Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - bol─ůczki mechaniczne, kt├│re czasem spotykaj─ů nasze Golfy, pytania o p┼éyny eksloatacyjne
przez Piotr010 -  08 gru 2017, 19:57
 dolno┼Ťl─ůskie
Taka sytuacja u mnie. Brakuje mi tunelu powietrza. 1K1819063B tej cz─Ö┼Ťci i pytanie czy mo┼╝na ja jako┼Ť wcisn─ů─ç nie ┼Ťci─ůgaj─ůc ca┼éej deski rozdzielczej, kokpitu? ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jak to mam wsadzi─ç na prawowite miejsce?? Obrazek

Auto ju┼╝ dzia┼éa. ┼Üci─ůgn─ů┼éem desk─Ö rozdzielcza w┼éo┼╝y┼éem wszystkie tunele czyli 2 na przedni─ů szyb─Ö i ┼Ťrodek. Teraz powietrze idzie jak powinno ObrazekObrazekObrazek
Cze┼Ť─ç,

Niestety po ostatnim pod┼é─ůczeniu pod VCDS golfa V 1.9 TDI 105 KM, BLS 2006r Climatic wyskoczy┼é mi b┼é─ůd klimatyzacji
00819 - Czujnik wysokiego ci┼Ťnienia (G65)
009 - Przerwa /zwarcie z mas─ů.

B┼é─Ödu nie da si─Ö skasowa─ç, w zwi─ůzku z tym postanowi┼éem sprawdzi─ç wtyczk─Ö czujnika multimetrem.
Z moich pomiar├│w wynika, ┼╝e 1 pin ( przew├│d br─ůzowy to masa), 2 pin przew├│d sygna┼éowy, 3 pin to zasilanie po stacyjce i w┼é─ůczeniu klimy na panelu. Na pinie 3 jest napi─Öcie, pin 1 te┼╝ jest ok, mam tu pytanie co do pinu 2 (przewodu sygna┼éowego), a mianowicie czy ten pin powinien masowa─ç, tzn czy podczas pomiaru pin├│w 3,1 obw├│d powinien si─Ö zamyka─ç ( u mnie nast─Öpuje zamkni─Öcie obwodu). Chcia┼ébym wyeliminowa─ç uszkodzenie instalacji i niepotrzebnie nie wymienia─ç samego czujnika. W bloku pomiarowym klimatyzacji w polu ci┼Ťnienie czynnika jest " - ". Z tego powodu nie za┼é─ůcza si─Ö spr─Ö┼╝arka. Jakby m├│g┼é kto┼Ť przemierzy─ç wtyczk─Ö czujnika w swoim golfie i sprawdzi─ç czy zamkni─Öcie obwodu jest prawid┼éowe to b─Öd─Ö wdzi─Öczny:)
Z g├│ry dzi─Öki i pozdrawiam:)
Nie mog┼éem znale┼║─ç odpowiedzi na to pytanie wi─Öc tu je stawiam. Mo┼╝e kto┼Ť potrafi mi pom├│c.
Mam Golfa V z 2004 roku MY 2005, 1.4 mpi 75KM z klim─ů - climatic. W tej wersji jest taka opcja, ┼╝e jak daj─Ö nawiew na szyb─Ö to mi automatycznie w┼é─ůcza si─Ö klimatyzacja. Chcia┼ébym zakodowa─ç VCDS tak aby ta klimatyzacja si─Ö nie w┼é─ůcza┼éa automatycznie.

Mo┼╝e kto┼Ť ju┼╝ przerabia┼é ten temat i mo┼╝e si─Ö podzieli─ç rozwi─ůzaniem.

Pozdrawiam,

Jacek
siema, od paru dni zawazylem problem gdy wsiadam rano do auta to po wy┼é─ůczeniu ECO wszystko jest okej, gorzej gdy wracam z pracy (teraz kolo 20 stopni na dworze) chce wlaczyc klime to wieje z nawiewow przez 10 sek po czym z zadnych nawiewow na full obrotach nic nie leci tylko slychac wiatrak pod nogami pasazera, dzieje sie tez tak gdy nawet z w┼é─ůczonym eco nacisne na obieg zamkniety .
co to moze byc? dodam , ze wydaje mi sie ze gdy jest chlodniej nie dzieje sie tak, chociaz nie jestem pewien
Awatar u┼╝ytkownika
przez mmx166 -  13 kwie 2018, 23:24
 ma┼éopolskie
Witam:
Dzis sprawdzilem bledy VCDS:

Address 08: Auto HVAC Labels: 1K0-820-047.lbl
Control Module Part Number: 1K0 820 047 DP
Component and/or Version: Climatic PQ35 090 0505
Software Coding:
Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
VCID: 75E679FB1CD291967E-8020
1 Fault Found:

