Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Bartas -  05 lis 2014, 9:19
 kujawsko-pomorskie
#149471
gop_8 pisze:Jest na oryginale. Tak udało mi się go zakupić:D od Wujka Niemca.

Mechanik sprawdzał powiedział, że jest ok. Choć ze względu na przebieg można zbierać na wymianę:-) przy okazji zastanawiałem się czy nie wymienić skrzyni na tą z dłuższymi przełożeniami LLL lub NFP tylko przy tej drugiej (6-ścio biegowej :))sporo jest jeszcze innych części do wymiany..
Ok, czyli zapłaciłeś za sprawdzenie DM ? O.o
Zrzucał skrzynie czy na oko ocenił ze jest ok ?
Poszukaj dobrze bo był odpowiednik LLL w 1.9 :)
By Bartas -  06 lis 2014, 16:49
 kujawsko-pomorskie
#149621
Maciej91 pisze:a więc tak jak mówiliście przypuszczaliście dwumas do wymiany kasa odłożona koszt po znajomościach z Luk'a 1360 zl wymiana 200 do 300 ;)
wsadzaj JM zaplacisz połowe ... Ja wymienilem w kwietniu DM i teraz sobie pluje w brodę, no ale co na wiosne nowa skrzynia + JM :P
By patlapucio23 -  07 lis 2014, 16:07
 -------
#149711
Jasne ze jednomas. Ja zmieniłem bo czuć było delikatne podrygi na biegu jałowym a ze jeżdzę za granica tym autem to sie nawet nie zastanawiałem, teraz głowa spokojna. Troszkę słychać takie cykanie sprezynek ale to trzeba sie wsłuchać .
A co do stukania to słychać ale tylko jak sie stoi na zewnątrz i to bez wcisnietego sprzęgła wiec ten typ pewnie tak ma.
Awatar użytkownika
By Kulon -  11 lis 2014, 9:02
 spoza Polski
#150196
Bartas pisze:
Maciej91 pisze:a więc tak jak mówiliście przypuszczaliście dwumas do wymiany kasa odłożona koszt po znajomościach z Luk'a 1360 zl wymiana 200 do 300 ;)
wsadzaj JM zaplacisz połowe ... Ja wymienilem w kwietniu DM i teraz sobie pluje w brodę, no ale co na wiosne nowa skrzynia + JM :P
daj namiar na tą połowę - silnik BLS
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  15 lis 2014, 11:41
 kujawsko-pomorskie
#150627
nie przeczytałem i wsadziłem dwumas mam nadzieje że troche na tym polata , miałem równieżproblem z turbem i się okazało że wężyk pęknięty przegryziony cos w ten deseń wymieniłem również świece żarowe wszystkie były spalone :( oraz czujnik temperatury wody ,,, ps. coś mi ciężko pali na ciepłym silniku :( pokasuje mu błędy po wymianie może bedzie inaczej ;)
By Cichy90 -  28 maja 2017, 18:31
 śląskie
#252431
Złota łopata mi się należy, ale zauważyłem u siebie podobny objaw. Coś grzechocze na wolnych obrotach na biegu jałowym, jak delikatnie zwiększę obroty to częstotliwość grzechotania się zwiększa i jakby jest ciut głośniej - po wciśnięciu sprzęgła cisza jak makiem zasiał. Na innym forum większość odpowiedzi to "łożysko oporowe", golf BKC ma 250kkm przebiegu, dwumasa nie była ruszana, a mam auto od przebiegu 140kkm. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale czy ktoś może potwierdzić że to dwumasa się sypie? Drążek zmiany biegów nie wibruje, autem ledwie bujnie przy gaszeniu
By gop_8 -  15 lip 2017, 21:54
 zachodniopomorskie
#254644
Cichy90 pisze:Złota łopata mi się należy, ale zauważyłem u siebie podobny objaw. Coś grzechocze na wolnych obrotach na biegu jałowym, jak delikatnie zwiększę obroty to częstotliwość grzechotania się zwiększa i jakby jest ciut głośniej - po wciśnięciu sprzęgła cisza jak makiem zasiał. Na innym forum większość odpowiedzi to "łożysko oporowe", golf BKC ma 250kkm przebiegu, dwumasa nie była ruszana, a mam auto od przebiegu 140kkm. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale czy ktoś może potwierdzić że to dwumasa się sypie? Drążek zmiany biegów nie wibruje, autem ledwie bujnie przy gaszeniu
Prawdopodobnie dwumasa. Za jednym zamachem warto zrobić całe sprzęgło. A jak wciśniesz delikatnie pedał sprzęgła czy drży?