Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - bol─ůczki mechaniczne, kt├│re czasem spotykaj─ů nasze Golfy, pytania o p┼éyny eksloatacyjne
przez dziadek311 -  15 kwie 2013, 22:30
 podkarpackie
Witam mo┼╝e kto┼Ť b─Ödzie mia┼é jaki┼Ť pomys┼é. A mianowicie przy wiekszej pr─Ödko┼Ťci ala 120 w g├│r─Ö kierownica strasznie mi dr┼╝y, wczesniej by┼éo du┼╝o gorzej ale kola zosta┼éy dok┼éadnie umyte powt├│rnie wywa┼╝one (niedawno by┼éo robiony przegl─ůd i wysz┼éo wszytko ok) r├│wniesz przy hamowaniu by┼éo nie fajnie teraz nib to znik┼éo.
Dodam tez ┼╝e podczas jazdy i delikatnie skrecenie kierownicy w lewo dr┼╝─Önie narasta.
Mo┼╝e kto┼Ť si─Ö spotka┼é z tym i doradzi. Za wszelkie sugestie dzi─Ökuj─Ö.
Moga to by─ç tarcze bo na to stawaim ???
Ps mam nadzieje ze napisałem w dobrym dziale i moderator mnie nie wyzuci
przez Mario V -  16 kwie 2013, 10:54
 pomorskie
Jak drży ci kierownica powyżej 120km/h to raczej źle wyważone koła lub kiepski stan ogumienia
sprawd┼║ czy masz dobre ci┼Ťnienie w oponach
a jak to nie pomo┼╝e jedz na ustawienie zbie┼╝no┼Ťci
jak tarcze ci bij─ů to dwie opcje krzywe albo ju┼╝ wytarte/zu┼╝yte
ps tarcze nie maj─ů nic to tego ┼╝e kiera ci dr┼╝y pow 120km/h no chyba ze przy hamowaniu
przez dziadek311 -  16 kwie 2013, 17:52
 podkarpackie
Dzisiaj Golf zosta┼é wzi─Öty na warsztat i sprawdzone ca┼ée zawieszenie , wywa┼╝one zosta┼éy powt├│rnie k├│┼é, zbie┼╝no┼Ť─ç, delikatne zabielone tarcze oraz nowe ┼Ťruby do k├│┼é. Po kr├│tkiej je┼╝dzie niby wszytko ok.
Jutro może pojutrze będzie dłuższa jazda to zobaczymy czy pomogło.
przez hubson77 -  17 kwie 2013, 9:49
 mazowieckie
Mam podobny problem z kt├│rym borykam si─Ö ju┼╝ od 3 miesi─Öcy:

http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=25&t=2018" onclick="window.open(this.href);return false; (pod┼é─ůczy┼éem si─Ö pod temat)

Daj zna─ç, czy to co zrobi┼ée┼Ť pomog┼éo, bo ja ju┼╝ zaczynam traci─ç nadziej─Ö, ┼╝e co┼Ť uda mi si─Ö wsk├│ra─ç w tej materii :)
przez dziadek311 -  17 kwie 2013, 21:52
 podkarpackie
Hyyyyy niby jest duzo lepiej ale nie do konca , a mianowicie przejechalem jakies 150km prze pierwsze 40 niby bylo ok ale p├│┼╝niej nie by┼éo ju┼╝ tak fajnie i zauwa┼╝y┼éem ze dr┼╝y ju┼╝ mniej podczas dodawania gazu podczas odejmowania niby ustaje, dr┼╝enie si─Ö delikatnie narasta jak skrece delikatnie kierownic─ů w lewo. Stawiam na kt├│ry┼Ť przeg┼éub :(
Mo┼╝e kto┼Ť ma jeszce jakis poms┼é ???
przez hubson77 -  18 kwie 2013, 8:58
 mazowieckie
Powiem Ci, ┼╝e mam podobnie, przez pierwsze kilometry drgania nie wyst─Öpuj─ů (przynajmniej nie tak du┼╝e) p├│┼║niej wszystko si─Ö zaczyna. Je┼Ťli drgania s─ů przy przyspieszaniu, to mo┼╝e faktycznie by─ç przegub wewn─Ötrzny (przez to te┼╝ przechodzi┼éem). Dobrze Ci radz─Ö nie wymieniaj w ciemno, lepiej jed┼║ do znajomego warsztatu i powiedz niech rozbior─ů i sprawdz─ů, dopiero potem ewentualnie wymiana. Ja przez po┼Ťpiech straci┼éem jeden oryginalny przegub i teraz mam jaki┼Ť zamiennik :? a zmyli┼éo mnie w┼éa┼Ťnie to ┼╝e przez pierwsze kilkana┼Ťcie kilometr├│w jest ok, a potem co┼Ť zaczyna dr┼╝e─ç.

