a pacjenta golf VI z dorobieniem kluczyka. Na samo dorobienie kluczyka nie ma co narzeka膰 bo dobrali grot i zakodowali immo. Auto odpala艂o ale ... zamykanie i otwieranie auta odbywa艂o si臋 TYLKO z kluczyka. Nie dzia艂a艂 centralny zamek. Zesp贸艂 "fachowc贸w" stwierdzi艂, 偶e co艣 musia艂o zosta膰 uszkodzone i oni mog膮 zacz膮膰 diagnozowa膰 problem wymieniaj膮c kolejno podzespo艂y, kt贸re mog膮 za to odpowiada膰 lecz za ka偶d膮 rzecz po kolei w艂o偶on膮 do auta trzeba b臋dzie zap艂aci膰 bo inaczej to oni nie wiedz膮 w czym le偶y przyczyna. Informacja od pracownika - prosz臋 szuka膰 we w艂asnym zakresie. Podzi臋kowali艣my za pomoc i wizyta zosta艂a um贸wiona u znajomego, kt贸ry w 15 minut zakodowa艂 centralny zamek z powrotem...
Salon 艂adny, nowy, natomiast kadra pracownik贸w zbyt 艣wie偶a - jak wida膰 bo nie posiadaj膮 odpowiedniego do艣wiadczenia jak na wykonywany przez siebie zaw贸d.
przez pawsko - User  -  
 -------
Opisze wra偶enia z mojej wizyty w ASO Wojtanowicz Wroc艂aw, na pocz膮tku napisze ze zrobili na mnie bardzo dobre wra偶enie, co prawda by艂em pierwszy raz w tym serwisie, byla sobota wiec obs艂uga ograniczona do minimum czyli przyjmowa艂 mnie na serwis sam w艂asciciel a w zasadzie jego syn, wszystko mi艂o i przyjemnie wpisa艂 auto do systemu bo zmieni艂y sie numery rej. i w艂asiciel czyli ja:). poda艂 mi ca艂膮 historie auta co by艂o duzym plusem, pow贸d przyjazdu to wymiana amortyzator贸w(wybra艂em firme Kyaba), odgrzybienie klimy przy okazji no i co sie okaza艂o po ogl臋dzinach wymiana 艂o偶yska w przednim kole prawym(orygina艂 za艂ozylem). co prawda kart膮 nie mozna bylo placic to , co mnie wprawi艂o w os艂upienie go艣膰 da艂 mi swoje auto wr臋czy艂 dokumenty bez 偶adnego potwierdzenia 偶e biore i poiwiedzial zebym sobie podjechal do bankomatu bo po co chodzic piechot膮 .szok! w samym warsztacie jedna mniej mi艂a rzecz mnie spotka艂a to to 偶e pan mechanik powiedzial zebym sobie poszed艂 z hali napraw bo nie lubi jak ktos patrzy, ale po jakims czasie poszed艂em z w艂ascicielem ASO bo sam mnie zabra艂 postalem chwile i juz zostalem:) i jakos mu juz nie przeszkadzalo ze jestem.naprawa szybka i wg mnie fachowa, po wszystkim jazda testowa, ca艂o艣c wpisana do systemu historii auta co bylo robione, co do cen to tez ciekawie bo nie potrzebowa艂em faktury wiec mnie wszystko policzyli po innych cenach. za wszystko zaplacilem 1300z艂 pewnie i dro偶ej niz u jakiegos kowala ale kowal mi nie wpisze w system historii nie powie info z vin-u itp. jednym s艂owem polecam i w styczniu jade tam na wymiane rozrzadu oleju itp.
przez piet - Fan Forum  -  
 lubuskie
poni偶ej przedstawiam efekty poszukiwania tylnych amork贸w, poczytajcie bo to cenna lekcja :)

