Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - bol─ůczki mechaniczne, kt├│re czasem spotykaj─ů nasze Golfy, pytania o p┼éyny eksloatacyjne
przez Pidzers -  26 mar 2012, 21:18
 dolno┼Ťl─ůskie
Pablo pisze:Ale s─ů te┼╝ zderzaki z okienkiem i klapk─ů. Jak zdejmujesz hak to zakladasz za┼Ťlepk─Ö, a jak montujesz hak to j─ů ┼Ťci─ůgasz.
Kolega nie umie czyta─ç ze zrozumieniem pytania :?: :mrgreen:
przez Pablo -  26 mar 2012, 21:39
 ma┼éopolskie
Umie czyta─ç ze zrozumieniem. Pytanie by┼éo "czy istnieje",ale podaj─Ö alternatyw─Ö w przypadku, gdyby by┼é k┼éopot ze znalezieniem haka pasuj─ůcego pod niewyci─Öty zderzak.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  26 mar 2012, 23:05
 pomorskie
unseen pisze:I chyba jedyne sensowne wyj┼Ťcie. Dotrwa─ç dok┼éadk─Ö i ori lub nie hak przynajmniej nie musisz z nim je┼║dzi─ç bo ile razy mo┼╝e si─Ö przyda─ç zawsze mo┼╝esz u mnie obadac jak─ů trzeba a jest ich sporo na allegro
dla mnie ┼╝aden problem, cho─ç mam zdejmowan─ů westfali─Ö to je┼╝d┼╝─Ö z nim ca┼éy czas :D
Awatar u┼╝ytkownika
przez Krzycho -  27 mar 2012, 20:20
 ma┼éopolskie
mettenos pisze:
unseen pisze:I chyba jedyne sensowne wyj┼Ťcie. Dotrwa─ç dok┼éadk─Ö i ori lub nie hak przynajmniej nie musisz z nim je┼║dzi─ç bo ile razy mo┼╝e si─Ö przyda─ç zawsze mo┼╝esz u mnie obadac jak─ů trzeba a jest ich sporo na allegro
dla mnie ┼╝aden problem, cho─ç mam zdejmowan─ů westfali─Ö to je┼╝d┼╝─Ö z nim ca┼éy czas :D
no tak tz dupochron
przez Sylwestro -  02 wrz 2014, 18:46
 -------
Odgrzeje troch─Ö kotleta :D zbieram si─Ö do monta┼╝u haka w A3. Mam jedno pytanko przed zakupem haka. A mianowicie mo┼╝e kto┼Ť si─Ö orientuje czym si─Ö r├│┼╝ni wi─ůzka uniwersalna od wi─ůzki dedykowanej do Audi A3 z 2005 roku ? Pytam bo r├│┼╝nica w cenie wynosi 350 zeta. Jest to par─Ö z┼éotych wiadomo ale jak mam mie─ç po podpi─Öciu przyczepki choink─Ö z ty┼éu w lampach to wol─Ö wyda─ç te 350 wi─Öcej :D
przez Rutra -  02 wrz 2014, 21:58
 -------
Jak podepniesz instalacj─Ö na kr├│tko to bord b─Ödzie wywala┼é kontrolk─Ö przepalonej ┼╝ar├│wki i od┼é─ůczy o┼Ťwietlenie ty┼éu - zbyt du┼╝y pob├│r energii b─Ödzie rozpoznawa┼é jako zwarcie. Musisz mie─ç modu┼é, kt├│ry od bordu b─Ödzie otrzymywa┼é informacj─Ö jakie ┼Ťwiat┼éo za┼Ťwieci─ç i sam wytworzy energi─Ö niezb─Ödn─ů do zapalenia odpowiedzniej ┼╝ar├│wki. :)
Awatar u┼╝ytkownika
przez MichalVRL -  10 pa┼║ 2018, 12:00
 ma┼éopolskie
Witam, od┼Ťwie┼╝─Ö temat bo mam kilka w─ůtpliwo┼Ťci odno┼Ťnie monta┼╝u haka w swoim aucie - Golf V, ale wersja USA (VW Rabbit).

