Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Piter251 -  16 kwie 2024, 20:38
 warmińsko-mazurskie
#291000
Hej!
Golf V 1.6MPI, bse, skrzynia FVH - 5 biegowa.
Od kilka dni zauważyłem, że przy odpuszczaniu sprzęgła słychać pojedyncze puknięcie (im wolniej to zrobię tym mniej jest to słyszalne) - puknięcie ewidentnie pod maską, nic wewnątrz auta. Występuje to tylko i wyłącznie przy włączonym silniku - zarówno na luzie (na postoju) gdy wciskam i puszam sprzęgło jak i przy zmianie biegów (mam wrażenie, że nie zawsze, ale może jest to spowodowane hałasem pracy silnika itd.). Co ciekawe gdy jadę z jakąś prędkością, wrzucę "luz" i wciskam i odpuszczam sprzęgło to kompletnie nie słyszę tego dźwięku... :evil:
Kilak dni wcześniej zaobserowałem pewnego rodzaju skrzypienie/piszczenie przy wciskaniu pedału sprzęgła (nigdy z rana, zawsze popołudniu po powrocie z pracy :threaten: ) - miałem wrażenie, że to ta sprężyna odbijająca pedał sprzęgłą - spśikałem to smarem, ale bez efektu. Skrzypienie ciągle się pojawia, ale teraz bardziej martwi mnie to puknięcie po odpuszczeniu sprzęgła.
Ktoś wie co to może być? Miał ktoś podobny przypadek?