sprawa amork贸w wysz艂a podczas wymiany k贸艂 na zimowe - w karfordzie w zielonej - powiedziano mi,偶e oba tylne amortyzatory mam "wylane"- zapocone, nie nadaj膮 si臋 do jazdy
troch臋 si臋 zdziwi艂em bo nie by艂o czu膰 偶adnych niedogodno艣ci
tak czy inaczej pojecha艂em z ciekawo艣ci do aso w zielonej g贸rze-na zaciszu, tam us艂ysza艂em, 偶e nie ma problemu, wymieni膮 mi amorki bo maj膮 promocj臋 dla aut 5 letnich i starszych- cz臋艣ci + us艂uga jedyne... 797z艂 :)
poczyta艂em troch臋 i okaza艂o si臋, 偶e porz膮dne amorki sachsa kosztuj膮 160z艂 /szt wi臋c podrapa艂em si臋 po g艂owie i zadzwoni艂em do aso kim w 艣wiebodzinie a tam zupe艂nie inna rozmowa, po
1. us艂ysza艂em od cz艂owieka w serwisie, 偶e wpierw zaprasza mnie na porz膮dny przegl膮d amor贸w
2. o cenie amork贸w rozmawia膰 b臋dziemy po ich ewentualnej kwalifikacji do wymiany poniewa偶 maj膮 du偶o promocji
wi臋c um贸wi艂em si臋 na wizyt臋,
3 dni przed terminem zadzwoni艂a Pani 偶eby potwierdzi膰 termin
2 dni przed wizyt膮 zadzwoni艂a zn贸w zapyta膰 czy nic z mojej strony si臋 nie zmieni艂o i czy godzina spotkania aktualna
1 dzie艅 przed wizyt膮 dosta艂em smsa z imieniem,nazwiskiem osoby kt贸ra b臋dzie mnie przyjmowac do serwisu oraz przypomnieniem godziny spotkania :)
po dotarciu nawet minuty nie czeka艂em na przyj臋cie, auto wjecha艂o na podno艣nik, przysz艂o 2 osoby z obs艂ugi serwisu + mechanik, w mojej obecno艣ci sprawdzili wszystkie p艂yny,艣wiat艂a itp, spisali widoczne szkody auta, obejrzeli艣my wsp贸lnie ca艂e zawieszenie i oczywi艣cie amortyzatory, po czym powiedzieli, ze zabieraj膮 auto na tzw. 艣cie偶k臋 czyli pomiar sprawno艣ci amork贸w(prz贸d i ty艂),trzepaki itp
po 1.5h, herbatce,winogronach i ciastkach kt贸re by艂y dla klient贸w serwisu zosta艂em poproszony do obejrzenia wynik贸w/wydruk贸w.
okaza艂o si臋, 偶e tylne amorki s膮 w jak najlepszej kondycji - 67%
Pan wzi膮艂 maila na kt贸rego przys艂a艂 kalkulacje pozosta艂ych gum(na wahaczach) kt贸re zosta艂y zakwalifikowane do wymiany,
sprawdzi艂 histori臋 ost. trzech przegl膮d贸w, wbi艂 do bazy dzisiejszy przegl膮d itp itd po czym wystawi艂 rachunek...
36z艂! - by艂oby 45z艂 ale maj膮 promocj臋 - 20% na us艂ugi serwisowe:mniam
nic doda膰 nic uj膮膰, oce艅cie sami czy warto je藕dzi膰 po znachorach
podsumowuj膮c - karford w zielonej g贸rze - z pewno艣ci膮 nie maj膮 poj臋cia o amortyzatorach - przynajmniej w VW, ko艂a zosta艂y 藕le wywarzone i bi艂a kierownica...
aso vw w zielonej g贸rze - podej艣cie do klienta byle jakie, ceny wysokie, jako艣ci naprawy oceni膰 nie mog臋 bo ostatecznie nie zdecydowa艂em si臋 na ich us艂ugi
aso kim w 艣wiebodzinie w mojej ocenie podej艣cie do klienta i serwis na 6k臋!
przez yarekcl - 呕贸艂todzi贸b  -  
 spoza Polski
Nie znalaz艂em tematu nt. polecanych/niepolecanych warsztat贸w (nie ASO) wi臋c zak艂adam taki, gdy偶 chc臋 ostrzec przed Warsztatem Autoprecyzja w Starej Wsi pod Warszaw膮. A moja historia nieprzyjemna z nimi wygl膮da tak:

