Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Bratek -  08 sie 2014, 14:48
 mazowieckie
#139465
Od jakiegoś czasu słyszę dziwne a'la "tarcie" dochodzące z komory silnikowej. Dźwięk słychać najlepiej siedząc w kabinie, na postoju. Podczas jazdy raczej go nie słychać, bo zagłusza go szum toczenia i klekot silnika. To samo przy podniesieniu maski - klekot go w większości zagłusza. Wydaje się, że dźwięk pochodzi "z końca" silnika, od strony kabiny.
Poza samym dźwiękiem samochód jeździ bez problemów, skrzynia też bezproblemowo pracuje.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?
Samochód to 1.9 TDI BLS DSG, jakieś 2-3 tys. km temu wymieniany był napinacz paska wielorowkowego i niedawno sprężarka klimatyzacji.
Sorry jeśli zadaje głupie pytanie, ale nie mam zbyt wielkiej wiedzy.

Nagranie: http://www9.zippyshare.com/v/38678291/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
By glodek -  12 sie 2014, 8:07
 wielkopolskie
#139798
Prawda jest taka że nie ma reguły i ciężko będzie stwierdzić co za dźwięk Cię irytuje - może to być wszystko, a szkoda rozebrać pół silnika - ja miałem ostatnio przygodę z rolką alternatora (piszczało niesamowicie zawsze na zimnym) PS zanim zlokalizowałem co to piszczy gdzie alternator jest na wierzchu zaraz po otwarciu maski, to już byłem gotowy zabierać się za rozrząd bo pisk nie wskazywał na alternator. Więc albo czekaj aż dźwięk zwiększy swoją siłę aby szło go wyeliminować albo to szukanie igły w stogu siana dosłownie ! - szukaj wprawionego mechanika słyszałem o takich ze stetoskopem :tooth:

PS zobacz jeszcze czy trze na wciśniętym sprzęgle - może to dwumas
By Bratek -  12 sie 2014, 19:33
 mazowieckie
#139836
@glodek - no właśnie obawiam się, że byłoby to właśnie szukanie igły w stogu siana. Mam DSG, dwumas to to raczej nie jest, bo nie trzęsie nic budą, skrzynia pracuje szybko i gładko tak jak wcześniej.

@Sajmon - nie wydaje mi się, napinacz był już jakiś czas temu wymieniany, poza tym przed jego wymianą, gdy były luzy "chrobotanie" było słychać i w kabinie, i przy otwartej masce. Teraz słychać to praktycznie tylko w kabinie, a przy podniesionej masce mam wrażenie, że dźwięk dobiega właśnie z "końca" silnika, gdzieś przy kabinie od strony pasażera.

No cóż, chyba będę musiał to na razie olać, choć po prostu wolałbym zapobiegać ewentualnym dalszym problemom niż później je leczyć :)
Awatar użytkownika
By glodek -  12 sie 2014, 20:03
 wielkopolskie
#139837
Od strony pasażera, koło pasowe, pompa oleju, pompa wody, pasek rozrządu .. I można by tak wymieniać w nieskończoność - może wczesniej tez był ten dźwięk tylko zagłuszał go inny ;) olej sprawę (chyba ze to jest mega uciążliwy dźwięk ) i nie szukaj dziury w całym bo w silniku jest masę części ruchomych i cieżko Ci będzie to stwierdzić - ja miałem prosty temat bo zdjąłem pasek z alternatora, odpaliłem i cisza ;) co z innymi podzespolami juz nie jest takie proste :(
By Bratek -  12 sie 2014, 20:07
 mazowieckie
#139839
Pewnie tak zrobię i oleję temat, mam tylko nadzieję, że nic innego się nie stanie i będę mógł się cieszyć bezawaryjnym samochodem :) W sumie podczas jazdy tego nie słychać, tylko na postoju/światłach, a wolałbym po prostu nie mieć tego "tarcia", bo lubię jak wszystko jest idealnie hehe :D
By GolfistaV -  02 cze 2016, 11:50
 mazowieckie
#229912
Witam serdecznie mam problem odnośnie mojego Czarnego.
Pacjent to Golf V 1,6 102 km LPG 2007 rok
Bardzo czesto podczas jazdy slychać taki jednostajny metaliczny ruch "fiu fiu fiu". Zauwazylem, że podczas dodawania gazu podczas ruszania ten dzwiek przyspiesza. Gdy wlacze klime nie slychac niczego. Na postoju na zewnatrz dzwiek jest nieslyszalny. Dopiero jak sie schyle przy przednim kole od pasazera mozna to dostrzec. Są dni kiedy tego dzwieku nie ma, ale bardzo rzadko. Ten ruch metaliczny delikatnie czuc na kierownicy. Nie mam żadnych problemow z temperatura. Silnik normalnie rozgrzewa sie max do 90 stopni.
By David -  10 lip 2016, 16:22
 mazowieckie
#233660
Kolego golfistaV czy udało Ci się znaleźć przyczynę tego tarcia?
W moim Plusie jast podobnie. Słychać w kabinie cykliczne odgłosy obcierania dochodzące z komory silnika, albo gdzieś z pod deski, które przyspieszają z obrotami silnika i nie słychać ich na zewnątrz. Mi na myśl przychodzi maglownic, tylko nie wiem czy silnik przekładni pracuje cały czas czy tylko podczas kręcenia kierownica.
Awatar użytkownika
By cha -  23 sie 2016, 18:21
 mazowieckie
#237591
Czy ktoś może wie co to lub czego to dźwięk?
0:05-0:07 włączenie zapłonu
0:12-0:15 wyłączenie zapłonu
Mam tak za każdym razem po wyłączeniu zapłonu
Po nasłuchiwaniu wydaj mi się że to gdzieś z tego miejsca zaznaczonego na czerwono.
Obrazek
By _toja_ -  04 wrz 2016, 1:39
 dolnośląskie
#238391
Witam

