Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Tukos22 -  22 sty 2015, 11:37
 mazowieckie
#162208
Wydaje mi się że to jednak olej, daje on rozne objawy ciezko jest jednoznacznie stwierdzic. Ja bym wymienial koszt nie wielki a myślę ze pomoże ;)
Awatar użytkownika
By WitekAlex -  18 maja 2015, 10:25
 łódzkie
#178796
Podłączę się z zapytaniem pod ten topic żeby już nie zakładać nowego tematu.

Wczoraj jadąć autostradą zauważyłem że na piątym biegu (skrzynia piątka) podczas dodawania i odejmowania gazu lewarek skrzyni biegów wykonuje samoczynny ruch. To jest taki 1 cm skok przód tył. Sprawdziłem inne biegi i nie widze takiego obiawu oprócz tej piątki. Moje pytanie jest czy to jest normalne i czy tak powinno być?
W innych autach którymi jeżdziłem też lewarek maiał minimalne ruchy podczas dodawania gazu i odpuszczania ale nie aż tak duży jak tutaj. Podpowiedzcie jak jest u was.
Awatar użytkownika
By hudy017 -  21 sie 2015, 18:53
 pomorskie
#189789
Witam ponad rok temu zaczęła mi zgrzytać 2 powyżej 3000 obrotów, poniżej wchodziła gładko. Wymieniłem olej, oryginalny z ASO i pomogło, niestety tylko na rok teraz problem znów powrócił. Powiedzcie czy naprawiać, czy wymieniać skrzynie? Jakie będą koszty?
Awatar użytkownika
By glodek -  21 sie 2015, 21:55
 wielkopolskie
#189811
Taki urok tych skrzyń 6bieg - synchronizator naprawa ok 1000zl wiec lepiej kupic nowsza ;) (z mniejszego przelotu) ja wymieniałem u siebie z tego samego powodu nowa 1500 z montażem (po przelocie 50tys) a za stała dostałem 900zl jakaś firma z wawy skupuje ale nie pamietam nazwy (wystawiłem na alledrogo i sami sie odezwali) nie warto robic starej !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By hudy017 -  22 sie 2015, 14:39
 pomorskie
#189839
Lukasz89 pisze:
hudy017 pisze:zrobiłem ok 10-12 tys., olej kupiłem w serwisie 140zl za 1l :) :) weszło ok 1,8l, a zlany olej był brązowy bez śladów opiłków http://imgur.com/dOZeKAc
U mnie po 118 tys.km olej wyglądał dużo lepiej...
to jest kolor jaki był przy wymianie rok temu przy przebiegu 140tys.
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  23 sie 2015, 10:57
 kujawsko-pomorskie
#189894
Witam
Na samym początku jeżeli już temat istnieję prosiłbym o przekierowanie ;)
A więc,
Od jakiegoś czasu mam problem z 3 cim i z wstecznym biegiem ,
Sprzegło wymienione jakieś 10 tys km temu ,
odpowietrzone wszystko okej , jedyne co mnie nie pokoi to nie zawsze odbijający pedał sprzegla , do konca nie odbije ( nie zawsze się tak dzieje ale zbyt często ), nie wiem jak u Was jest ale u mnie sprzęgło w podłogę lekki ruch nogi i już jedzie
i od niedawna na gorącym silniku zgrzyt na wstecznym nawet jak auto zatrzymane ,
Pierwsza myśl wysprzęglik ??
Doradźcie pomóżcie ;)
Pozdrawiam i czekam na Odpowiedź :pepsi: :pepsi: :hi: :hi: :hi:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10