Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
zada艂em sobie trud i przeczyta艂em ca艂y w膮tek :naughty: od A do Z

jak go przeczyta艂em tak zg艂upia艂em :evil:

nie powiem bo mini poradnik z pierwszej strony jak i opisane w艂a艣ciwo艣ci oleju pozwoli艂y mi troch臋 uzupe艂ni膰 wiedz臋 w tym zakresie :yes2:
po przeczytaniu ca艂o艣ci si臋gn膮艂em po ksi膮偶k臋 serwisow膮 mojego golfa po wszystkie kwity z wymian kt贸re by艂y robione w DE i rozpocz膮艂em studia w zakresie wymian oleju i olej by艂 wymieniany przez ASO co 15 ty艣 i auto 艣miga艂o w DE na Castrol Edge 5W30 p贸藕niej jedna wymiana jako long life a p贸藕niej ju偶 wymiana raz w roku nie zawsze by艂o to nalatane 15 tysi i przej艣cie na MOBILA 1ESP Formu艂a 5w30

do tej pory w swoim exklekocie passerati B5 FL zawirusowanym na 170 kucy la艂em MOTULA 5w40 z norm膮 505.01 olej wymienia艂em co 10 ty艣 a i by艂y lata 偶e robi艂臋m to 3 razy w ci膮gu roku. Auto z nalatanymi 400 ty艣 zmieni艂o w艂a艣ciciela i 艣miga nadal ku uciesze nabywcy. W moich r臋kach auto by艂o 6 lat w r臋kach poprzednika 4 i ca艂y czas by艂 to ten sam MOTUL. Tutaj czytam wpisy Mettenoos i dowiaduj臋 si臋 偶e olej nie jest wcale taki cacy :evil:
Wchodz臋 na stron臋 producenta i nie wierz臋 aby dosta膰 si臋 do karty charakterystyki trzeba poda膰 sw贸j email a i warto艣ci podane w samej karcie s膮 tak skromne jak m贸j datek w ko艣ciele na tace. Czyli nie ma info na karcie wi臋c producent zachowuje wyniki dla siebie bo nie ma czym si臋 chwali膰. Tutaj musz臋 podzi臋kowa膰 adminowi bo ,, cz艂owiek si臋 uczy ca艂e 偶ycie".
Tyle 偶e teraz nie wiem co mam kupi膰 i wla膰 do siebie :naughty:
Wiem 偶e przejd臋 z 5w30 na 5w40
tyle 偶e Motula b臋dzie sobie trzeba darowa膰 :( mo偶e zosta膰 przy tym Mobil 1鈩 ESP Formula ? tyle 偶e przeskocz臋 z 30 na 40 ? tyle 偶e co szukam jest ten olej ale tylko jako 5W30 :wall:
poprosz臋 o kilka sugestii bo nalatane 105 ty艣 ( tak, tak, tak wiem ma艂o ale tyle jest) i wskoczy za chwil臋 LPG bo to silnik 1,6 MPI BSE a i 30 ty艣 roczny przebieg nie b臋dzie pewnie rzadko艣ci膮 :unsure:

po intensywnej lekturze wyb贸r padnie pewnie na RAVENOL VMO SAE 5W40 :unsure:
@piru nic nie przemawia za tym, aby艣 musia艂 stosowa膰 ACEA C3,

