Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
przez Raxxel -  08 sty 2019, 21:35
 zachodniopomorskie
Witam. Mam golfa 1.9tdi bkc. Mam taki problem, 偶e podczas przeje偶d偶enia przez torowisko, jakie艣 koleiny ale to nie zawsze s艂ycha膰 stukanie jakby jaki艣 metal uderza艂 o co艣. Zawieszenie z przodu jest kompletnie nowe pr贸cz amor贸w, zero luz贸w. Wymieni艂em lew膮 poduszk臋 silnika, ale nadal nie usta艂o :/ Czy uszkodzona poduszka pod 艂aw膮 i ta od rozrz膮du pozwala艂a by na to aby silnik mia艂 taki luz 偶e uderza co艣 o co艣?
Nie mam poj臋cia co to mo偶e by膰, moze maglownica?
Prosz臋 o rady, bo wymienianie wszystkiego po kolei nie ma sensu :/ Co najlepsze czasami trafi si臋 dzie艅, 偶e ani razu nic nie stuknie, a jest moment 偶e przeje偶d偶am przez torowisko i tak stuka, 偶e jakby co艣 si臋 rozbuja艂o.
Awatar u偶ytkownika
przez Cimek -  09 sty 2019, 7:32
 opolskie
@Raxxel U mnie tak stuka艂 艂膮cznik stabilizatora. Je偶eli amorki to polecam diagnost臋.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  09 sty 2019, 9:03
 pomorskie
呕eby uszkodzona poduszka czy 艂apa silnika powodowa艂a metaliczne uderzenia to wr臋cz nieprawdopodobne, musia艂a by by膰 kompletnie wywalona i ca艂a guma z niej wypadnueta, je艣li wizualnie tego nie wida膰 to nie ten trop. Pr臋dzej amortyzator ale mo偶e jaki艣 inny lu藕ny element przy silniku? Czy uk艂ad wydechowy z katalizatorem, lu藕na os艂ona itp... wykluczy艂e艣?
przez Raxxel -  09 sty 2019, 9:36
 zachodniopomorskie
Tak, to wykluczam, bo ostatnio dwumas wymienia艂em i wszystko po 5 razy sprawdza艂em.
艁膮czniki stabilizator贸w s膮 nowe. Nie wymienia艂em tylko sworzni i amor贸w. Tylko czy amortyzator by tak puka艂? Czasami potrafi puka膰 a偶 jakby sie tak rozbuja艂o.

edit
A dodam jeszcze, 偶e w lato jeszcze na feldze 18, 225/40/18 oponie. Zawias g艂贸wnie wybi艂em przez to, ale nie wiem czy ma to co艣 wsp贸lnego. Torowiska w Szczecinie zrobi艂y swoje.
przez Raxxel -  09 sty 2019, 9:47
 zachodniopomorskie
Pr贸bowa艂em, pr贸bowa艂em nawet kluczem dokr臋ci膰 to nawet niedrgnie i nie ma jakiego艣 luzu na gumie.
W艂asnie tak sie zastanawia艂em nad maglownic膮, ale czy to wyst臋powa艂oby cyklicznie czy ca艂y czas by puka艂o? Og贸lnie jak wymieni艂em lew膮 poduszke silnika, to troszke usta艂o i nie ma tego tak cz臋sto.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  09 sty 2019, 9:50
 pomorskie
kiedy艣 mia艂em problem ze stukami tylnego zawieszenia, tutaj diagnostyka jest prostsza wsiadasz w baga偶nik kto艣 jedzie a ty s艂uchasz :P z przodem niestety jest gorzej, pod mask臋 si臋 nie zmie艣cisz :D

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
艢ruby sanek s膮 dokr臋cone? Pytam bo cz臋sto zdarza si臋 ich samoistne popuszczanie

Wybite sworznie koncowek dr膮偶k贸w kierowniczych mocno stukaj膮 ale zapewne je sprawdzi艂e艣
przez Raxxel -  09 sty 2019, 9:56
 zachodniopomorskie
Tak, dokr臋cone, bo jeszcze z ciekawo艣ci ostatnio sprawdza艂em.
By艂em na stacji diagnostycznej i w przednim zawieszeniu 0 luz贸w :/
Zam贸wi艂em poduszki w 艂awe i praw膮 od rozrz膮du, ale chyba jednak odm贸wie jak piszecie, 偶e nie mo偶liwe jest zeby tak silnik t艂uk艂.
przez Raxxel -  09 sty 2019, 10:15
 zachodniopomorskie
Wiesz co, takie wra偶enie odnosi艂em, 偶e jest ewidentnie co艣 lu藕nego, my艣la艂em 偶e silnik na poduszkach i dlatego taki podj膮艂em trop. Dzisiaj albo jutro wyjm臋 mc phersona i ocenie go na stole, mo偶e znajd臋, bo ju偶 mam dosy膰 tych stuk贸w.

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
A i u mnie jeszcze d藕wi臋k nasila si臋 przy stronie kierowcy. Jak przeje偶dzam przez torowisko wolniej np. to te偶 mocno t艂ucze.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  09 sty 2019, 10:21
 pomorskie
Uk艂ad nap臋dowy jest na tyle ci臋偶ki 偶e trudno odnie艣膰 wra偶enie 偶e mo偶e by膰 lu藕ny, oczywi艣cie g艂uche stuki mog膮 mie膰 miejsce ale 偶eby by艂o wra偶enie czego艣 lu藕nego to s艂abo to widz臋, takie jest moje zdanie

Wszystko si臋 opiera na indywidualnych odczuciach akustycznych, jeden co艣 nazwie stukiem, inny g艂uchym stukiem a jeszcze inny metalicznym stukuem, trudno tak do ko艅ca si臋 odnie艣膰 to twoich wra偶e艅 artystycznych :D

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
Raxxel pisze:
09 sty 2019, 10:19
Jak przeje偶dzam przez torowisko wolniej np. to te偶 mocno t艂ucze.
Stawiam na amortyzator, jego poduszk臋 lub inny niezdiagnozowany luz w uk艂adzie kierowniczym lub uk艂adzie zawieszenia
przez Raxxel -  09 sty 2019, 10:27
 zachodniopomorskie
Melomanem nie jestem :d postaram si臋 poje藕dzi膰 zaraz po dziurach i mo偶e uda mi si臋 co艣 nagra膰

Dodano po 28 sekundach:
To wychodzi na Amor albo maglownica

Dodano po 50 minutach 41 sekundach:
Je偶d偶臋 sobie teraz, wje偶d偶am w kazda dziur臋 cisza . Pada deszcz, jest wilgotno mo偶e dlatego nie puka? To wskazywa艂o by na poduszk臋 amortyzatora