4 sierpnia 2014 roku - zostawi艂em samoch贸d do pierwszej naprawy. Pojecha艂em z lekkim stukaniem przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach. Nic z autem si臋 nie dzia艂o innego. Diagnoza - wymiana sprz臋g艂a i 艂o偶ysk. Samoch贸d oddano mi dopiero UWAGA! - 3 wrze艣nia 2014. Podobno niedost臋pno艣膰 cz臋艣ci spowodowa艂a tak d艂ugi termin naprawy. Ha艂asy dalej wyst臋powa艂y! Za艣 nowe sprz臋g艂o wiele nie wytrzyma艂o - w styczniu zg艂osi艂em awari臋 skrzyni - przechodzi艂a w tryb awaryjny. Um贸wiona wizyta na 19 luty (zostawienie samochodu).
31 marca - odbi贸r. Wymiana 艂o偶yska, gdy偶 by艂o uszkodzone (w ramach gwarancji) oraz naprawa elektrozaworu w mechatronice (za to ju偶 zap艂aci艂em 2400 z艂 - nie otrzyma艂em faktury, bo nie by艂o szefa i mia艂a by膰 dos艂ana - nie zosta艂a, ale mam na szcz臋艣cie 艣wiadka).
Po przejechaniu 300 km samoch贸d zaczyna ha艂asowa膰 - po telefonicznym zg艂oszeniu do warsztatu autoprezycja - polecenie by wymieni膰 ko艂o zamachowe dwumasowe, bo "widzieli艣my, 偶e jest ju偶 zu偶yte". Zakupi艂em na w艂asny koszt i zamontowa艂em w warsztacie w swoim mie艣cie. W tym warsztacie robi臋 zdj臋cia sprz臋g艂a, gdy偶 okazuje si臋 zamontowane ale nie nowe a u偶ywane. Ponadto zdaniem mechanik贸w z warsztatu - jest bardzo zu偶yte i to ono stanowi艂o pow贸d ha艂asu (po zamontowaniu ko艂a dwumasowego objawy nie ust膮pi艂y - dwumasa okaza艂a si臋 sprawna i niepotrzebnie zakupi艂em i wymieni艂em na now膮).
21 maja - samoch贸d ponownie na gwarancji trafia do Autoprezycji. Mechanik przyznaje si臋 do b艂臋du i wymienia po raz trzeci sprz臋g艂o na nowe.
3 czerwca - odbi贸r samochodu. Samoch贸d przeje偶d偶a 100 km i sprz臋g艂o ulega uszkodzeniu - zaczyna si臋 艣lizga膰 i wyskakuje z bieg贸w.

Na szcz臋艣cie jest ju偶 p贸藕no i kierownik Marcin z Autoprecyzji nie odbiera telefonu. Samoch贸d dzi臋ki przyjacielowi z Warszawy trafia do warsztatu Dobrucki w Warszawie 9 czerwca. Mechanicy stwierdzaj膮 cytuj臋: "totaln膮 amatork臋". Diagnoza: "uszkodzenie sprz臋g艂a z powodu wadliwego monta偶u". Naprawa zajmuje 2 dni, co jest ekspresem w por贸wnaniu do miesi臋cznych napraw w Autoprezycji (wszystkie cz臋艣ci dost臋pne w hurtowni w Warszawie na miejscu, nie ma mowy o niedost臋pno艣ci).
Po rozmowie z Autoprezycj膮, kt贸ra stwierdzi艂a, 偶e u nich na nowe sprz臋g艂o b臋d臋 czeka艂 co najmniej 2 tygodnie, za ich zgod膮 kupuj臋 nowe sprz臋g艂o a pieni膮dze maj膮 by膰 zwr贸cone. Pracownik autoprezycji odbiera z warsztatu Dobrucki sprz臋g艂o.
Kierownik z autoprezycji telefonuje kilkukrotnie i twierdzi, 偶e odda pieni膮dze bo sprz臋g艂o ewidentnie uszkodzone. Odda dopiero jak odzyska od sklepu, w kt贸rym kupi艂 sprz臋g艂o. Oczywi艣cie sklep nie chce zwr贸ci膰 kasy (bo czemu ma to zrobi膰, skoro powodem uszkodzenia jest b艂臋dny monta偶?). Kierownik Autoprecyzji prosi bym si臋 uzbroi艂 w cierpliwo艣膰, bo on za艂atwia rzeczoznawc臋 i b臋dzie s艂a艂 pisma do hurtowni. Tylko co mnie obchodzi ich wzajemna relacja, jak ja mam faktur臋 z warsztatu Autoprecyzja na cz臋艣膰? Mijaj膮 dwa miesi膮ce - po kilku telefonach informuj臋, 偶e czekam tydzie艅 ostatni na kas臋 a jak jej nie dostan臋 id臋 do prawnika.

W chwili obecnej Autoprecyzja nie odpowiedzia艂a na pismo prawnika z wezwaniem do zap艂aty w wymienionym przez niego terminie. Skierowa艂 wi臋c on pismo do s膮du i uzyska艂 S膮dowy Nakaz Zap艂aty. Czeka dalej na pieni膮dze (lub spraw臋 s膮dow膮).

