Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By dziuraski -  07 lip 2014, 14:57
 -------
#136886
No właśnie czy to normalne? może o czymś nie wiem :] ? ogólnie chłodzi perfekt szybko łapie temperaturę robiłem 2 lata temu spory serwis z remontem, zakładam że jest 98% sprawna, VCDS nie wyrzuca błędów. Jednak jak się zatrzymam na dłużej (korek) albo odpalę auto po kilkuminutowym postoju klima nie działa, tak jakby wogóle kompresor się nie włączał, włącza się dopiero jak ruszę i to można powiedzieć po kilkuset metrach mam już chłodne powietrze z kratek. Jakieś podpowiedzi ??
By banan_wlkp -  07 wrz 2018, 12:08
 kujawsko-pomorskie
#267984
Podepne się pod temat.

Niepokojący objaw: podczas postoju np w korku lub na czerwonym świetle zimne powietrze przestaje lecieć z nawiewu, tak jakbym wyłączył klimatyzację, napomiast po ruszeniu lub jak zwiększę obroty znowu leci zimne powietrze.
Poza tym po ruszeniu zimne powietrze przy włączonej klimie zaczyna lecieć dopiero po przejechaniu jakiś 2-3 km.
Intensywność nadmuchu nie zmienia się.

Natomiast jest też tak, że jak już jadę 20-30 min i dłużej to powyższe niepokojące objawy już ustępują i wszystko działa normalnie.

Climatronic dwustrefowy.

Czynnik uzupełniony, układ szczelny, brak błędów na komputerze.

Jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2018, 14:12 przez banan_wlkp, łącznie zmieniany 1 raz.