Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By TomASS -  08 sty 2009, 12:31
 -------
#13966
Witam,

Zatka³a mi siê jedna dysza spryskiwaczy przedniej szyby. Wyj±³em j±, przep³uka³em, ig³± pogrzeba³em, przedmucha³em i dalej kicha. Jestem pewny, ¿e to dysza, bo jak zamieni³em miejscami, to "problem" te¿ siê zamieni³. Dzwoni³em do VW Wojtanowicz, nie sprzedaj± samych dyszy, wystêpuj± one w komplecie ze zbiornikiem, przewodami, pompk± - koszt 1800z³ :otepienie: szuka³em na allegro - nie ma :/ szuka³em we Wroc³awiu - dwa sklepy - Auto Zatoka (na ¦wiêtokrzyskiej) oraz sklep VW pomiêdzy TESCO-HIT a ZUSem.

Czy który¶ z Szanownych Grupowiczów wie gdzie takowe kupiæ, lub mo¿e ma na zbyciu? Najchêtniej obydwa bym wymieni³.


Dziêki.
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 sty 2009, 13:18
 mazowieckie
#13969
TomASS pisze:Dzwoni³em do VW Wojtanowicz, nie sprzedaj± samych dyszy, wystêpuj± one w komplecie ze zbiornikiem, przewodami, pompk± - koszt 1800z³
Najwiêksza bzdura jak± s³ysza³em. Oczywi¶cie, ¿e mo¿na kupiæ same dysze. Mogê grzebn±æ w ETCE po numer czê¶ci. Podgrzewane czy nie?

A wogóle ma mam dwie niepodgrzewane dysze do sprzedania wyjête z mojej Jettki (za³o¿y³em podgrzewane), wy¶lij mi PM jak chcesz.
By kuba94 -  08 sty 2009, 15:06
 pomorskie
#13971
Numer vw 5M09559859B9 cena w VW Gajos Sopot 15,90 z³ Podgrzewana vw 5M09559869B9 cena 68.65
Awatar użytkownika
By dex -  08 sty 2009, 22:57
 śląskie
#13984
witam ! A jak wygl±da pod³±czenie tej co podgrzewa czy jest tam juz kabelek który sie podpina bo mam nie podgrzewane dysze i gdy wymieniê na te podgrzewaj±ce to tylko wpinam czy jeszcze muszê co¶ kombinowaæ ¿eby mi grza³y ?
Awatar użytkownika
By maluszek -  08 sty 2009, 23:00
 mazowieckie
#13985
dex pisze:witam ! A jak wygl±da pod³±czenie tej co podgrzewa czy jest tam juz kabelek który sie podpina bo mam nie podgrzewane dysze i gdy wymieniê na te podgrzewaj±ce to tylko wpinam czy jeszcze muszê co¶ kombinowaæ ¿eby mi grza³y ?
musisz poci±gn±æ wi±zkê. niestety nie ma gotowej wi±zki do pod³±czenia.
By kuba94 -  08 sty 2009, 23:16
 pomorskie
#13988
Wi±zke kupuje siê gotowa czy sie robi samemu i na jakiej zasadzie siê w³±cza siê podrzewanie dysz
Awatar użytkownika
By maluszek -  09 sty 2009, 0:29
 mazowieckie
#13991
kuba94 pisze:Wi±zke kupuje siê gotowa czy sie robi samemu i na jakiej zasadzie siê w³±cza siê podrzewanie dysz
Niestety robi siê samemu.

No chyba, ¿e zrobisz tak jak ja zrobi³em z wiêkszo¶ci± moich modów: kupisz wi±zkê z samochodu, który mia³ wszystko co Ci potrzeba i wyprujesz potrzebne kable. Ca³o¶ciowo wychodzi du¿o taniej, ale przy wiêkszej liczbie modów.

Co do podgrzewania dysz to nie chcia³o mi siê jeszcze sprawdzaæ multimetrem kiedy grzej±, ale wydaje mi siê, ¿e ca³y czas po przekrêceniu kluczyka. Zasilanie bezpiecznika podgrzewania wg schematu za³±cza jeden z przeka¼ników na J519 (CECM, Bordnetz), ale co powoduje za³±czenie tego przeka¼nika, to mi siê ju¿ nie chcia³o grzebaæ. J519 ma przeka¼nik (przynajmniej w TDI) od³±czaj±cy czê¶æ urz±dzeñ przy za du¿ym obci±¿eniu, ale nie pamiêtam czy to ten sam przeka¼nik.