Podsumowuj膮c: okazuje si臋, 偶e dost臋pno艣膰 cz臋艣ci do DSG nie jest problemem. Natomiast wydaje si臋, i偶 Autoprecyzja nie potrafi艂a robi膰 tych skrzy艅 i po prostu na mojej si臋 uczy艂a. Sterownika mechatroniki te偶 nie robili, a wys艂ali do Zielonej G贸ry. Po naprawie w Serwisie Dobrucki, kt贸ra trwa艂a 2 dni, auto je藕dzi do teraz bez problem贸w. Niestety, za t膮 napraw臋 zap艂aci艂em z w艂asnej kieszeni. W sumie w autoprecyzji wyda艂em ponad 7 tys z艂. Z czego odzyska膰 staram si臋 tylko 2,5...
Awatar u偶ytkownika
przez Beku艣 - 呕贸艂todzi贸b  -  
 pomorskie
Generalnie korzysta艂em z us艂ug HADM w Starogardzie Gd. - mam tam koleg臋, zawsze mi艂o, sprawnie, tanio, auto umyte, jak jestem z dzie膰mi to Panie z recepcji zorganizuj膮 dla starszego jakie艣 zaj臋cie. Serwis w 艣rodku nie jest ogromny, ale pozwala jako艣 sp臋dzi膰 czas na miejscu je偶eli kto艣 nie zostawia auta.
Ostatnio by艂em u Plichty 3 autami - pracuj臋 w innym autoryzowanym AS i obs艂ugujemy ich lawet臋, wi臋c poleci艂 mi kolega od lawety, 偶ebym zrobi艂 wymian臋 oleju u nich. Asystentka doradcy - jak najbardziej OK (sam bym tak膮 chcia艂), doradca/recepcja te偶 dobry poziom. Cena ? hmm... ponad 2 razy wi臋cej za wymian臋 oleju z filtrem ni偶 w HADM (i tu i tu dostarcza艂em swoje cz臋艣ci) - dosta艂em rabat 15% u Plichty.

Po wizycie nie by艂o kontaktu ze strony AS.
przez Charakterek - 呕贸艂todzi贸b  -  
 mazowieckie
Je偶eli poszukujecie warsztatu do naprawy automatu, to stanowczo odradzam firm臋 Betmar. Poni偶ej wklej臋 linek do opisu ca艂ej sytuacji. Linek wklejam za wiedz膮 i zgod膮 admina. Zreszt膮 sam mi doradzi艂 da膰 to tutaj w艂a艣nie.

http://www.charakterek.pl/2017/01/o-tym ... iwego.html

Najwa偶niejsze, 偶e Golfik jest odratowany i b臋dziemy si臋 z niego cieszy膰 jeszcze d艂ugie lata!
Awatar u偶ytkownika
przez A-R-T-U-R - Admin  -  
 mazowieckie
Charakterek pisze:Je偶eli poszukujecie warsztatu do naprawy automatu, to stanowczo odradzam firm臋 Betmar. Poni偶ej wklej臋 linek do opisu ca艂ej sytuacji. Linek wklejam za wiedz膮 i zgod膮 admina. Zreszt膮 sam mi doradzi艂 da膰 to tutaj w艂a艣nie.

Najwa偶niejsze, 偶e Golfik jest odratowany i b臋dziemy si臋 z niego cieszy膰 jeszcze d艂ugie lata!

szczerze? mam mieszane odczucia po przeczytaniu tego artyku艂u :wacko:
pierwszy lepszy link od g贸ry odno艣nie opinii o tym warsztacie wpisuj膮c w google magiczne 2 s艂owa "betmar opinie"...
http://dobrymechanik.pl/mechanicy/konsk ... etmar.html

z pewno艣ci膮 pomin膮艂bym ten warsztat gdybym szuka艂 warsztatu od skrzy艅 automatycznych
za膰mienie jasno艣ci mia艂e艣 czy mo偶e chcia艂e艣 ich udupi膰, bo s膮dz膮c po Twoim wpisie
艢wiat jest ma艂y, a ja mam naprawd臋 dobre uk艂ady w moto 艣wiatku, o czym Betmar ju偶 chyba wie
to powiniene艣 mie膰 rozeznanie komu zaufa膰 przy takiej robocie :hmmm:
przez Charakterek - 呕贸艂todzi贸b  -  
 mazowieckie
Mettenoos pisze:@A-R-T-U-R @Charakterek pozwoli艂em sobie przenie艣膰, my艣l臋 偶e ten jest bardziej pasuj膮cym tematem

Bardzo Ci dzi臋kuj臋!