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
AntiDanti pisze:
06 mar 2018, 1:33
Ch艂opcy pom贸偶nie :hmmm: Kt贸ry olej wybra膰 do silnika 1.9 tdi BLS Ravenol 5W40 VPD czy Ravenol 5W40 VMO (ta艅szy o 40z艂). Kt贸ry bd lepszy dla tego silnika i dlaczego? oznica w cenie jest, wg szukajki na stronie producenta oba mo偶na zastosowa膰...hm sam nie wiem
patrz臋 w dane w charakterystyce produktu i wielkich r贸偶nic nie widz臋, wi臋c je艣li mia艂bym la膰 Revanola to raczej la艂bym tego ta艅szego
AntiDanti pisze:
Ch艂opcy pom贸偶nie :hmmm: Kt贸ry olej wybra膰 do silnika 1.9 tdi BLS Ravenol 5W40 VPD czy Ravenol 5W40 VMO (ta艅szy o 40z艂). Kt贸ry bd lepszy dla tego silnika i dlaczego? oznica w cenie jest, wg szukajki na stronie producenta oba mo偶na zastosowa膰...hm sam nie wiem
I na kt贸ry si臋 zdecydowa艂e艣?? Te偶 jestem zainteresowany tym olejem, tylko czym si臋 r贸偶ni膮 opr贸cz nazwy :hmmm:
Gomul89 pisze:
AntiDanti pisze:
I na kt贸ry si臋 zdecydowa艂e艣?? Te偶 jestem zainteresowany tym olejem, tylko czym si臋 r贸偶ni膮 opr贸cz nazwy :hmmm:

No w艂a艣nie ci臋偶ko mi zrozumie膰 polityk臋 firmy, gdy utrudnia si臋 zwyk艂emu Kowalskiemu 艂atwy dob贸r oleju - nie ka偶dy umie czyta膰 i interpretowa膰 karty charakterystyki oleju. Ja wezm臋 ten ta艅szy ale wymiana dopiero pod koniec msca
Pytanie do znawc贸w olejowych. Toyota Yaris 2006 silnik 1.0 3 cylindry (1KRFE). Jaki mam zala膰 olej? Orygina艂 Toyota to 5W-30 FUEL ECONOMY ACEA: A5/B5, ACEA: A1/B1, API: SL/CF.
Ostatnio by艂 wlany Motul 8100 X-Clean FE 5W30 (nie wiem dlaczego taki, nie pami臋tam), a wcze艣niej chyba ELF Evolution SXR 5W30. Czy dalej la膰 tego motula?
AntiDanti pisze:
09 mar 2018, 22:50
Gomul89 pisze:
AntiDanti pisze:

No w艂a艣nie ci臋偶ko mi zrozumie膰 polityk臋 firmy, gdy utrudnia si臋 zwyk艂emu Kowalskiemu 艂atwy dob贸r oleju - nie ka偶dy umie czyta膰 i interpretowa膰 karty charakterystyki oleju. Ja wezm臋 ten ta艅szy ale wymiana dopiero pod koniec msca
Ju偶 zam贸wi艂em ten VPD. Olej do silnik贸w z pompo wtryskiwaczami a od tego ta艅szego r贸偶ni si臋 lekko parametrami. Podsumowuj膮c, oba si臋 nadaj膮 :yes2:
kupszczelisty pisze:
10 mar 2018, 16:34
Pytanie do znawc贸w olejowych. Toyota Yaris 2006 silnik 1.0 3 cylindry (1KRFE). Jaki mam zala膰 olej? Orygina艂 Toyota to 5W-30 FUEL ECONOMY ACEA: A5/B5, ACEA: A1/B1, API: SL/CF.
Ostatnio by艂 wlany Motul 8100 X-Clean FE 5W30 (nie wiem dlaczego taki, nie pami臋tam), a wcze艣niej chyba ELF Evolution SXR 5W30. Czy dalej la膰 tego motula?
w 偶ony 1KR VVTi z 2017 roku zalany jest 0W20.
@Wolf
Ja la艂em oleje 5W-40 ale mo偶na i 5W-30.
Generalnie stosuj olej z norm膮 VW 502 ACEA A3.

Ja wybra艂em najpierw Penrite HPR 5 ale jak zrobi艂 si臋 ca艂kowicie p贸艂syntetykim to przerzuci艂em si臋 na Ravenol VSI 5W-40 ciut lepszy jest Ravenol VST 5W-40.
  • 1
  • 128
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 136