Widz─Ö, nasze samochody maj─ů podobne objawy. Napisz jaki masz przebieg i jakie wymiary k├│┼é, mo┼╝e to dziwne, ale u mnie na w─Ö┼╝szych oponach 195 drgania s─ů bardziej odczuwalne ni┼╝ na 205.
przez dziadek311 -  18 kwie 2013, 11:09
 podkarpackie
Hy czyli dobrze zrozumiałem ze wymiana u ciebie przegubu wewnętrznego nic nie dała ?????
A co do przebiegu to mam jakies 185 tys (na liczniku a w rzeczywisto┼Ťci kto wie heheh) a kola to 17 205/45 opony nowe kupione z tdzien temu
przez hubson77 -  18 kwie 2013, 14:35
 mazowieckie
Dokładnie, nawet minimalnej poprawy nie było.
Do tej pory sprawdziłem:
Przeguby (w tym lewy wymieniony, niby był luz)
Zawieszenie ( nie ma nawet minimalnych luz├│w)
amortyzatory
tarcze
półosie
ustawiana Geometria
sprawdzane różne komplety kół (wyważane po 3-4 razy w różnych warsztatach).
Dodam, ┼╝e samoch├│d seryjny, bez ┼╝adnych modyfikacji, przesz┼éo┼Ť─ç udokumentowana i sprawdzona (bezwypadkowy)
przebieg nieco ponad 190 000 km
Felgi oryginalne, opony po jednym sezonie zar├│wno lato jak i zima.
Jedynie mam pewno┼Ť─ç, ┼╝e drgania powodowane s─ů przez prawy prz├│d. bo jak za┼éo┼╝y┼éem letnie prawe ko┼éo (szersze), drgania zmniejszy┼éy si─Ö, a jak za┼éo┼╝y┼éem ko┼éo z w─Ö┼╝sz─ů opon─ů drgania nasili┼éy si─Ö.
Pozostaje mi jeszcze piasta i może łożysko amortyzatora..

A sprawdza┼ée┼Ť u siebie, czy dr┼╝y jak jedziesz i wyrzucisz na luz? czy nie ma to zwi─ůzku z prac─ů silnika?
Piszesz ┼╝e wymieni┼ée┼Ť opony tydzie┼ä temu, spr├│buj za┼éo┼╝y─ç inne ko┼éa na prz├│d, mo┼╝e to co┼Ť z oponami, albo felgami? je┼Ťli nie masz kompletu k├│┼é, to za┼é├│┼╝ dojazd, ┼╝eby wykluczy─ç ko┼éa. I ciekawe, czy b─Ödzie ten sam objaw co u mnie, ┼╝e na w─Ö┼╝szych oponach dr┼╝y bardziej.
przez gontash -  26 cze 2013, 20:52
 -------
R├│wnie┼╝ mia┼éem problemy z dr┼╝eniem kierownicy. Pierwszym ┼║r├│d┼éem telepania by┼éy opony. Drugim ko┼épaki :lol: nikt mi nie wierzy┼é ale by┼éa ewidentna r├│┼╝nica pomi─Ödzy jazd─ů z i bez nich. Ostatecznie kupi┼éem oryginalne felgi alu i kupi┼éem komplet ogumienia z wy┼╝szej p├│┼éki. Problemy si─Ö sko┼äczy┼éy.

Ps. Pamiętaj że po każdej wymianie ogumienia niezbędne jest ponowne wyważenie ponieważ przez pierwsze 400 km nowa opona musi się ułożyć.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  27 cze 2013, 9:18
 pomorskie
dziadek311 pisze: dr┼╝y ju┼╝ mniej podczas dodawania gazu podczas odejmowania niby ustaje,
mog─ů by─ç przeguby wewn─Ötrzne /lub jeden z nich/, u mnie te┼╝ przy przyspieszaniu drga┼éo a przy puszczaniu gazu przestawa┼éo, podczas przyspieszania p├│┼éo┼Ťka w przegubie wewn─Ötrznym delikatnie si─Ö przemieszcza powoduj─ůc drgania, po puszczeniu gazu wraca na swoje miejsce, bez wyj─Öcia przegubu u mnie nie da┼éo si─Ö tego potwierdzi─ç dopiero po jego wymontowaniu zobaczy┼éem o co kaman

przeguby wewn─Ötrzne to do┼Ť─ç cz─Östa przypad┼éo┼Ť─ç Mk5
Awatar u┼╝ytkownika
przez mmx166 -  06 pa┼║ 2017, 19:21
 ma┼éopolskie
Witam , mam podobny problem ,.. przy predkosci ponad 120 km.h przy przyspieszaniu bardzo drzy kierownica.. zauwazylem ze tyka juz przeglub przedniego lewego kola. czy to moze byc przyczyna? Czy takze od razu przeglub wew?