Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#291043
Kupiłem ten proponowany prz4ez Ciebie olej, wlałem i o dziwo weszło tylko 1.5l rzekomo ma być 2l. Przechyliłem golfa na lewy bok, myślałem że wejdzie więcej ale niestety nie, jest równo z korkiem wlewowym.
Nie wiem jaka to skrzynia, po VIN sprzedawca potwierdził, że to ten olej i zapewnił, ze mają wejść 2 litry pod korek. Ten model golfa był dedykowany na rynek skandynawski, może ta skrzynia jest jakaś nietypowa, sam nie wiem. Mam nadzieję, że na tym 1,5 litrze jej nie zarżnę.

Ps. A ci fachowcy spod podanego linku w ogóle się odpowiedzieli na moje zapytanie.
#291045
Skoro tak to teraz do^^^^^^^^^m do pieca. Podkusiło mnie i po spuszczeniu oleju wlałem ropę aby dodatkowo wypłukać skrzynię i wylałem tą płukankę. Jeżeli jest jak mówisz to nie cała ropa została spuszczona i nowy olej dolałem do pozostałej ilości ropy. Z drugiej strony jeżeli nie schodzi całkowicie olej, bo korek spustowy nie jest w najniższym punkcie to może nie jest najgorzej, bo cały czas pozostawał w tej martwej przestrzeni stary olej ...
Ale wymyślili położenie korka spustowego, masakra. No nic przejechałem ok. 50km i skrzynia nie wydaje jakiś nieprzyjemnych dźwięków. Teraz biję się z myślami , czy wymieniać ponownie?, jeżeli tak, jak spuścić olej z całej skrzyni.
#291051
@Dziadekek13 dzięki fest :) ,przed chwilą wróciłem z wyjazdu, zaraz zobaczę ten filmik na YT, tak na szybko jaka by nie była ta skrzynia to z tego wykazu wychodzi, że 1.9-2l dla 5-cio biegowej.
Mam, eureka skrzynia G0C :clap: , na razie mam zajob ale spuszczę jak na YT i zaleję jeszcze raz. G0C to znaczy, że skrzynia
GQQ, ło matko trzeba fakultet trzeba skończyć, aby wyczaić jaka skrzynia, heheh
Zatem olej G 070 726 A2 , jeżeli dobrze interpretuję Mettenoosa:
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=4452#p54209
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9