Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
Awatar użytkownika
By pitt52 -  13 gru 2015, 8:47
 śląskie
#204910
jimi192 pisze:Witam mam problem z wrzuceniem 5 biegu dzieje sie to tylko gdy chce zredukowac z 6 z kazdego innego biegu nie ma problemu. Dwu mas odpada 10tys. km. temu wymienione kompletne sprzeglo(pękął docisk wymienilem wszystko za jednym razem) moze to kwestia tylko regulacji i czy moge to zrobic sam czy tylko mechanik?
Ciekawe, ale ja bym zaczął od regulacji cięgien a potem ewentualnie sprawdzenie oleju w skrzyni. Wymieniałeś? Pzdr
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  13 gru 2015, 9:24
 lubelskie
#204917
jimi192 pisze:Witam mam problem z wrzuceniem 5 biegu dzieje sie to tylko gdy chce zredukowac z 6 z kazdego innego biegu nie ma problemu. Dwu mas odpada 10tys. km. temu wymienione kompletne sprzeglo(pękął docisk wymienilem wszystko za jednym razem) moze to kwestia tylko regulacji i czy moge to zrobic sam czy tylko mechanik?
Jeśli to jest na ciepłym silniku - sprawdź olej w skrzyni. Jeśli dzieje się też tak na zimnym to cięgna raczej.
By jimi192 -  31 gru 2015, 17:03
 śląskie
#207687
oleju w skrzyni nie wymienialem przydalo by sie wymienic napewno nie zaszkodzi moj mechanik wykryl "rozjechany" maly plastki dokladnie nie wiem jaki ale gdzies kolo ciegien ktorej to czesci nigdzie nie ma podobno w golfach 3 czesc nie byla wymienialna trzeba bylo "sztukowac" albo sciagnac skrzynie i wymienic caly element. Po nowym roku zostaje zamowic z vw o ile jest ona wymienna.
Awatar użytkownika
By dezmond -  03 lut 2016, 16:20
 śląskie
#213719
Witam
Mam problem z biegiem 6, gdy go wrzucam i puszczam sprzęgło on zaczyna przeskakiwać jakby w ogóle się nie wbił. Cięgna wyregulowałem i nawet ręcznie wszystkie biegi wciskałem ręką pod maską, efekt ten sam. Co to może być ? Jest to tylko jeden bieg a reszta wchodzi jakby auto co dopiero wyjechało z fabryki, zero szumów, wycieków. Pytam ponieważ zazwyczaj na forum był problem z biegami parzystymi lub nie parzystymi a tu jest tylko z jeden
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lut 2016, 18:22
 pomorskie
#213743
dezmond pisze:Witam
Mam problem z biegiem 6, gdy go wrzucam i puszczam sprzęgło on zaczyna przeskakiwać jakby w ogóle się nie wbił. Cięgna wyregulowałem i nawet ręcznie wszystkie biegi wciskałem ręką pod maską, efekt ten sam. Co to może być ? Jest to tylko jeden bieg a reszta wchodzi jakby auto co dopiero wyjechało z fabryki, zero szumów, wycieków. Pytam ponieważ zazwyczaj na forum był problem z biegami parzystymi lub nie parzystymi a tu jest tylko z jeden

poczytaj bo problemy mieli podobne >>>KLIK<<<
Awatar użytkownika
By dezmond -  03 lut 2016, 18:50
 śląskie
#213746
Skrzynia naprawiona, przyczyną były przesunięte widełki między biegiem 5 a 6 i teraz pytanie czy montować dekielek (ten od strony lewego nadkola) na silikonie czy bez niczego tak jak był?
By dannyh -  16 lut 2016, 20:16
 śląskie
#215826
Witam,
Mam ten sam problem który przewija się przez wszystkie strony - przy spokojnej jeździe miejskiej problem haczenia skrzyni właściwie nie występuje, ale wczoraj byłem w nieco dłuższej trasie i dwa razy wrzuciłem coś pomiędzy 1 i 3, od razu wracając i poprawiając na trójkę (przypadłość opisywana już wcześniej).

Ja mam dwa mankamenty - pierwszy to jak w zdrowym mk5 działa lewarek skrzyni, biegi mają odbijać? Jak mam wsteczny i przesuwam lekko na luz to lewarek powinien wrócić na środek? Podobnie z dwójki na trójkę, pchacie do przodu czy jednak etapami, do przodu i luz? U mnie to wręcz trochę tej trójki trzeba szukać no ale jeszcze dwa tygodnie muszę wytrzymać z czymś takim.

Do tego dodam, że komputer nie rozpoznaje wbitej piątki - to prawdopodobnie przypadłość powiązana z opisywanymi co? Tzn jadę biegami, dostaje "sugestie" ze strzałką w góre kiedy jaki bieg (wiadomo, raz się trzymam raz nie), ale jak mam strzałkę do góry z czwórki (wrzuć piątkę) to po zmianie dalej zostaje tak jak jest. Obawiam się że i na inne rzeczy to może się przenosić co?
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  17 lut 2016, 21:32
 lubelskie
#216008
dannyh pisze:Witam,
Mam ten sam problem który przewija się przez wszystkie strony - przy spokojnej jeździe miejskiej problem haczenia skrzyni właściwie nie występuje, ale wczoraj byłem w nieco dłuższej trasie i dwa razy wrzuciłem coś pomiędzy 1 i 3, od razu wracając i poprawiając na trójkę (przypadłość opisywana już wcześniej).