1. Czy mo┼╝e mi kto┼Ť potwierdzi─ç, ┼╝e do tego modelu mo┼╝na zamontowa─ç oryginalny hak Oris lub jaki┼Ť zamiennik automat, tak jak do standardowego golfa V wersja EU? Czy VW Rabbit nie r├│┼╝ni si─Ö jako┼Ť w tym wzgl─Ödzie? A mo┼╝e to musi by─ç hak jak do wersji GTI o ile jest jaka┼Ť r├│┼╝nica bo kopi─ůc w necie, r├│┼╝ne opisy spotyka┼éem... i ju┼╝ troch─Ö si─Ö gubi─Ö.

2. Dowiedzia┼éem si─Ö z forum, ┼╝e trzeba niestety ci─ů─ç zderzak lub dokupi─ç dok┼éadk─Ö+za┼Ťlepk─Ö jednak u mnie zderzak jest inny ni┼╝ standardowy cho─çby ze wzgl─Ödu na kwadratow─ů tablice rejestracyjn─ů. No i teraz pytanie czy zostaje wyci─Öcie otworu czy jest jaka┼Ť dok┼éadka zderzaka z za┼Ťlepk─ů, kt├│ra by tu spasowa┼éa??

Obrazek
Obrazek

3. Znalaz┼éem tak─ů belk─Ö haka Oris obok mojego miejsca zamieszkania:
https://allegro.pl/vw-golf-v-hak-holown ... 06847.html ,
numer cz─Ö┼Ťci: 1K0803881, no i pytanie czy ta kula haka Oris:
https://www.otomoto.pl/oferta/vw-golf-v ... xtor=SEC-8 ,
numer cz─Ö┼Ťci: 1K0803882 A b─Ödzie pasowa─ç do tej belki? Bo spotka┼éem si─Ö jeszcze z kulami haka o numerze 1K0803882.
Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  10 pa┼║ 2018, 12:17
 mazowieckie
1. Przecie┼╝ buda i podwozie niczym si─Ö nie r├│┼╝ni :oczko:
2. Nie spotka┼éem dolnej dok┼éadki z hakiem pod tablic─Ö kwadratow─ů ale zapytaj w ASO. Je┼Ťli nie ma to ci─Öcie dok┼éadki lub wymiana ca┼éego zderzaka
3. Niech si─Ö m─ůdrzejsi wypowiedz─ů
Awatar u┼╝ytkownika
przez MichalVRL -  10 pa┼║ 2018, 17:56
 ma┼éopolskie
Ok - tak s─ůdzi┼éem, ┼╝e jak buda ta sama to podwozie te┼╝ i nie powinno by─ç problem├│w z dopasowaniem fabrycznego haka Oris.

Takich dok┼éadek zderzaka pod tablice kwadrat te┼╝ nigdzie nie spotka┼éem. Prawdopodobnie b─Ödzie ci─Öcie tego co jest i p├│┼║niej jaka┼Ť estetyczna rze┼║ba ┼╝eby dziura nie straszy┼éa...

Odno┼Ťnie modu┼éu to dzi─Öki forum my┼Ťl─Ö, ┼╝e wst─Öpnie wiem co i jak.

Zostaje jeszcze pkt. 3 odno┼Ťnie tych numer├│w belki i kuli haka. Czy jest kto┼Ť kto m├│g┼éby to sprawdzi─ç?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar u┼╝ytkownika
przez MichalVRL -  11 pa┼║ 2018, 13:26
 ma┼éopolskie
Dzwoni┼éem dzi┼Ť do ASO i niestety nie dowiedzia┼éem si─Ö nic o kuli haka 1K0803882 A. Pan stwierdzi┼é, ┼╝e nie ma takiej w systemie.

To zapytam inaczej dla pewno┼Ťci. Jakie s─ů numery fabrycznego zestawu ORIS belki + kuli haka do Golfa V Hatchback 3D? Wydaj─Ö mi si─Ö, ┼╝e:
Belka: 1K0803881
Kula: 1K0803882

Go┼Ť─ç z ASO mamrota┼é co┼Ť, ┼╝e teraz obowi─ůzuj─ů inne ko┼äc├│wki nr cz─Ö┼Ťci tzn.: 902, a nie 882.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar u┼╝ytkownika
przez A-R-T-U-R -  11 pa┼║ 2018, 13:50
 mazowieckie
czy 3 drzwi czy 5 drzwi przecie┼╝ to niczym si─Ö nie r├│┼╝ni. Jak b─Öd─Ö w domu to podam Tobie nr jaki mam