Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#288971
W sobotę będę w domu . Postaram się nagrać filmik i zobaczysz jak działa teraz u mnie .
Przed wymiana sprężarki mniej więcej wyglądało to tak ze te bary stały w miejscu nic się nie zmieniało , ok dodaniu gazu widać było jak ciśnienie rośnie do jakoś 10 bar i w tym momencie startował dodatkowy wiatrak i klima już chodziła ciagle . Bez wkręcenia na obroty nie było szans żeby zaskoczyła . Wymieniłem ten zawór w sprężarce i ogólnie nic to nie dało .
Puściły mi w końcu nerwy :threaten: i kazałem wymienić sprężarkę ( dałem zdjiecie kilka postów wyżej ) chłodnice klimy , i chyba zawór rozprężny :.. teraz klima startuje odrazu po odpaleniu auta , ciśnienie momentalnie rośnie i załącza się wiatrak dodatkowy . Chodzi chłodzi i jest ok . Co było przyczyna ? Nie wiem i juz nie chce widzieć :tooth:
By soja -  06 cze 2022, 14:32
 zachodniopomorskie
#289000
Panowie, czy ktoś się orientuje za co odpowiadają w układzie elektrycznym kllimatyzacji dwie z trzech wtyczek , które oryginalnie są wpięte do wiązki elektrycznej alternatora. Ta jedna 2-pinowa, to idzie oczywiście d alternatora, ale jest tez jedna 2-pinowa, i po drugiej stronie (bliżej skrzynki bezpieczników pod maską) - czteropinowa?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  18 cze 2022, 20:01
 warmińsko-mazurskie
#289054
Po 6 latach dopada i mnie problem klimatyzacji, po zimie już nie odpala.
Wymieniać zawór czy może jechać na dobicie czynnika, sprawdzić szczelność?
Reakcja na włączanie klimy jest, słychać że coś inaczej pracuje pod maską, wiatraki nie załączają się (vcds załącza wiatraki)
Obrazek

Klima wylaczona
Obrazek
Klima włączona
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 cze 2022, 13:07 przez wojtas4589, łącznie zmieniany 1 raz.
#289055
Jak zawór jest na śrubkę to ciężko ci będzie nabyć taki sam z tego co mi mówił mój klimiarz to podobno pasują z jakiś francuzów ale ogólnie będzie ciężko o nowy ja musiałem wymienić sprężarką z golfa 6 już z nowym zaworem na segera.
Powód klima mimo nabicia nie działała , błędów było brak.
Kupiłem sobie taki przewód i nim sprawdzam ciśnienie w układzie klimatyzacji, można od razu kupić taki przewód wraz z butlą z gazem do uzupełnienia działa na 100% gaz jest z olejem sprawdzony u syna.
https://allegro.pl/oferta/przewod-do-na ... 4291fbf951
Lub
https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-nap ... 4291fbf951
Synowi ten zestaw uratował powrót z Chorwacji bo by jechał w piekarniku.
#289081
Witam
Mam problem z klimatyzacją, po włączeniu chodzi około 20 sekund potem jakby się wyłącza i nie wieje z żadnych kratek coś słyszę że chodzi dalej ale nic nie dmucha. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu chodzi około 20 sekund i dalej sie wylacza , robiłem adaptacje silniczków nic to nie pomogło
Pacjent golf V 1.9. 2003r.

https://youtube.com/shorts/B3aAQ69pqpk
#289229
Witam
Moja sprezarka dwa lata temu wymieniona wraz z chlodnica klimy.
Sprezarka sie zalacza wentylatory takze, tylko w upalnie dni 30 stopni nie chlodzi tak bym mial lodowke w moim Golfe 5 1,9.
Czy to z powodu czynnika mogl po dwoch latach az tak spasc? czy gdzies bedzie nieszczelnosc.
Czy zawór w sprezarce ma cos do tego ze bedzie slabiej chodzic?
Moja clima to climatic manualny.
Postaram sie dzisiaj wrzucic zdjecia z VCDS. Co oznaczja te kody spręzarki ?
Jesli klima sie wlacza nie zaleznie od obrotow i chłodzi nie mroznie to zawor G65 i zawor w sprezarce sprawny ?
Pozdrawiam ;-)

Dodano po 20 godzinach 34 minutach 49 sekundach:
Dodaje Foto z vcds .jedno z włączonej . Czy tak powinno dzialac ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
#289352
Witam, proszę o odpowiedź, mam climatic więc czujnik temperatury wnętrza znajduje się obok pokręteł i zawyża temperaturę o jakieś 4 stopnie, kiedy ustawię pokrętłem na 22 stopnie (środek) wszystko działa tylko grzeje z opóźnieniem bo temperatura w kabinie misi spać do 18 stopni co jest bardzo mało komfortowe, czy można go jakoś skalibrować? Czy trzeba wymienić panel z czujnikiem ?
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72