00229 - Refrigerant Pressure
001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Czy to znaczy ze jest malo czynnika chlodzacego? czy poprostu nieszczelnosc?
Chcialbym nabic klime na sezon, jak zakupilem auto chlodzila ..
przez czorny27 -  14 kwie 2018, 7:41
 ┼é├│dzkie
Witam.
M├│g┼éby mi kto┼Ť podpowiedzie─ç jak powinny dzia┼éa─ç wiatraki od klimy i ch┼éodnicy.
Na econ nie chodzi ┼╝aden
Na auto w┼é─ůcza si─Ö du┼╝y raz szybciej raz wolniej.
Czy tak to powinno wygl─ůda─ç.???
Pytam o to bo walczę z błędem
18080 P1672.
Jak w┼é─ůcze klime pojawia si─Ö po jakim┼Ť czasie b┼é─ůd i wywala czeka wy┼é─ůcze klime i b┼é─ůd po pewnym czasie znika.
Wytyczne sprawdzalem jak jeden z kolegów polecił Ale nic podejrzanego nie zauwazylem....

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Awatar u┼╝ytkownika
przez pitt52 -  20 kwie 2018, 12:38
 ┼Ťl─ůskie
lolek1022 pisze: ÔćĹ
05 cze 2017, 21:31
MichiKow pisze:
lolek102 pisze:Witam

Ostatnimi czasy po w┼é─ůczeniu klimatyzacji s┼éycha─ç dziwne piszczenie.Nie jest to wentylator od nawiewu bo wystarczy wy┼é─ůczy─ç AC i d┼║wi─Ök ustaje.

Ma kto┼Ť pomys┼é co to mo┼╝e by─ç ?
Mia┼éem to samo w zesz┼éym roku, ciche metaliczne piski, po zgaszeniu AC ustawa┼éo, nie by┼éo to non stop, ale od czasu do czasu w czasie jazdy przy w┼é─ůczonej klimie, dlatego ci─Ö┼╝ko by┼éo ustali─ç sk─ůd to dobiega. Po wymianie czynnika w uk┼éadzie przy okazji czyszczenia klimy (w nieautoryzowanym serwisie klimatyzacji) usta┼éo. Stwierdzi┼éem, ┼╝e pewnie by┼éo za ma┼éo czynnika smaruj─ůcego. Ale okaza┼éo si─Ö ┼╝e klima zacz─Ö┼éa coraz mniej wydajnie dzia┼éa─ç. W tym roku wybra┼éem si─Ö do ASO tam zrobili ful servis klimy za 500 z┼é, a na koniec powiedzieli, ┼╝e mam kompresor do wymiany cena 2700z┼é. Ju┼╝ w drodze powrotnej humor mi si─Ö poprawi┼é, bo klima jednak zacz─Ö┼éa dzia┼éa─ç i to wydajniej ni┼╝ kiedykolwiek, ale znowu zacz─Ö┼éa popiskiwa─ç. Niestety teraz jest tak ┼╝e raz dzia┼éa, raz nie, czasami dzia┼éa ale tak jakby chcia┼éa a nie mog┼éa, a czasami leci lodowate powietrze, ┼╝e r─Öce odmra┼╝a. Chyba te piski jednak zwiastuj─ů zbli┼╝aj─ůcy si─Ö koniec kompresora.

U mnie na szcz─Ö┼Ťcie piski usta┼éy po wizycie w serwisie klimatyzacji.Do tej pory dzia┼éa jak nale┼╝y.Ju┼╝ nie s┼éycha─ç ┼╝adnego popiskiwania :D
Czy kto┼Ť rozwi─ůza┼é ten problem? Zacz─Ö┼éo si─Ö u mnie tak w┼éa┼Ťnie dzia─ç. W ubieg┼éym roku wymieniane by┼éy czujniki w spr─Ö┼╝arce i klima chodzi tylko ten d┼║wi─Ök irytuje.
przez vagfamilia -  24 kwie 2018, 23:12
 ┼Ťl─ůskie
Witam! Jest tu jaki┼Ť cudotw├│rca? Mam problem z klimatroniciem,a mianowice:
Klima w 100% nabita,zero wyciek├│w i nieszczelno┼Ťci.Przy za┼é─ůczeniu klimy nie kreca sie ┼╝adne wentylatory,ani du┼╝y ani ma┼éy :/ Robi┼éem test (przycisk econ+obieg zamkniety) i oba wentylatory si─Ö wlaczaja.Niestety nie mam dost─Öpu do VCDSa ┼╝eby z czyta─ç b┼é─Ödy.Mia┼é kto┼Ť mo┼╝e podobny problem? Bardzo prosz─Ö o pomoc.
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 60