Od osmiu lat jestem posiadaczka VW Golf 5 Benzyna 1.4., rocznik 06.2006. Dotychczas nie mialam z nim zadnych problemow az do teraz. Od jakiegos czasu pojawil sie z prawej strony silnika takie jakby tykanie, po wcisnieciu sprzegla, dzwiek ten zanika. I jeszcze jak ruszam autem to szarpie mi autem na 1 biegu, musze bardzo powoli wciskac sprzeglo zeby nie szarpalo.
w 8 sekundzie zostalo wcisniete sprzeglo

To tego doszedl tez nowy dzwiek po lewej stronie silnika, ktory po kilkunastu sekndach zanika. To tak jakby cos tam gdzie sie o cos ocieralo.
po 18 sekundach dzwiek znacznie zanika

Jeszcze mam jedno pytanko, czy ten silnik posiada dwumas?

pozdrawiam i dziekuje za uwage i odpowiedzi :blush:
By _toja_ -  04 wrz 2016, 10:59
 dolnośląskie
#238404
Mettenoos pisze:
_toja_ pisze: Jeszcze mam jedno pytanko, czy ten silnik posiada dwumas
nie

przeniosłem, proszę następnym razem o korzystanie z wyszukiwarki :hi:

nie bardzo mi pomogl ten post, ale trudno poszukam gdzie indziej moze beda bardziej pomocni
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  04 wrz 2016, 11:05
 dolnośląskie
#238406
_toja_ pisze:
Mettenoos pisze:
_toja_ pisze: Jeszcze mam jedno pytanko, czy ten silnik posiada dwumas
nie

przeniosłem, proszę następnym razem o korzystanie z wyszukiwarki :hi:

nie bardzo mi pomogl ten post, ale trudno poszukam gdzie indziej moze beda bardziej pomocni
Kolega poprosil o korzystanie z wyszukiwania na forum. Na zadane pytanie zostala udzielona odpowiedz. Auto z tym silnikiem nie posiada dwumasu
By _toja_ -  04 wrz 2016, 11:23
 dolnośląskie
#238410
A-R-T-U-R pisze:
_toja_ pisze:Jeszcze mam jedno pytanko, czy ten silnik posiada dwumas
Mettenoos pisze:
nie

przeniosłem, proszę następnym razem o korzystanie z wyszukiwarki :hi:

nie bardzo mi pomogl ten post, ale trudno poszukam gdzie indziej moze beda bardziej pomocni
Kolega poprosil o korzystanie z wyszukiwania na forum. Na zadane pytanie zostala udzielona odpowiedz. Auto z tym silnikiem nie posiada dwumasu

tylko ze kazdy uzytkownik tego forum inaczej opisuje swoj problem, zobaczymy czy uda mi sie cos znalezc
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 wrz 2016, 12:00
 pomorskie
#238413
A-R-T-U-R pisze: Kolega poprosil o korzystanie z wyszukiwania na forum. Na zadane pytanie zostala udzielona odpowiedz. Auto z tym silnikiem nie posiada dwumasu
No ku... co za ludziska, nie dość że człowiek za lenia używa wyszukiwarki i łączy posty to jeszcze opi_erdol dostaje :) nastepnym razem za niekorzystanie z wyszukiwarki będzie od razu kosz