Ja mam dwa mankamenty - pierwszy to jak w zdrowym mk5 działa lewarek skrzyni, biegi mają odbijać? Jak mam wsteczny i przesuwam lekko na luz to lewarek powinien wrócić na środek? Podobnie z dwójki na trójkę, pchacie do przodu czy jednak etapami, do przodu i luz? U mnie to wręcz trochę tej trójki trzeba szukać no ale jeszcze dwa tygodnie muszę wytrzymać z czymś takim.

Do tego dodam, że komputer nie rozpoznaje wbitej piątki - to prawdopodobnie przypadłość powiązana z opisywanymi co? Tzn jadę biegami, dostaje "sugestie" ze strzałką w góre kiedy jaki bieg (wiadomo, raz się trzymam raz nie), ale jak mam strzałkę do góry z czwórki (wrzuć piątkę) to po zmianie dalej zostaje tak jak jest. Obawiam się że i na inne rzeczy to może się przenosić co?
Lewarek ma odbić i wrócić na środek tak jak w kazdym aucie czy VW czy opel czy Fiat itd.
Bieg się zmienia płynnym ruchem, jednostajnym ale niezbyt szybkim bo się rozwalą synchronizatory.
By Snakisk -  06 kwie 2016, 14:56
 małopolskie
#223339
Witam.
W ostatnim czasie oddałem samochód do mechaniaka w celu wymiany EGR, uszczelki pod klawiaturą i zmiany amortyzatorów. Po odbiorze samochodu zauważyłem, że biegi (3,4,5) ciężej wchodzą. Mianowice gdy próbuje wbić któryś z tych biegów nie zawsze się to udaję, niekiedy jak wbijam to coś przyblokuje i muszę ponownie dać luz i znów spróbować. Przeważnie udaje się wbić bieg za pierwszym razem lecz nie zawsze. 1,2 i wsteczny wchodzi bez problemów. Dodam, że sprzęgło zmieniane jakiś czas temu.
Golf V 1.9 TDI 105KM.
By GrześCamel -  11 kwie 2016, 13:31
 podkarpackie
#224053
Witam, mam następujący problem w zakupionym wczoraj Golfie :
zmiana biegu z 3 na 4 > przy przełączaniu na pozycje 4 jest blokada ale wystarczy odpuścić kilka milimetrów i wskakuje normalnie - jak by wrzucać na dwa razy , z 5 na 4 jest wszystko ok wchodzi normalnie tylko z 3 na 4 na "dwa razy" co może być ? regulacja ? może ktoś miał coś podobnego ? auto - koniec 2005r 5 biegów silnik 2.0 SDI
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 kwie 2016, 13:42
 pomorskie
#224056
GrześCamel pisze:5 biegów silnik 2.0 SDI
albo regulacja albo wyrobiony konik na skrzyni biegów, musiałbyś zdjąć filtr powietrza, odczepić linki z wybieraka /konika/ i ręką przełączać biegi i ocenić jak wchodzi ręką z 3 na 4


Obrazek

ty masz 2.0 SDI a więc BDK to myślę że masz jedną ze skrzyń HHN lub JHX

Obrazek
By GrześCamel -  11 kwie 2016, 14:48
 podkarpackie
#224064
dzięki za odpowiedź - nie wiem która to skrzynia :/ czyli jest szansa , że to tylko regulacja ? - tak myślę , że jeżeli np synchronizator to by przede wszystkim zgrzytało a nie blokowało i nie tylko z 3 na 4
Awatar użytkownika
By pitt52 -  11 kwie 2016, 18:52
 śląskie
#224097
GrześCamel pisze:dzięki za odpowiedź - nie wiem która to skrzynia :/ czyli jest szansa , że to tylko regulacja ? - tak myślę , że jeżeli np synchronizator to by przede wszystkim zgrzytało a nie blokowało i nie tylko z 3 na 4
A sprawdzałeś olej w skrzyni? U mnie było tak, że żadnych wycieków nie było a w skrzyni brakowało prawie litr. Po wymianie jest ok.
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  11 maja 2016, 18:07
 podlaskie
#227701
Hejka...

Nie wiem czy to jest odpowiedni temat do mojego problemu ,ale nie będę zakładał nowego żeby nie zaśmiecać forum.Moj problem ,a mianowicie ciekawostka jest z biegiem czwartym (nie wiem czy to nie jest wina przypadkiem poduszki którejs).Tak więc jadąc samochodem bądź rozpędzając go za każdym razem dochodząc do 4 biegu gdy chce przeżucic na 5-tkę w momencie wciskania sprzęgła czuje stuknięcie w lewarku zmiany biegów.Jeśli zaś rozpędzam się i delikatnie odpuszczę nogę z gazu i wciskam sprzęgło stuknięcia (które czuje trzymając ręką lewarek zmiany biegów) nie ma .Dodam ,ze miałem już jedną poduszkę skrzyni tą na środku wymienianą.Stuknięcie czuć tylko na 4 biegu ...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10