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
Re: Szukam serwisu, mechanika, elektryka, lakiernika ...
A-R-T-U-R pisze:
Charakterek pisze:Je偶eli poszukujecie warsztatu do naprawy automatu, to stanowczo odradzam firm臋 Betmar. Poni偶ej wklej臋 linek do opisu ca艂ej sytuacji. Linek wklejam za wiedz膮 i zgod膮 admina. Zreszt膮 sam mi doradzi艂 da膰 to tutaj w艂a艣nie.

szczerze? mam mieszane odczucia po przeczytaniu tego artyku艂u :wacko:
pierwszy lepszy link od g贸ry odno艣nie opinii o tym warsztacie wpisuj膮c w google magiczne 2 s艂owa "betmar opinie"...
http://dobrymechanik.pl/mechanicy/konsk ... etmar.html

z pewno艣ci膮 pomin膮艂bym ten warsztat gdybym szuka艂 warsztatu od skrzy艅 automatycznych
za膰mienie jasno艣ci mia艂e艣 czy mo偶e chcia艂e艣 ich udupi膰, bo s膮dz膮c po Twoim wpisie
艢wiat jest ma艂y, a ja mam naprawd臋 dobre uk艂ady w moto 艣wiatku, o czym Betmar ju偶 chyba wie
to powiniene艣 mie膰 rozeznanie komu zaufa膰 przy takiej robocie :hmmm:

A widzisz. Do tej pory by艂a tyko ta strona o Betmar tam:

http://dobrymechanik.pl/mechanicy/baczy ... lcarz.html

I ja si臋 skontaktowa艂em z lud藕mi z dobrego mechanika i okaza艂o si臋, 偶e ta druga strona by艂a ukryta na wniosek Betmaru, gdy偶 zako艅czyli dzia艂alno艣膰 i kto艣 inny ich przej膮艂. T臋 zamkni臋t膮 stron臋 wygrzeba艂 mi z kopii Google nasz informatyk. Dopiero jak opisa艂em swoj膮 sytuacj臋 i pokaza艂em kwity oraz koszty naprawy partaniny odkryli poprzednie opinie z zaznaczeniem, 偶e zak艂ad zamkni臋ty. I teraz ludzie s膮 m膮drzy, ale wcze艣niej o Betmar wisia艂a tylko ta jedna opinia. Zreszt膮 o to, ze zosta艂a odkryta i ja w swojej opinii j膮 podlinkowa艂em mam bardzo fajne jazdy z pogr贸偶kami z Betmar. 呕e pismo prawnicze przyjdzie, ze ich oczerniam i szkaluj臋 w sieci. Wi臋c weso艂o jest. Jak oddawa艂em Golfa na Dobrym Mechaniku by艂a tylko ta jedna opinia i kolega ich poleci艂, bo jemu pono膰 pomogli. Szkoda, 偶e tak si臋 da艂em wkr臋ci膰. Wi臋cej si臋 nie dam i b臋d臋 je藕dzi艂 tylko do swoich zaufanych mechanik贸w.
Awatar u偶ytkownika
przez A-R-T-U-R - Admin  -  
 mazowieckie
@leszek158 jak kilka lat temu mialem citroena to korzystalem z tego warsztatu
http://www.citroenserwis.pl/ ze wzgledu na jego renome ale rowniez na odleglosc od miejsca zamieszkania (miescili sie jeszcze na ulicy Muszkieterow). Ojciec moj jezdzi Citroenem Xsara zapytam jego gdzie serwisuje auto bo ma kogos ale w okolicach Bemowa.
Mam znajomego po drugiej stronie Wisly i widze ze jezdzi Pugiem 308sw, podpytam...
:oczko:
przez Zico - User  -  
 pomorskie
Witam, polecono mi ten w膮tek na uzyskanie odpowiedzi na pytanie dobry elektryk, kt贸ry nie ka偶e sobie p艂aci膰 z艂otem na terenie Tr贸jmiasta. Przejrza艂em ju偶 ten temat, ale niestety nie pojawia si臋 w odpowiedziach Gda艅sk i okolica. B臋d臋 wdzi臋czny za pomoc.

pozdrawiam
przez turzol - 呕贸艂todzi贸b  -  
 艣l膮skie
Zico pisze:Witam, polecono mi ten w膮tek na uzyskanie odpowiedzi na pytanie dobry elektryk, kt贸ry nie ka偶e sobie p艂aci膰 z艂otem na terenie Tr贸jmiasta. Przejrza艂em ju偶 ten temat, ale niestety nie pojawia si臋 w odpowiedziach Gda艅sk i okolica. B臋d臋 wdzi臋czny za pomoc.

pozdrawiam

Polecam z cala odpowiedzialno艣ci膮
http://az.gda.pl/oferta.html
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11